Чим краще утеплити балкон і лоджію і які матеріали краще всього для цього підходять

Зміст статті:

  1. Парапет
  2. Вибір утеплювача
  3. Пінопласт
  4. Ізолон
  5. Інші утеплювачі для балкона

Будь-яке підсумкове місце можна використовувати з користю для своїх потреб. Натисніть на фото для збільшення.

У літні місяці, рятуючись від спеки, всі прагнуть на балкон. П’ють каву, поливають квіти, іноді навіть влаштовуються на ніч.

Взимку балкон залишається не у справ. Сюди звалюють непотрібні меблі, іграшки, складують банки з консервацією.

Ці квадратні метри можна облаштувати і використовувати навіть у люті морози.

Тут можна влаштувати невеликий зал з тренажерами, кабінет, оранжерею. Але для початку давайте розберемося, чим краще утеплити балкон.

Парапет

Зрозуміло, що перетворити балкон або лоджію в тепле приміщення без скління не вийде. Але для віконних конструкцій потрібно підготувати міцну основу.

Житлові будинки зводилися за різними технологіями і в різні роки. Іноді парапет балкона виготовлявся з міцних залізобетонних конструкцій, в інших випадках простір ограждалось металевими прутами.

Підготовка підстави для скління

Як парапету можна використовувати піноблоки. Натисніть для збільшення.

Підстава із залізобетону зможе витримати віконні системи. А в інших випадках доведеться парапет зміцнювати. Зазвичай господарі квартир будують стінки з цегли чи піноблоків.

Цегла — матеріал надійний і міцний. Але для балкона важливий вага і теплопровідність, а за цими показниками він програє пїноблоку.

Останній легше і має низьку теплопровідність. Правда, конструкцію з піноблоків доведеться ізолювати від вологи.

З таким завданням чудово справляється пластикова вагонка, якою оздоблюють балконні конструкції ззовні. Можна іноді рекомендувати і утеплення балкона піноблоками. Мінус цього варіанту — на балконі залишиться мало житлового простору.

Зміцнюючи основу під віконну конструкцію, слід хоча б приблизно знати її вагу.

Рами можуть виготовлятися з різних матеріалів. Тому варто проконсультуватися у віконній компанії, на яку вагу розраховувати при будівництві парапету.

Коли кладка готова, варто все стики біля основи стін замазати поліуретановим герметиком і мастикою. Якщо утворились великі пустоти, їх можна закласти шматочками пінопласту або задути монтажною піною.

Піна — прекрасний утеплювач. Вона швидко застигає і легко ізолює всі порожнини і стики.

Вікна

Всі варіанти утеплення балкона припускають скління. Фахівці радять для цієї мети замовити вікна з звичними орними стулками. Краще всього підійдуть подвійні склопакети і ПВХ профіль.

Якщо балкон буде утеплятися, варто замовити додатково розширювальні профілі. Без них товстий утеплювальний матеріал буде закривати скляну частину вікон. Розширювальний профіль кріплять збоку у верхній частині рами, в тих місцях, куди буде примикати плита утеплювача.

Вибір утеплювача

Які матеріали для утеплення лоджії використовуються найбільш часто? Це ватні утеплювачі, пінопласт і пеноплекс.

Спочатку розглянемо характеристики утеплювальних матеріалів, які слід враховувати, плануючи утеплювальні роботи на балконі.

Вага

На балконі потрібно утеплювати практично всі конструкції: підлога, стіни, стельове перекриття. Тому краще вибирати утеплювач з найменшою вагою, щоб не деформувати будівельні конструкції.

Потрібно пам’ятати, що ватні волокнисті утеплювачі можуть намокати. У цьому випадку вони сильно неважкі.

Товщина утеплювального матеріалу

На балконі простору і так небагато. Для утеплення ми піднімемо підлогу, прикріпимо плити утеплювача на стелю, на стіни.

Вогнестійкість — важлива характеристика обраного матеріалу. Натисніть на фото для збільшення.

Поверх утеплювального пирога ще будуть облицювальні матеріали. Тому слід вибирати самий тонкий утеплювач.

Для монтажу матів мінеральної вати доведеться споруджувати дерев’яну обрешітку, яка також займає місце. Краще зупинитися на утеплювальних матеріалах, які можна приклеїти або прикрутити безпосередньо до конструкцій балкону.

Горючість

Для балкона дуже важливо, щоб там не було горючих матеріалів. Часто люди виходять на лоджію покурити і тліючі недопалки кидають вниз.

Вітер легко може змінити траєкторію польоту. Сигарета впаде на горючий пінопласт і стане причиною пожежі.

Зараз на ринку з’явилися негорючі види пінопласту. Перед покупкою обов’язково переконайтеся, який утеплювач ви купуєте. Адже пінопластом утеплюють фасади великих будівель.

Коли використовували горючий матеріал, це призводило до пожеж. Вигоряв весь фасад будинку, вогнем пошкоджувалися вікна та двері балконів.

А адже пожежа може проникнути і в приміщення.

Легкість монтажу

Якщо ви будете утеплювати лоджію або балкон самостійно, переконайтеся, що зможете впоратися з монтажем утеплювача.

Багато рекламують утеплювач пінополіуретан. Він рівномірно розпорошується по поверхні, утворює рівний шар, швидко застигає і не боїться вологи. Але для його нанесення потрібна спеціальна установка і кілька робітників.

