Бетонні сходи для будинку фото, як зробити монолітні сходи з бетону своїми руками, технологія виготовлення і заливки

Бетонные лестницы для дома фото

Сходи є непростими інженерними конструкціями, завдяки яким ми можемо безпечно переміщатися між поверхами. Найбільш надійними і довговічними вважаються бетонні сходи. Те, що кам’яні конструкції занадто громіздкі і позбавлені всякого вишуканості,- всього лише помилка. Вони пожежобезпечні, міцні, стійкі, не скриплять, що не розхитуються з часом і здатні прослужити багато років. До них підходить будь-який вид обробки, а значить, монолітні сходи легко впишуться навіть в найвишуканіший інтер’єр будинку.

Бетонні сходи для будинку фото, обробка залізобетонних сходів

Виготовлення бетонних сходів має ряд переваг, як над дерев’яними, так і металевими аналогами:

вся робота здійснюється на місці ;

немає необхідності в опорних конструкціях, через що з’являється корисний простір під сходами ;

практично на всіх етапах роботи сходами можна користуватися за призначенням;

можлива будь-яка конфігурація сходи з бетону для дому ;

бетон не боїться вологості, тому залізні конструкції всередині нього захищені від дії корозії;

вартість виготовлення своїми руками бетонних сходів для будинку зводиться до вартості витрачених матеріалів.

Ще одним важливим плюсом при виготовленні бетонних сходів для будинку є те, що роботи зазвичай діляться на два етапи: чорновий (на самому початку будівництва) та обробка. Таким чином фінансові витрати розбиваються на дві частини, а це не так обтяжливо для бюджету. Також зручно користуватися чорновий заготівлею весь час будівництва, що не зводячи часом дуже незручних времянок, для переміщення будівельних матеріалів на інші поверхи будинку.

Бетонные лестницы для дома фото

Заливка монолитной лестницы

Железобетонные лестницы

Обробку бетонних сходів бажано робити в самому кінці будівельних робіт, коли в будинку вже зроблена основна маса чистового ремонту. У цьому також є свої переваги, адже до завершення будівництва може пройти достатній час, за яке можуть змінитися ваші побажання до інтер’єру і відповідно до облицювання готової установки.

Якщо з часом захочеться змінити стиль житла, то вам не складе великої праці заново облицювати щаблі під новий дизайн. Причому фінансові витрати будуть значно менше, ніж якби вам довелося будувати нову драбину.

Монолітні сходи з бетону, технологія виготовлення і заливки

Тепер розглянемо, як виготовляється бетонні сходи своїми руками. Спочатку необхідно зробити розрахунки її довжини, висоти ступенів та їх кількості. На місці майбутнього підйому згідно з розрахунками збирається опалубка з рівних струганих дощок і вологостійкої фанери товщиною не менше 20см. Найзручніше збирати конструкцію за допомогою саморізів. Важливо не залишати між дошками ніяких зазорів, щоб рідкий бетон потім при заливці не витікав. Обов’язково користуватися рівнем для звірки горизонтальності і вертикальності конструкції.

Як зробити бетонні сходи стійкою до тріщин ? Для цього усередині опалубки укладається, пов’язана один з одним арматура, що підвищує міцність конструкції та вбереже бетон від тріщин. Для запобігання крошения передньої кромки ступенів в цьому місці додатково встановлюється поперечна арматура. Також необхідно встановити заставні (дерев’яні пробки або металеві пластини) для кріплення майбутніх перил. Після заливки бетону всі поверхні обов’язково потрібно розрівняти спеціальними інструментами. Поки розчин застигає, сходами не можна користуватися. Коли ж бетонна суміш повністю застигне, тоді вся дерев’яна опалубка розбирається. Після цього можна приступати до чистової обробки. Є безліч варіантів, як облицювати монолітні сходи для будинку, фото яких можна знайти на нашому сайті та в Інтернеті.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.