Декоративна штукатурка у ванній кімнаті : гіпсова, цементна, венеціанська ; як виглядає вологостійка штукатурка для ванної на фото

штукатурка в ванной комнате

Зазвичай для обробки ванної кімнати вибирають кахель або пластик, але можливе використання й інших матеріалів і технологій. Один з таких способів є штукатурка стін у ванній кімнаті. Звичайно, для цього підійде не будь-який склад штукатурки, а тільки має високу вологостійкість. Але і в цьому випадку не рекомендується наносити її в місцях, де може відбуватися потрапляння води прямий контакт з водою.

Найчастіше використовується цементно-піщана або гіпсова штукатурка у ванній. Вони добре переносять підвищену вологість, мають, високу міцність і хорошу адгезію. Крім того, за рахунок наявних у структурі мікропор гіпсова штукатурка здатна підтримувати ступінь вологості в певному діапазоні.

Гідроізоляційна штукатурка для ванної кімнати : хімічний склад і властивості

Склад водонепроникної штукатурки залежить від того, яке в’язка речовина використовується в ній в якості основи. Наприклад, для підвищення водостійкості цементно-піщаної суміші в неї додають модифікують речовини, що підвищують гідрофобні властивості. Одним з таких речовин є водорозчинна целюлоза, оброблена їдким натром і ефіром. Присутність даного з’єднання так само підвищує пластичність штукатурки і робить її стійкою не тільки до деформації стиснення, але і розтягування.

штукатурка в ванной комнате

декоративная штукатурка для ванной

гидроизоляционная штукатурка в ванной

Вологостійка декоративна штукатурка на гіпсовій основі крім ефіру целюлози може містити ефір крохмалю і перліт. Використовується і сповільнювач збільшує час затвердіння, що спрощує роботу з матеріалом. Так само використовується і вапняковий або кварцовий пісок різних фракцій.

Варто відзначити відмінність у складі штукатурок для ручного та механізованого способу нанесення. При нанесенні сумішей за допомогою штукатурних станцій процентний вміст основного матеріалу нижче, зазвичай 40-60%. Суміші використовувані для ручного нанесення містять 80-95 % базового компонента. У машинних сумішах різницю в обсязі доповнює кварцовий або вапняковий пісок. Крім того, приготування машинних сумішей вимагає меншої кількості води (45-60%) у порівнянні з ручними (60-70 %).

Водостійка штукатурка декоративна венеціанська для стін у ванній : дизайн і нанесення

Найбільш цікавий дизайн можна створити за допомогою венеціанської штукатурки у ванній. Вона імітує обробку дорогими породами натуральних каменів. За рахунок технології нанесення виходить незвичайна і дуже красива фактура, утворена за рахунок напівпрозорих шарів накладених один на одного. Світло проникає через верхній шар і відбивається від шарів розташованих нижче. Це створює відчуття об’ємності притаманне обробці з добре відполірованого мармуру, онікса, яшми та інших цінних порід.

Технологія нанесення складається з декількох етапів, кожен з яких вимагає ретельного вирівнювання поверхні. Спочатку вирівнюють поверхню стіни звичайним штукатурним розчином. Після цього наносять шпаклівку, в який додають барвник, що співпадає по відтінку з кольором майбутнього декоративного покриття. При колеровке барвника треба враховувати, що повністю повторити відтінок не вдасться, і тому його треба приготувати в кількості достатній для виконання всього обсягу робіт.

Коли погрунтовану шпаклівка висохне, починають наносити штукатурку. Для цього використовують спеціальний інструмент, виготовлений з металу і має добре відполіровану поверхню. Штукатурку наносять за сухого ділянки на мокрий, що забезпечує відсутність чітких кордонів малюнка і створює фактуру, схожу з натуральним Канемо. Зазвичай наноситься три шари, а в якості фінішного покриття використовують віск.

Після нанесення всіх шарів виробляють полірування. Нанесення і полірування воску не тільки створює глянсову поверхню, але і забезпечує додаткову водостійкість, що дозволяє використовувати таке покриття для оформлення ванної кімнати. Ви можете подивитися, наскільки красивою може бути венеціанська декоративна штукатурка у ванній фото деяких цікавих рішень розміщені на нашому сайті.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.