Алмазна різання прорізів у бетоні без пилу : як зробити отвір в несучій стіні або перенести його ; як розширити віконний отвір ?

алмазная резка проемов

Типові планування квартир не завжди відповідають побажанням своїх господарів, і нерідко виникає необхідність в переплануванні. Зміна меж і розмірів приміщень нерідко пов’язане з перенесенням або розширенням прорізів, як дверних, так і віконних. Цей вид робіт вимагає не тільки точного розрахунку, а й застосування спеціального інструменту.

Найпростішим, але не найефективнішим способом є пробивка і розширення отворів за допомогою перфоратора або електричного відбійного молотка. Але такий спосіб дуже трудомісткий і вимагає великих фізичних зусиль. Крім того, в процесі роботи з’являється велика кількість пилу і будівельного сміття. Набагато більш ефективна та швидка, і менш галаслива алмазна різання дверних прорізів і вікон. Саме ця технологія все частіше використовується при переплануваннях.

Дверні отвори в несучих стінах : різання прорізів у стіні без пилу, їх збільшення і перенесення

Приступаючи до перепланування, необхідно враховувати будівельні норми, а також особливості будови. Перенесення або розширення дверного отвору в несучій стіні не повинно викликати ослаблення конструкції будинку, і привести до виникнення деформацій. Саме тому проект будь перепланування необхідно погоджувати в наглядових органах.

резка проема в кирпичной стене

алмазный диск для резки проемов

расширение проема алмазной резкой

При влаштуванні отвору в несучій стіні необхідно врахувати зміну навантажень і при необхідності виконати посилення. Це досягається додатковим армуванням нового отвору, зміцненням металоконструкціями, а в окремих випадках використовуються контрфорси. Нерідко при роботі потрібно влаштування тимчасової підсилює конструкції, яка знижує навантаження в місці пристрої нового отвору.

Для різання прорізів у несучих стінах найефективніше використовувати ріжучий інструмент з алмазними дисками. Звичайно, рівень шуму при алмазної різання нижче, ніж при роботі перфоратора, але все ж він є, і в зв’язку з цим роботи краще проводити вдень у будні, щоб не створювати дискомфорту для своєї родини і сусідів. Абсолютно позбутися від пилу не вдасться, але її кількість можна значно зменшити, використовуючи спільно з ріжучим інструментом і промисловий пилосос. Не варто забувати і про індивідуальні засоби захисту: респіратор, окуляри або маску і навушники від шуму.

Особливу складність викликають прорізи криволінійної форми, наприклад, арочні. Стіну вирізують окремими сегментами, максимально збігаються з формою майбутнього отвору. Однак досягти повного збігу за допомогою тільки ріжучого інструменту не вдасться. Остаточний вигляд арці надають за допомогою штукатурки або гіпсокартонних листів.

Пробивання прорізів в цегляних стінах : як вирізати і збільшити віконний отвір методом алмазного різання ?

Кожен конструкційний матеріал має свої особливості. Розширення дверного отвору в бетонній стіні дозволяє отримувати рівний зріз по всій довжині, що не скажеш про цегляну кладку. При роботі з кладкою треба дотримуватися деяких запобіжних заходів, щоб уникнути додаткових деформацій.

Перед тим, як розширити дверний проріз в цегляній кладці необхідно зробити посилення безпосередньо над дверима. Для цього вибивають ряд цегли приблизно на 150-300 мм ширше, ніж отвір і закладають туди перемичку. Після цього ретельно проводять розмітку з обох боків стіни. Стіну прорізають трохи більше, ніж на половину з кожного боку і після цього акуратно демонтують вирізаний ділянку.

Для більшої зручності виробництва робіт отвір можна прорізати в кілька етапів, розділивши демонтовані ділянку на кілька менших. Це спростить утилізацію будівельного сміття після закінчення робіт.

Розширення віконного отвору в цегляній стіні проводиться аналогічним чином. Але при цьому виникає необхідність у виконанні робіт на висоті. Для цього обов’язково дотримання правил техніки безпеки висотних робіт та використання страхувальних засобів. При відсутності досвіду подібних робіт краще відмовитися від самостійного їх виконання, і запросити промислових альпіністів.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.