Будинок з ракушняка

Ракушняк

Останнім часом при будівництві все більша увага приділяється екологічним характеристикам сучасних технологій і матеріалів. У зв’язку з цим постійно зростає попит на природні будівельні матеріали і зокрема черепашнику, який відноситься до групи пористих вапняків, здебільшого складаються з молюсків, раковин і їм подібних морських організмів. Такий склад і структура забезпечують матеріалу відмінні показники шумо- та теплоізоляції, відповідно будинок з черепашника не потребує додаткового використанні штучних ізоляторів.

Для будівництва та облицювання будівель і споруд черепашник випилюється з масиву породи. В результаті чого отримують камені, що мають форму прямокутного паралелепіпеда. Незважаючи на невелику вагу, вони мають досить високу міцність, що дозволяє їх використовувати для будівництва несучих стін будинків висотою до 3-х поверхів. Зокрема, що видобувається ракушняк, що має марку міцності М25 і вага 14- 17кг, відмінно підійде для зведення двох-, триповерхового будинку, в тому числі має залізобетонні перекриття. Матеріал більш низьких марок М10, М15 і М20 і з вагою близько 8- 12кг краще використовувати при будівництві господарських споруд, гаражів, мансардних поверхів і лазень. Самим рідкісним і найбільш дорогим вважається черепашник марки М35, що має масу 22- 25кг.

Розміри блоків варіюються в межах 18 * 18 * 38 / 20 * 20 * 40см (стандарт), тобто один камінь замінює близько 7-9 цеглин. Завдяки досить великим розмірам кладка виконується досить швидко і не вимагає особливих навичок і знань. Однак тут потрібно відзначити, що для кладки черепашнику необхідно використовувати хороший розчин кладки, який повинен бути пластичним і легко податливим, але в теж час не розтікатися. Для цього використовуються спеціальні добавки. Надалі ми постараємося додати якісну будівельну статтю, що стосується цієї теми. Не пред’являються серйозні вимоги до влаштуванню фундаментів. Залежно від характеристик рельєфу, типу грунтів та інших показників можуть використовуватися різні види фундаментів.

Ракушняк має шарувату структуру, морозостійкий, зносостійкий і розділяється на дві групи за своїми зовнішніми ознаками. Виділяють білий, міцність при стисненні якого становить 10-20 кг / кв.см., І жовтий черепашник з міцністю стиснення 5… 15кг/кв.см. Хімічний склад матеріалу є досить постійним. З основних достоїнств черепашнику також виділяється висока паронепроникність, низька теплопровідність, легкість обробки і особливі бактерицидні властивості. Будинок з ракушняка має сприятливий внутрішній клімат. Взимку він залишається теплим, а влітку- прохолодним. Сам матеріал не горить і не гниє і не викликає алергічних реакцій. При цьому повітря в приміщенні збагачується сіллю і йодом, поліпшуючи стан організму людини і підвищуючи його життєвий тонус.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.