Баня, гараж і будинок зі шлакоблоків своїми руками : стандартний розмір шлакоблоку, відгуки та характеристики

шлакоблоки

Шлакобетон почали застосовувати в будівництві ще на початку минулого століття. Першим будівлею з нього вважається Ермітажний гараж з шлакоблоків, побудований в 1910 році в Петербурзі. Це була розробка російських інженерів, які знайшли гідне застосування відходам металургійного виробництва. Назву свою блоки отримали за рахунок застосування в якості наповнювача золи і шлаків. Сьогодні використовуються і інші наповнювачі, наприклад, перліт, гранітна крихта і т.п.

За своїми характеристиками шлакоблоки добре підходять для малоповерхового будівництва, а так само для зведення допоміжних будівель і споруд. Використовуються вони і при зведенні багатоповерхових будинків, в якості матеріалу для зведення несучих стін і перегородок, огороджувальних конструкцій. Використання шлакоблоків дозволяє поліпшити тепло- та звукоізоляцію і знизити витрати на будівництво.

Шлакоблоки : види, міцність, щільність, теплопровідність, габарити і недоліки; чи шкідливий шлакоблок ?

Наявність у складі блоків легких наповнювачів обумовлює їх хороші тепло-і звукоізоляційні якості. Вага блоків порівняно невеликий, що полегшує роботу з ними. Великі розміри дозволяють значно скоротити час на зведення стін, порівняно з кладкою з цегли. Більшість фахівців і споживачів дають про будинках з шлакоблоків відгуки позитивного характеру, хоча недоліки також є.

шлакоблок

дом из шлакоблока

баня из шлакоблока

Недоліки шлакоблоків- невисока міцність і низькі несучі здібності. Це обмежує застосування матеріалу сферою малоповерхового будівництва та допоміжних будівель. З нього нерідко зводять заміські будинки. Чимало господарів зводять гараж або лазню з шлакоблоків своїми руками.

І все-таки достоїнств у цього матеріалу більше, а недоліки можна нівелювати посиленням конструкції та іншими технічними і технологічними заходами. Теплопровідність шлакоблоку становить 0,6 Вт / м оС, що цілком порівнянно з цеглою (0,67-0,81 Вт / м оС). При цьому щільність шлакобетону, залежно від кількості наповнювача, від 300 до 1200 кг/м3. Щільність цегляної кладки для порівняння- 1800 кг/м3.

Будівництво будинку, лазні, гаража з шлакоблоку : як розрахувати кількість шлакоблоків, товщину стін і витрата розчину

Найбільш поширені розміри шлакоблоків- 390х190х188 мм, хоча є й інші розміри блоків. Такі габарити дозволяють зводити стіни в кілька разів швидше, ніж із цегли. До того ж шлакобетон добре обробляється, що робить можливим будівництво з нього стін різної конфігурації, і створення різних архітектурних елементів. Такі властивості матеріалу дозволяють будувати дуже гарні будинки з шлакоблоку, фото деяких цікавих проектів можна подивитися на нашому сайті.

Перед тим, як побудувати будинок зі шлакоблоків, треба добре продумати, яким він має бути, на яку кількість проживаючих він повинен бути розрахований. Причому треба враховувати не тільки поточну ситуацію, а й подумати про перспективу. Коли концепція майбутнього будинку буде визначена, створюють проект, в якому відображають всі особливості конструкцій. За розробленим проектом визначають необхідні витрати на будівництво.

Однією зі складових цих витрат є вартість матеріалів, зокрема шлакоблоку. Для того щоб дізнатися їх вартість, треба підрахувати, скільки потрібно шлакоблоку на будинок. Для цього складають довжину всіх стін і множать на їх висоту і товщину. З отриманого обсягу віднімають обсяги дверних і віконних прорізів. Отриману величину ділять на обсяг одного блоку і визначають розрахункову кількість шлакоблоків. На практиці додають 5 % на бій і обрізку при кладці. Витрата розчину визначається виходячи із загального обсягу кладки, і становить 40 кг на один куб кладки при товщині стіни 400 мм. При зменшенні або збільшенні товщини стіни витрата розчину пропорційно змінюється.

Кладка стін з шлакоблоку, споруда фундаменту і забору : як правильно класти шлакоблок ?

Зведення стін будинку з шлакоблоків починається з вирівнювання основи фундаменту, ростверку або перекриття, на які буде проводитися кладка. Для вирівнювання роблять цементно-піщану стяжку. Коли стяжка придбає необхідну міцність, по всій підставі влаштовують горизонтальну гідроізоляцію з рулонних матеріалів і починають кладку шлакоблоків.

Спочатку викладають кути будівлі і перев’язки в місцях сполучення зовнішніх і внутрішніх стін. Ці вузли викладають висотою в 3-4 блоку і натягують між ними шнур, який буде служити орієнтиром при укладанні рядів. Розчин кладуть двома широкими шарами, на зовнішній і внутрішній шов. Перед кладкою кожного ряду перевіряють горизонтальність і вертикальність, і при необхідності роблять корекцію.

При викладанні підвіконних частин і простінків в блоках випилюють отвори за місцем для установки деталей. Для більшої міцності при влаштуванні цих вузлів в розчин додають гашене вапно, виходячи з пропорції 16 л на 120 кг розчину. Коли стіни зведені, через 2-3 дні можна монтувати на них перекриття і приступати до теплоізоляційних і оздоблювальних робіт. Кожна будівля має свої особливості обробки. Так, наприклад, стіни лазні з шлакоблоку необхідно покрити внутрішньої гідроізоляцією для запобігання руйнування від підвищеної вологості.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.