Бетонна стяжка підлоги: пристрій і пластифікатор для стяжки; як правильно робити стяжку підлоги ?

стяжка бетонная

Бетонна стяжка підлоги є одним з найбільш поширених способів вирівнювання підстав для влаштування підлогового покриття. Завдяки цьому, підстава стає рівним і більш міцним, а обробка підлоги виглядає краще. У деяких випадках в ній прокладаються магістралі інженерних комунікацій, система теплої підлоги. Крім цього, забезпечується додаткова тепло- і звукоізоляція.

При влаштуванні стяжки необхідно виконувати певні вимоги. Недотримання технології приводить до виникнення дефектів і необхідності ремонтних робіт. Є обмеження по вологості повітря і температурі під час виконання бетонних робіт. Існують і інші вимоги, що роблять вплив на якість робіт.

Скільки коштує стяжка підлоги, розрахунок і витрата пескобетона на стяжку

Є певний порядок виконання робіт, пов’язаних з тим, як зробити стяжку підлоги. Спочатку треба визначитися з товщиною шару, зрозуміти, який тип бетону необхідно застосувати, правильно розрахувати необхідну кількість матеріалів і витрати на їх придбання. Товщина повинна забезпечувати приховування нерівностей підлоги, при цьому відстань від верхньої точки вирівнюємо основи до верху стяжки повинна бути не менше 50 мм. Загальна товщина залежить від конструктивних особливостей і вимог до основи, і визначаться проектом або окремими розрахунками.

разравнивание бетонной стяжки

заливка бетонной стяжки по маякам

раствор для бетонной стяжки

Пристрій стяжки підлоги по бетонній основі робиться з обов’язковою попередньою обробкою- грунтовкою глибокого проникнення. Застосування грунтовки забезпечує кращу адгезію двох шарів бетону і підвищує міцність. Перед нанесенням грунтовки основа повинна бути очищено від пилу та інших забруднень. Грунтовку наносять у два шари. Після її висихання приступають безпосередньо до бетонних робіт.

Етап приготування розчину є дуже важливим. Багато залежить і від правильно розрахованого склад бетону для стяжки, і від якості замісу. Класичне співвідношення цементу до піску- 1:3. Але, в деяких випадках, можливо застосування інших пропорцій. При приготуванні розчину можуть бути використані різні наповнювачі: гранітна крихта, дрібнофракційний щебінь або керамзит, полістирол і т.п. Для приготування бетону краще використовувати бетономішалку. Це дозволить швидко приготовляти достатню кількість розчину 0,1-0,15 м3.

Обсяг потрібної кількості бетону розраховується в кубічних метрах, а суха суміш продається на вагу. Існує проста методика, що дозволяє визначити, скільки потрібно пескобетона на стяжку. Щільність суміші становить 1800 кг/м3, отже, для того, щоб зробити 1 м2 стяжки товщиною 100 мм, потрібно близько 56 кг сухої суміші. У разі використання наповнювачів, із загального обсягу віднімається обсяг наповнювачів і далі проводиться розрахунок за вказаною методикою.

Стяжка підлоги з полістиролбетону і пескобетона ; пінобетонна і керамзитобетонні стяжка своїми руками

Однак бетонна стяжка робиться не тільки зі звичайної суміші піску та цементу. Для досягнення певних технічних характеристик і експлуатаційних властивостей в розчин можуть бути додані різні наповнювачі, присадки, пластифікатори. Присадки і пластифікатори покращують якість вихідного бетону, збільшують пластичність, запобігають появі деформацій при отвердении, дозволяють виробляти бетонні роботи при низьких температурах.

Досить часто застосовується керамзитобетони стяжка. Додавання керамзиту підвищує теплоізоляційні властивості, зменшує щільність і навантаження на перекриття і фундамент, а також знижує вартість витрат на пристрій стяжки. Недоліком є низька несуча здатність, що вносить певні обмеження для використання даного виду стяжки в промисловому будівництві. З цієї причини їх часто застосовують для житлового будівництва.

Покращення теплоізоляційних властивостей можна добитися і при використанні полістиролбетону. Ця розробка сибірських вчених вже понад 20 років застосовується в умовах Сибіру і Крайньої Півночі, і чудово себе зарекомендувала. При влаштуванні стяжки з полістиролбетону в звичайний розчин в якості наповнювача додаються гранули полістиролу. Перевагою такого покриття є висока міцність, порівнянна із звичайним бетоном. До недоліку можна віднести усадку матеріалу при отвердении за рахунок стиснення гранул полістиролу. Зміна лінійних розмірів становить 3 мм на 1 погонний метр.

Останнім часом в будівництві активно використовуються пористі бетони. Для стяжок найкраще підходить пінобетон, у зв’язку з тим, що його приготування, на відміну від газобетону, здійснюється Неавтоклавні способом. Стяжка з пінобетону забезпечує прекрасну теплоізоляцію і одночасно зменшує навантаження приблизно на 30-40 %, залежно від параметрів пористості, що задаються в процесі піноутворення.

Зазвичай для приготування використовують установку пеногенератор, але для самостійного виготовлення можна застосовувати хімічні речовини піноутворювачі. Несуча здатність стяжки з пінобетону вище, ніж у випадку застосування керамзиту, але нижче, ніж з використанням в якості наповнювача полістиролу.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.