Автономна каналізація приватного заміського будинку (дачі) своїми руками. Облаштування автономної каналізації

Протягом багатьох років, як втім, дуже часто і сьогодні, вигрібна яма в відсутність централізованої каналізації залишається єдиним видом автономної каналізації приватних будинків. У свою чергу, всі «зручності» у таких будинках знаходяться у дворі.

Можливо, це здасться дивним, беручи до уваги, що ми живемо в 21 столітті, але, тим не менш, автономна каналізація приватного будинку все ще залишається важко вирішуваною проблемою для багатьох мешканців приватного сектору в межах міської риси, і тим більше для багатьох мешканців заміських будинків. Правда, останнім часом намітилися позитивні зрушення в цьому питанні.

Більш широке поширення одержує автономна каналізація заміського будинку на основі септиків, хоча по суті це та ж, трохи вдосконалена вигрібна яма. Більш якісною, але менш поширеною є автономна каналізація для дачіабо заміського котеджу система каналізації на основі пристроїв біологічної очистки стічних вод. Локальні очисні споруди володіють численними перевагами. Такі споруди дозволяють економити на оплаті послуг асенізаторів. Локальна станція очищення виключає появу неприємних запахів, неочищені стічні води, що не контактують з грунтом.

Сучасне обладнання забезпечує високий ступінь очищення скидів. Надійна і проста в експлуатації станція не вимагає високих експлуатаційних витрат. Напевно, найбільшою перевагою є те, що стандартна автономна каналізація своїми руками також може бути побудована.

Власне кажучи, в основі локальних очисних споруд (ЛОС) закладені процеси природного розкладу нечистот в природному середовищі. Конструктивно ЛОС може складатися з окремого септика, в якому високомолекулярна органіка розкладається анаеробними бактеріями на більш прості органічні речовини, а потім бактерії переробляють отриманий продукт на нешкідливі неорганічні речовини.

Як правило, облаштування автономної каналізації сучасного типу передбачає два етапи очищення: попереднє очищення доочищення стічних вод. Після попереднього очищення стічні води надходять на поля фільтрації для аеробної доочистки або доочищается з допомогою біологічних фільтрів.

Конструктивно фільтра можуть виконуватися у вигляді завантаження з пуццолана або у вигляді рами з синтетичною тканиною, на якій знаходяться колонії бактерій. Для забезпечення життєдіяльності бактерій застосовуються невеликі компресори, які подають повітря в зону розташування фільтрів. Завдяки такій конструкції очищені води можуть повертатися в навколишнє середовище без найменшої шкоди для неї.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.