Автономна каналізація для дачі : пристрій системи і монтаж; локальна каналізація для заміського будинку своїми руками

автономная канализация

Що має на увазі під собою термін » каналізація автономна » ? По-перше, вона розташована на індивідуальній території (найчастіше там же де і знаходиться котедж, для обслуговування якого вона призначена), по-друге, вона не пов’язана з централізованою. Монтується така система, якщо вона економічно вигідна або ж якщо немає іншого варіанту. Наприклад, коли в окремому населеному пункті не планується проведення централізованої взагалі. Плюси: незалежність від централізованої системи. Мінуси : висока вартість монтажу та обслуговування, необхідність підведення електрики.

Як влаштовані автономні системи каналізації та місцеві каналізаційні очисні споруди ?

Давайте розберемося більш докладно, як влаштовані автономні каналізаційні системи. Базуються вони на основі локального очисної споруди. У подальшому стоки відкачуються або скидаються в грунтові води. Така каналізація є приватною власністю, встановлюється і обслуговується виключно за гроші власника. Характеризується вона нерівномірним надходженням стоків і низьким ступенем їх забрудненості.

автономная канализация

схема автономной канализации

локальная канализация

Локальні очисні споруди каналізації можуть бути аеробним реактором або септиком, правда іноді зустрічаються і комбіновані варіанти. Принципова відмінність від централізованої системи полягає в тому, що всі процеси очищення виробляються в одній і тій же ємності. Тобто практикується пряме управління процесами, що відбуваються в ній. Режим роботи може бути трьох видів: аноксидних, аеробний і відстоювання.

Наявність у системі локальної каналізації для дачі загальної ємності і є основною проблемою. Мікроорганізми, що є сусідами в ній, діляться на два види, першим потрібен кисень для розвитку, а для других він протипоказаний. Циклічність процесів призводить до розвитку гетерофобов, які споживають органічні забруднення в будь-якому середовищі.

Просто описати пристрій місцевої каналізації можна так:

Спорудження біологічного очищення.

Система каналізаційних труб, що відводить стоки з дому в септик.

Дренажний пристрій, зазвичай складається з траншеї, яка додатково фільтрує, і майданчики, що сприяє всмоктуванню.

Автономна каналізація для заміського будинку своїми руками: установка локальної системи

Автономна каналізація своїми руками може бути змонтована як з нуля, так і куплена у вигляді готового комплекту «під ключ». Основними її характеристиками повинні стати безпеку, як для мешканців будинку, так і для навколишнього середовища, і довгий термін служби без будь-яких проблем. Для того щоб цього досягти доведеться вникнути в технічні аспекти питання.

Якщо вже виникло питання, як зробити автономну каналізацію, то почніть з вибору септика. У нього має бути герметичне дно і дві труби. За перший надходять стоки, а друга призначена для відкачування відстояних вод. Зазвичай практикується використання пластикових труб діаметром 110 мм. Вони легко монтуються, в порівнянні з металевими. При з’єднанні обов’язково використовуйте силікон, який зробить стики повністю герметичними. Над дахом будинку слід вивести воздухоотвод, він відповідає за циркуляцію повітря у всій системі. Стояк у будинку не повинен мати вигинів, крім місця виведення його за межі приміщення. Там необхідно зробити ухил в 500-800 міліметрів від поверхні землі. Якщо в стіні залишилося вільний простір, то його можна задути монтажною піною. На всіх ділянках траси з поворотами слід ставити ревізію, це допоможе в подальшому обслуговуванні.

Місцева каналізація своїми руками може бути зроблена досить оперативно. Правда, фахівці рекомендують не поспішати і виконати монтаж максимально надійно, від цього залежить термін її експлуатації і виникнення необхідності ремонту.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.