Дерев’яна вагонка: розміри, товщина, ширина, довжина і вага; скільки вагонки в кубі, і як розрахувати кількість дощок, необхідне для обробки

сколько вагонки в упаковке

Перед початком робіт по обшивці приміщення або зовнішніх стін, потрібно зробити розрахунок кількості необхідного матеріалу. Робиться це для того, щоб не закупити його більше необхідного метражу, або навпаки, щоб його не виявилося занадто мало. Для початку складається план і визначається, як розрахувати кількість вагонки.

Вагонкою, в основному, обшивають плоскі поверхні. Тому для розрахунку необхідної кількості матеріалу використовують такий показник, як квадратні метри.

Поставка вагонки проводиться навалом, без упаковки, або в упаковці з термоусадочної плівки з обов’язковим маркуванням.

Стандартні розміри вагонки дерев’яної (ширина, довжина і товщина), а також її вага

Вагонка являє собою тонкий пласт натурального дерева. Її легко монтувати, при цьому не залишається ніяких зазорів. Оброблена з її допомогою поверхня має прекрасний вигляд. Товщина вагонки варіюється від 12 до 15мм, іноді цей розмір доходить до 20мм (такі дошки застосовують при зовнішній обробці). Цього цілком достатньо, щоб не зламати або продавити встановлену вагонку. Даний розмір повинен враховуватися при розрахунку необхідного обсягу матеріалу.

сколько вагонки в упаковке

стандартные размеры вагонки

типы деревянной вагонки

Розрахунок вартості безпосередньо залежить від матеріалу, з якого виготовлений оздоблювальний елемент і від його товщини. Стандартна довжина дошки складає 2-3 метра, але іноді можна зустріти шестиметрові елементи. При розрахунку кількості одиниць продукції необхідно звернути увагу на корисну ширину вагонки. Зазвичай вона становить 80 або 88мм. Але іноді цей розмір доходить до 190мм. Такий показник буває у вагонки широкою.

Даний оздоблювальний матеріал випускається з різних порід дерева. Чим вона якісніша, тим менше відходів вийде при виконанні робіт. Тому при виборі і розрахунку дошки необхідно переконатися у відповідності її зовнішнього вигляду певним вимогам, що пред’являються до відповідної деревині, і сортності.

При розрахунку матеріалу слід також враховувати вагу вагонки. Він безпосередньо залежить від використовуваної деревини. Один квадратний метр тополі, наприклад, важить 5,7 кг, а ясена- 11кг.

Розрахунок вагонки для опоряджувальних робіт: скільки штук в одному кубі, і як дізнатися потрібну кількість дощок

Для правильного розрахунку слід заміряти такі величини, як довжина, ширина і висота того приміщення, де будуть проводитися оздоблювальні роботи. Перемноживши два останніх показники, отримують необхідні квадратні метри.

Якщо поверхня, яку хочуть обшити, має неправильну прямокутну форму, то поверхня стін або стелі розділяють на окремі трикутники і обчислюють площу кожної ділянки. Потім отримані результати підсумовують.

Зробити розрахунок необхідного обсягу вагонки досить легко. Для цього прораховану площа множать на товщину дошки. Щоб дізнатися, скільки штук вагонки в кубі, потрібно визначитися з такими параметри, як довжина, товщина і ширина кожного елемента. Ці три показники перемножуються, а потім 1м3 ділиться на це число. Таким чином, виходить кількість дощок в кубічному метрі.

Слід зазначити, що точний розрахунок передбачає використання деталей обшивки без будь-яких залишків, що в реальному житті неможливо. Тому отриманий при розрахунку результат збільшують на 15 % на випадок непередбачених ситуацій (шлюб, дефекти і т.д.).

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.