Чим утеплити балкон зсередини, які матеріали краще утеплюють лоджію всередині в огляді спеціалістів зі стажем

Зміст статті:

  1. Складаємо план утеплювальних робіт
  2. Які матеріали використовують
  3. Інші варіанти утеплювальної конструкції для балкона

Багато мешканців міських квартир страждають від тісноти. Дефіцит простору змушує купувати складні дивани, шафи вбудовувати в товщу стіни. Що вже говорити про те, щоб виділити місце під гардеробну або тренажерний зал. При цьому вони ніяк не використовують балкони і лоджії.

Якщо вирішити, як і чим можна утеплити балкон зсередини, ви зможете збільшити кімнату, розбити зимовий сад або обладнати невеликий персональний кабінет.

Складаємо план утеплювальних робіт

Коли проектувався будинок багатоквартирного будинку, передбачалося, що приміщення балконів завжди будуть холодними. Якщо влітку там можна посидіти за чаєм, то взимку це простір використовували як комору.

Стіни і перекриття лоджії позбавлені утеплювача.

Щоб зробити майбутню кімнату теплою, доведеться утеплювати всі конструкції: стіни, підлога і стеля.

Екструдований пінополістирол. Натисніть для збільшення.

Якщо балкон відкритий, для початку його засклять. Щоб холод не проникав крізь вікна, краще поставити якісні склопакети. Важливо, щоб всі елементи конструкції щільно прилягали і не гуляли протяги.

Утеплювати балконне приміщення доведеться зсередини. Зовнішнє утеплення більш надійно і не займає житловий простір. Але для балкона спорудити таку зовнішню конструкцію дуже складно.

Роботи починають з утеплення підлоги, потім переходять до стінок. Стіну, суміжну з житловою кімнатою, окремо утеплювати не потрібно. Стеля балкону також іноді можна не обшивати утеплювачем, якщо сусід над вами утеплив стать свого балкона.

Які матеріали використовують

Розглянемо деякі матеріали, які використовують для утеплення балкона зсередини. Кожен з описаних утеплювачів має свої переваги і деякі недоліки.

Екструдований пінополістирол

Утеплювальний матеріал виробляють, змішуючи гранули полістиролу і агент для спінювання. Суміш нагрівають і піддають високому тиску.

Так виглядає спінений поліетилен. Натисніть для збільшення.

Для ефективного спінювання використовують легкі фреони, до яких додають трохи двоокису вуглецю.

Готова плита видавлюється з екструдера. Матеріал володіє мікропористою структурою. Коли плити готові, що знаходиться в порожнинах фреон швидко замінюється звичайним повітрям.

Ніздрюватий матеріал легкий, тому утеплювальна конструкція не деформується під його вагою. Запаяні всередині плити повітряні осередки надають матеріалу низьку теплопровідність.

Пінополістирол — пружний і міцний матеріал.

Спінений поліетилен

Не знаєте, чим краще утеплити балкон? Стіни та підлога усередині балкона будуть добре тримати тепло, якщо їх обшити спіненим поліетиленом.

Роблять його з поліетилену. Матеріал під високим тиском спінюють за допомогою агента на основі вуглецю.

Продається утеплювальний матеріал в рулонах. Гладке Полотно зовні, але всередині містить безліч часу.

Всі комірки всередині наповнені повітрям і щільно запаяні поліетиленом.

Утеплювач не пошкоджується вологою, пружний і еластичний.

Спінений поліетилен безпечний для здоров’я, не насичує вологу і розрахований на тривалу експлуатацію.

Пінопласт

Якщо ви запитаєте будівельників, ніж утеплюють у більшості випадків балкон всередині, вам дадуть відповідь — пінопластом. Цей матеріал можна купити практично скрізь.

Плити утеплювача випускають різної товщини та розміру. І головне — пінопласт недорого коштує. Він легко ріжеться ножем, тому завжди можна вирізати шматок потрібного розміру. Утеплювач легкий і монтується без праці. Недолік пінопласту — його горючість.

Монтаж утеплювальної конструкції за допомогою пінополістиролу

Якщо ви визначилися з утеплювальні матеріали, можна приступати до роботи. Екструдований пінополістирол випускають в плитах різної товщини. Якщо лоджія не буде поєднуватися з житловою кімнатою, достатньо придбати утеплювач товщиною тридцять міліметрів. Якщо балкон або лоджія поєднуються з кімнатами, потрібно купити плити, товщиною п’ятдесят міліметрів.

На аркушах полістиролу є сходинки, щоб накладати утеплювач внапуск, уникаючи зазорів. Якщо так поєднати дві плити можна, стики потрібно ретельно задути монтажною піною і проклеїти скотчем.

