Алмазне буріння отворів в бетоні (залізобетоні)

Ті з нас, кому доводилося свердлити камінь, бетон або цегла можуть підтвердити, що виконати цю роботу з допомогою звичайного, а то і твердосплавного свердла досить важко і утомливо.

У багатьох випадку тільки алмазне буріння отворів забезпечує виконання поставлених завдань та досягнення мети. Алмазне свердління (буріння) застосовується при проведенні будівельно-монтажних або ремонтних робіт для виконання отворів в процесі прокладки різних інженерно-технічних комунікацій, наприклад, систем опалення, водопостачання, електричних магістралей та ін Крім того, алмазне буріння застосовується для отримання проб скельних порід і монолітних бетонних конструкцій.

Переважно при проведенні алмазного буріння використовуються колонкові бури (алмазні коронки) і установки алмазного буріння. Конструктивно установка алмазного буріння складається з станини і гідравлічного або електричного бормотора. Установки з гідравлічним обладнанням використовуються для буріння отворів великого діаметру.

Цінові параметри такого обладнання набагато вище установок з електроприводом. Крім того, оператори алмазного буріння можуть виконувати, наприклад, алмазне буріння отворів в бетоні тільки після спеціального навчання.

На сьогоднішній день цей спосіб буріння застосовується досить часто, так як володіє деякими перевагами у порівнянні з традиційним бурінням. Зокрема, серед переваг можна виділити універсальність, точність і відносну чистоту роботи.

Як показує практика, алмазне буріння залізобетону дозволяє отримувати отвори з ідеальними розмірами. Багато в чому це пояснюється конструктивними особливостями бурильної установки, яка забезпечує свердління заданої площі без відхилень і «ходінь». Час виконання буріння багато в чому визначається рівнем стійкості матеріалу, в якому виконується буріння, до механічного впливу.

Наприклад, алмазне буріння бетону проходить дещо швидше, ніж буріння скельної породи. Швидкість буріння залежно від класу міцності матеріалу становить, як правило, від 1-го до 6-ти сантиметрів на хвилину. Проте, результат буріння практично ідентичний. В обох випадках виходить ідеально круглий отвір з рівними стінками.

При алмазному бурінні забезпечується цілісність внутрішньої і зовнішньої обробки конструкцій. Особливою перевагою такого виду буріння є гарантоване збереження своїх властивостей несучими конструкціями. Це дає можливість застосовувати Алмазне під час проведення реконструкції заселених житлових будинків.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.