Альтанки з дерева: фото, як будують дерев’яні альтанки з оциліндрованих колод своїми руками

беседка деревянная

Альтанки почали будувати не вчора, і навіть не сто років тому. Історія цього садово-паркового споруди нараховує тисячі років і мета їхньої будівлі завжди одна- можливість комфортно відпочити на свіжому повітрі. У наших широтах найбільш популярні альтанки з дерева. Вони відмінно вписуються в оформлення садів і досить довговічні. Крім цього, кожен може побудувати альтанку своїми руками з дерева. Тим більше, що видів їх величезна безліч, від найпростіших критих павільйонів, до справжніх архітектурних шедеврів. Та й стиль оформлення теж може відрізнятися : від російського фолку до східних мотивів.

Роблення і різьблені альтанки ; прості дерев’яні альтанки з бруса і клеєного зрубу

Альтанки можуть бути стаціонарними, тимчасовими і мобільними (з можливістю перенести або прибрати на зимовий період). Сьогодні їх будують, як з традиційних матеріалів- камінь, цегла, дерево, так і з нових- полікарбонат, пластик. Популярні дерев’яні альтанки, найчастіше, роблять стаціонарними. Саме тому їх дизайн підбирають під основна будова і загальний стиль оформлення присадибної ділянки.

шестиугольная деревянная беседка

квадратная беседка из оцилиндрованного бревна

восьмиугольная беседка из дерева с резными вставками

Перш, ніж приступати до будівництва дерев’яних альтанок, необхідно правильно вибрати місце. Зазвичай їх розташовують у віддалених ділянках саду, щоб відпочинок був максимально комфортним. Краще встановлювати конструкцію в півтіні, так навіть в саму спеку вона не буде перегріватися. Ну і, звичайно, необхідно передбачити можливість пристрою доріжки до альтанки.

Альтанки з оциліндрованих колод або бруса встановлюють на фундамент. Оскільки конструкція досить легка, то досить залити бетонні стовпи або обкласти їх цеглою тільки під опорами альтанки. Залежно від моделі опор може бути 4, 6, 8, а в деяких випадках і більше. Між фундаментом і деревом необхідна гідроізоляція.

Монтаж альтанки зі зрубу починають з укладання окладного вінця, конструкцій з бруса- з установки кутових стійок. Опори зв’язуються поперечними перекладинами. Верхні поперечини стають своєрідною рамою або мауерлатом для крокв даху нашої альтанки. Основна несуча конструкція на цьому готова, залишається тільки обробити її за своїм смаком, перекрити дах і обробити дерево.

Пол альтанки може бути земляним, з насипного матеріалу (пісок, гравій) або дерев’яним. Зазвичай лави роблять стаціонарними по всьому периметру споруди. Стіл може бути і мобільним і стаціонарним. Деякі господарі роблять теплі альтанки- із заскленими прорізами і невеликий піччю.

Виготовлення дерев’яних альтанок в східному стилі : японська і китайська альтанка

Але альтанка- це загальна назва. Який же може бути невеликий будиночок в саду ? Та в цілому будь-який, їх настільки багато, що навіть класифікувати досить складно. Але вибирати дизайн краще, виходячи із загального оформлення саду і стилю основної будівлі. Так, з рубаними будинками ідеально поєднуються альтанки зі зрубу. Але вони теж дуже різноманітні. Це може бути «дика» лісова хатинка- з грубої текстурою і елементами з необроблених колод. А можливо вас більше приваблює акуратний казковий теремок ? Навіть самі зруби можуть сильно відрізнятися зовні, залежно від техніки зв’язки, а якщо врахувати різні прийоми обробки, то межі для реалізації різних дизайнерських ідей просто немає.

Це твердження справедливо і для альтанок з бруса. Вони можуть бути нарочито простими або ажурними, в стилі прикрас європейських парків популярних пару століть тому. Особливу увагу сьогодні привертає Схід. Його вплив проглядається в модних тенденціях оформлення інтер’єрів і в ландшафтному дизайні. І звичайно, не менш актуальні альтанки в східному стилі. Це звичайно дуже легкі, повітряні простінки, увінчані характерною дахом з загнутими до верху кутами. У нашій галереї ви знайдете різні по техніці монтажу і матеріалом виготовлення дерев’яні альтанки, фото і приклади їх декоративного оформлення.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.