Автоматичний вимикач освітлення

прожектор

Розвиток техніки і стрімке науковий прогрес дають людству прекрасну можливість використовувати пристрої, які раніше були недоступні. Одним з подібних пристроїв є автоматичний вимикач освітлення. Як правило, такі вимикачі виробляються на основі програмованого таймера, або інфрачервоного датчика руху. Головним діючим елементом у другому випадку є піроелектричний датчик.

Будь-яке живе тіло виділяє тепло, яке може бути зафіксоване як інфрачервоне випромінювання. Цей принцип покладено в основу дії прожектора з датчиком руху, який використовується в охоронних системах приміщень. Такий датчик реагує на найменші коливання теплового випромінювання, які викликаються шляхом переміщення нагрітих тіл або предметів.

Даний пристрій і являють собою піроелектричний датчик. Він складається з інфрачервоного приймача і попереднього підсилювача. Інфрачервоний приймач виробляє електричний сигнал, пропорційний рівню теплового випромінювання, яке потрапляє на нього. Щоб знизити рівень можливих перешкод, перед приймачем встановлюється світлофільтр. На жаль, датчики на базі одиночного простого приймача, не дають захисту від помилкових тривог. Більш складні і надійні моделі мають два однакових приймача, реагують лише на коливання інфрачервоного випромінювання і відстежують рухомі об’єкти. Недоліком даних пристроїв можна вважати той факт, що вони досить добре вловлюють об’єкти, рухомі поперек зони дії приймача, але погано відстежують об’єкти, що переміщаються уздовж неї- наближаються спереду. Щоб усунути цю проблему, встановлюють не два, а чотири приймача з різних сторін будинку або приміщення.

Автоматичний вимикач освітлення дозволяє істотно знизити споживання електроенергії та збільшити інтервал між замінами електричних лампочок. Світло буде загорятися тільки тоді, коли в безпосередній близькості від датчика з’являться люди.

© 6804 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.