Для кріплення плит утеплювача використовують «дюбель-гриби» із пластику. Отвір спочатку просвердлюється дрилем, потім туди забивається дюбель. Кілька кріплень можуть тримати одну плиту. Всі щілини заповнюються піною і закриваються скотчем.

Утеплювальна конструкція з плит пінополістиролу готова. Тепер потрібно почати монтаж іншого компонента, який буде охороняти утеплювач від вологи. Спінений поліетилен з обох боків покритий фольгою, тому він не пропускає вологу. Матеріал відбиває тепло і чудово ізолює приміщення від звуків з вулиці.

Рулон спіненого поліетилену розрізають на шматки певного розміру і клеять до плит утеплювача за допомогою звичайного двостороннього скотчу внапуск. Місця швів обов’язково проклеюємо скотчем. Робота завершена.

На балконі навіть без нагріву стане помітно тепліше. Якщо ремонт проходить в холодну погоду, будівельники обов’язково знімуть куртки.

У даній конструкції не використовувалася дерев’яна обрешітка, тому конструкція позбавлена містків холоду, за яким тепле повітря буде проникати на вулицю.

Інші варіанти утеплювальної конструкції для балкона

Кріплення волокнистих утеплювачів на стіну. Натисніть для збільшення.

Існують і інші варіанти, чому і яким способом утеплити лоджію зсередини. Якщо власник квартири виконує роботи самостійно, можна використовувати волокнисті утеплювачі.

Мінеральна і базальтова вата трохи дорожче пінопласту, але не поступаються йому по теплопровідності. Ватні утеплювачі не горять. Це дуже важливо, якщо на балконі з’явиться електрика чи буде монтуватися система теплих підлог.

Як кріпиться утеплювач на основі мінеральної вати?

  1. вирізаємо потрібного розміру дерев’яні бруски, просвердлюємо дрилем отвору і прикріплюємо до решетування підлозі балкона;
  2. між лагами маємо мати мінеральної вати, важливо, щоб утеплювач повністю закривав клітинку;
  3. краще постелити вату у кілька шарів і прикрити дерев’яні бруски, які можуть стати містками холоду;
  4. пустоти заповнюють монтажною піною з пістолета;
  5. зверху конструкцію з волокнистого утеплювача слід прокласти плівкою, щоб обмежити доступ вологи і пари;
  6. поверх пирога настилають дошки і можна покласти лінолеум.

Конструкція з лагами має кілька недоліків. Утеплювач укладається з перервами. Холодне повітря зможе проникати в приміщення через дерев’яні конструкції.

Описаний варіант дещо зменшить житлову площу балкона, адже утеплювати крім статі належить ще стіни і стеля.

Ватний утеплювач володіє багатьма достоїнствами, але боїться вологи. Тому, купуючи задрукований матеріал, переконайтеся, що упаковка ціла. Якщо поліетилен порвався, всередину потрапить повітря, а разом з ним — і волога.

Намоклі мінеральна вата не зможе прослужити довго. Вона швидко помнеться і не зможе ізолювати приміщення від холоду.

Установка теплої підлоги

В останні роки популярною стає система підігріву підлоги, що працює від електрики. Такий підігрів можна змонтувати не тільки на балконі. Часто теплі підлоги встановлюють в житлових приміщеннях і у ванних кімнатах.

На підлозі балкона укладається електричний провід з певним кроком. Поверх конструкції виконується бетонна стяжка. На бетон можна покласти фінішний облицювальний матеріал: паркет або лінолеум.

З товщі бетону наверх виводиться провід для підключення до мережі. Якщо включений обігрівач, обмотка в бетоні нагрівається і гріє підлогу. Плюси такої конструкції очевидна. На балконі буде тепло навіть у тому випадку, коли батареї гріють погано. Правда, трохи зросте оплата за електрику.

Як зменшити вологість у приміщенні

Коли всі стіни приміщення надійно утеплені зсередини, в квартирі збирається волога. Раніше пар міг проникати крізь будівельні конструкції назовні. Тепер утеплювальна конструкція утримує її. Пара конденсується на стінках, з’являється цвіль.

Тому варто подумати, чим краще утеплити балкон і стіни кімнат зсередини, щоб конструкції були паропроникними. Будівельники радять залишати поруч з плитами утеплювача вільний зазор. Якщо повітря буде циркулювати, він буде забирати частинки пари і виносити їх на вулицю.

Важливо також, щоб у домі працював кондиціонер, частіше відкривалися вікна, функціонувала витяжка.

Підвищена вологість становить небезпеку для здоров’я. Цвіль і грибки швидко зіпсують шпалери та меблі.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.