Для укладання матів мінеральної вати потрібно спорудити дерев’яну обрешітку. А ось плити пінополістиролу можна просто приклеїти до поверхні.

Паропроникність

В кімнатах завжди присутня волога. Зазвичай пара проникає назовні через бетонні та цегляні конструкції. Тепер на стінах плити утеплювача. Вони затримують тепло. Але багато утеплювачі доводиться ізолювати від вологи плівками або фольгою.

Волога залишається в приміщенні, конденсується на стінках, на утеплювальних конструкціях. Потім з’являється цвіль, стіни уражуються грибковими організмами. Як вчинити? Можна використовувати паропроникні утеплювачі.

Є й інший варіант. Потрібно поряд з плитами утеплювача залишити зазор для руху повітря.
Постійний приплив свіжого повітря буде забирати залишки вологи.

Пінопласт

Перераховуючи всі способи утеплення балкона, обов’язково потрібно обговорити переваги і вади пінопласту.

Пінопласт (іноді його називають пінополістиролом) використовується в будівництві більше сорока років. До нього звикли, всі його характеристики чудово вивчені.

Виробництво цього утеплювача налагоджено в багатьох місцях, тому плити пінопласту можна придбати в кожному містечку.

Характеристика пінопласту

Пінопласт один із найпопулярніших утеплювачів. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплювач роблять у листах. Можна купити плити різних розмірів, різної товщини. Матеріал має низьку теплопровідність, може ізолювати приміщення від зовнішнього шуму. Пінополістирольний пінопласт коштує дешевше інших утеплювачів.

Утеплювач не пошкоджується вологою, не небезпечний для людини. На поверхні плит утеплювача не заводяться грибки і цвіль, його не гризуть миші і щури.

Конструкції з пінопласту стійко витримують атмосферні навантаження і можуть служити дуже довго.

Коли постає питання, чим краще утеплити лоджію, спочатку продумують варіант з пінопластом. Репутація утеплювача кілька постраждала за його горючості.

Утеплювальні конструкції з пінопласту згоріли на декількох фасадах висотних будинків. Потім виявилось, що будівельники економили і використовували інші марки пінопласту.

Зараз виробляють вогнетривкі види пінополістиролу. Їх ще називають самозатухающими.

Тепер про недоліки. Пінопласт руйнується під дією деяких хімічних речовин. Його потрібно ізолювати від розчинників, скипидару та ацетону. Бензин і гас також можуть серйозно пошкодити комірчасту структуру утеплювача.

Плити пінопласту чудово утримують тепло в приміщенні, завдяки бульбашок повітря, міцно запаяним всередині.

Ізолон

Ізолон також знаходить широке застосування при теплоізоляції. Натисніть на фото для збільшення.

Якщо пінопласт вас не влаштовує, то яким матеріалом утеплити балкон. Фахівці радять ізолон. Частіше його називають спіненим поліетиленом.

Полімерна сировина нагрівається і під високим тиском спінюється завдяки додаванню особливого реагенту. Міцно запаяні в поліетиленових капсулах бульбашки повітря забезпечують матеріалу теплопровідні і звукопоглинальні властивості.

З зовнішньої сторони утеплювач покритий фольгою, яка не пропускає вологу і відображає тепло. Спінений поліетилен не боїться вологи, не руйнується під впливом бензину та інших нафтопродуктів, безпечний для людини.

Іноді можна виконувати утеплення балкона ізолон без використання інших матеріалів. В інших випадках у утеплювальних конструкціях комбінують кілька матеріалів. Дуже ефективна конструкція з плит пінополістиролу, покрита зверху ізолоном.

Характеристика ізолону

Ізолон випускають в рулонах, перед монтажем його треба порізати на шматки. Утеплювач дуже тонкий і практично не скоротить житловий простір балкона.

Після монтажу конструкції всі стики між шматками утеплювача слід заклеїти скотчем.

Інші утеплювачі для балкона

Не всім підходить використання описаних утеплювачів. Є й інші методи підвищити температуру на балконі.

Можна порекомендувати утеплення балкона керамзитом. Цей насипний матеріал безпечний для здоров’я, його можна купити за копійки.

На підлозі кріплять решетування, в яку засипають керамзит. Щоб добитися ефекту, доведеться насипати значний шар утеплювача. Підлога в даному випадку суттєво підніметься.

Дуже ефективно утеплення балкона пінофолом. Матеріал на основі спіненого поліетилену покритий алюмінієвою фольгою. Утеплювач тонкий, але дозволяє зберегти тепло, відображаючи його.

Варіанти опалення

Тепла підлога дозволить вам зігрітися навіть самої холодної взимку. Натисніть на фото для збільшення.

Можна опалювати балкон?

Будівельні норми забороняють виносити радіатори центрального опалення на балкон. Але можна спорудити систему теплої підлоги з електричним підігрівом.

Для цього на бетонну основу балкона укладають нагрівальний кабель.

Потім конструкція заливається бетоном.

По стяжці можна укласти лінолеум або ламінат.

Назовні виводиться провід для підключення обігріву. Підключили провід до розетки — і підлогу балкона гріється.

Спеціальний прилад дозволяє регулювати величину нагріву.

Тепер у вас на балконі буде тепло навіть після відключення центрального опалення.

Недолік цього варіанту — додаткові витрати на оплату електроенергії.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.