Антисептик просочення для дерева. Антисептики для обробки деревини

В даний час, незважаючи на достаток будівельних матеріалів, деревина як і раніше залишається одним з найпопулярніших матеріалів серед домашніх умільців. І це не дивно.

Деревина дуже легко піддається обробці, має незначну вагу, а сфера її застосування досить широка. Але з іншого боку, їй притаманні деякі істотні недоліки, що вимагає певної обробки, зокрема, застосовувати антисептики для обробки деревини та виробів з дерева для збільшення терміну експлуатації.

Деревина є горючим матеріалом, нестійка до природних впливів — від вологи розбухає і гниє, від сонця пересихає і жолобиться. Для сушіння деревини потрібні певні умови. Справжнім бичем для деревини є різні комахи — жуки-короїди, мурашки, терміти та ін., Тому антисептик просочення для дерева вкрай необхідна. Власне кажучи, захищати дерево люди навчилися ще в стародавні часи. У всякому разі, про це можуть свідчити вироби з дерева і дерев’яні споруди, що збереглися до наших часів.

В даний час, з розвитком світової хімічної промисловості, виробники пропонують безліч препаратів, завдяки чому обробка деревини антисептиком не становить особливої складності, а вартість антисептика приблизно така ж, як і лакофарбових матеріалів.

Але на відміну від ЛКМ антисептик, як правило, являє собою специфічну просочення і при використанні проникає усередину деревини. На сьогоднішній день виробники пропонують антисептик для деревини на масляній і водній основі, а також на основі летючих органічних сполук.

Слід зазначити, що посилення екологічного законодавства суттєво обмежує застосування ряду антисептиків у зв’язку з вмістом в їх складі токсичних речовин. Тому найбільшою популярністю користується антисептик для дерева на водній основі. Випускаються препарати володіють ефективними вогні — і біозахисними, а також антисептичними властивостями. Певний склад може застосовуватися як покриття, що створює водовідштовхувальну плівку на поверхні деревини, одночасно забезпечуючи доступ повітря.

Відомі також антисептики, що захищають дерев’яні вироби від впливу ультрафіолетових променів. Інші антисептики призначені для просочення. Оптимальним варіантом є використання обох видів захисних складів. Відомі також народні способи виготовлення антисептика самостійно. Відмінними захисними властивостями володіє звичайний бітум.

Приготувати розчин можна двома способами. По-перше, розігрітий до рідкого стану бітум розлучається соляркою. По-друге, холодний бітум розчиняється бензином. Рідкий бітум здатний проникати всередину деревини до 6-ти міліметрів.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.