Циркуляційний насос з « сухим» ротором

Циркуляционный насос с «сухим» ротором

У сучасній системі опалення та гарячого водопостачання будівель одним з головних елементів є циркуляційний насос. Цей пристрій забезпечує примусову циркуляцію або рециркуляцію рідини в замкнутому контурі. При цьому не має значення висота будівлі, оскільки нагнітається насосом в трубопроводі рідина, досягнувши верхньої точки, своєю масою і обсягом, рухаючись вниз по трубах, значно полегшує роботу насоса.

Циркуляційні насоси розрізняють за способом розміщення ротора з робочим колесом щодо переміщуваного в трубопроводі речовини, у разі розташування ротора в рідкому середовищі- насос називають мокророторним, а якщо поза рідини, то- насосом з сухим ротором.

Кожен тип циркуляційного насоса передбачає певні умови експлуатації:

Мокророторние насоси мають ККД близько 50 %, в них транспортується по трубопроводу агент є одночасно мастильним і охолоджуючим матеріалом. Широко застосовуються сьогодні мідні труби опалення малого діаметра не є перешкодою для повноцінної роботи насоса. Сучасні насоси з мокрим ротором сконструйовані за принципом сполучених модулів. За рахунок такого пристрою частини насоса підібрані в залежності від необхідних параметрів і величини подачі рідини. Ремонтувати модульний насос і міняти його частини зручно, оскільки не потрібно повне розбирання і демонтаж пристрою з системи трубопроводу.

Циркуляційні насоси з сухим ротором за рахунок високого ККД, що досягає 70 %, застосовуються для перекачування значних обсягів рідин у великогабаритних системах трубопроводів. Двигуни цих насосів не стикаються з переміщуваним агентом. У конструкції насосів з сухим ротором застосовано ковзне торцеве ущільнення між електродвигуном і насосним блоком, яке складається з кількох дуже точно відполірованих керамічних кілець. При роботі агрегату між ковзними поверхнями утворюється плівка з рідини, оскільки її тиск в опалювальній системі вище, ніж у навколишньої атмосфери. Рідка плівка забезпечує герметичність насоса при обертанні поверхонь. Насоси з сухим ротором виробляються двох типів- з фланцованним двигуном і великогабаритні відцентрові насоси з муфтових з’єднань. При розташуванні напірного і всмоктуючого патрубків на одній лінії і рівних умовних проходах, насос називається прямопоточних і монтується безпосередньо в трубопровід

Сьогодні придбати насосне обладнання не складає проблеми, запропонований асортимент дуже широкий, ціни циркуляційного насоса залежать від його типу і потужності.

Особливості насосів для замкнутої циркуляції полягає в безперервності їх роботи, тому основною вимогою є висока надійність, також важливими показниками вважаються рівень шуму і енергоспоживання.

Вибираючи обладнання, слід врахувати ряд умов, за яких буде експлуатуватися насос : габарити трубопроводу, діаметр труб, вид і обсяг переміщуваного агента. Щоб не допустити помилки у виборі насосного обладнання, доцільно звернутися до кваліфікованих фахівців, які розрахують всі необхідні параметри і допоможуть зробити правильний вибір.

© 3169 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.