Автономна каналізація для дачі : схема, пристрій, монтаж та очищення ; як зробити каналізацію на дачі своїми руками ?

дачная канализация

Багато дачники ще не знайомі з технологіями, які зробили крок далеко вперед. До цих пір на заміських ділянках можна зустріти « пережитки » радянських часів. Сучасні системи каналізації для дачі- це не просто вигрібні ями і пластикові баки для збору стічних вод, зараз не потрібно викликати асенізаторські машини для викачування нечистот. Каналізація для дачі в наш час є автономним комплексом, де виробляється глибока біоочищення фекальних вод майже на 100 % без участі комунальних служб. Наявність водопроводу і каналізації на дачі забезпечить комфортний відпочинок для всіх домочадців.

Дачна каналізація без відкачування : як влаштовані популярні каналізаційні системи для дачі ?

На дачі можна зробити каналізацію від найдешевшої до більш дорогою. Це може бути накопичувач у вигляді колодязя з бетонних кілець або пластикових септиків, або вдосконалена система, що включає в себе локальну каналізацію для дачі з системою біоочищення, що не вимагає ніякої відкачування. Є три варіанти вирішення проблеми з влаштування каналізації на дачі.

устройство дачной канализации

схема работы канализации на даче

канализация на дачном участке

Перший варіант є найпростішим. На ділянці встановлюються дві криниці, які з’єднані між собою вхідними і відвідними трубами. Для досягнення кращого ефекту, перший колодязь замінюють септиком. Таку систему краще встановлювати на піщаних грунтах далеко від водозабірного колодязя або свердловини. У септику відбувається відсіювання важких частинок, рідина в ньому частково очищається і через труби для каналізації на дачі вона перетікає в друге споруда, де через дренажну систему просочується в пісок. Варто звернути увагу на те, що в даному випадку від дренажного колодязя до водної свердловини має бути відстань не менше, ніж 25 метрів.

При другому варіанті каналізація на дачній ділянці виконується з двох елементів. Всі сливи, крім унітазу, відводяться в звичайну канаву чи яр. А фекальні води надходять у відстійник. Дану систему можна використовувати на дачі тільки влітку, при проживанні на дачі не більше трьох осіб. Наприкінці дачного сезону бажано нечистоти відкачати. Обидва варіанти мають переваги в невеликій ціні і енергонезалежні.

Третій варіант передбачає пристрій каналізації на дачній ділянці, де буде застосовуватися очисна установка. Така автономна система є екологічно чистою. У септиках очищення стічних рідин відбувається не більше, ніж на 70 %, а для доочистки потрібні поля фільтрації або дренажні колодязі, що займає додаткову територію і не завжди зручно. У біоустановку фекальна рідина очищається майже на 100 %, завдяки біологічним процесам, дуже близьким до природних. Головний недолік таких дачних каналізаційних систем- це їх висока вартість. Ще один мінус полягає в тому, що для переробки нечистот потрібна електрика.

А ось переваг набагато більше. Монтаж можна робити на будь-яких грунтах, для вилучення з дна скупчився мулу досить опустити в технічний отвір спеціальний насос, постійна аерація прискорює біохімічні процеси, отриману на виході воду можна використовувати для поливу дерев і квітів.

Каналізація на дачі своїми руками : відео- інструкція з встановлення локальної системи

Нескладно монтувати локальну дачну каналізацію своїми руками, схема детально промальована і показує всі етапи робіт. Установка глибокої біоочищення складається з двох різних резервуарів, які встановлюються на залізобетонну монолітну плиту, попередньо виконану на дні котловану. Сталевими тросами ємності надійно прикріплюються до арматури плити.

Далі, при влаштуванні каналізації на дачі, пазухи котловану засипаються піском, який час від часу поливають водою і утрамбовують. При цьому, верхні люки залишають відкритими для можливості обслуговування каналізаційної системи.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.