Догляд за дерев’яними вікнами

kak-uxazhivat-za-derevyannymi-oknami

Незважаючи на зростаючу популярність пластикових конструкцій, значна кількість людей як і раніше віддають перевагу екологічно безпечним дерев’яним вікнам. Дерево, безумовно, є відмінним природним матеріалом для виготовлення вікон, однак при цьому має ряд недоліків. Зокрема, в процесі природного старіння і під впливом негативних кліматичних впливів типу опадів, підвищеної вологості і перепадів температур, рама може почати розсихатися і втрачати свій первинний вигляд. Однак правильний і своєчасний догляд за дерев’яними вікнами дозволить знизити вплив негативних факторів і забезпечити їм відмінний зовнішній вигляд і надійність на довгі роки.

Процес догляду за вікнами займає не так багато часу, достатньо простий і включає в себе наступні роботи : миття поверхні вікна і його очищення від бруду і пилу, установка сучасних ущільнювачів і їх подальша очищення, змащування петель та іншої віконної фурнітури, а також забарвлення рами. Якщо дотримуватися цих правил, то дерев’яні якісні вікна прослужать не менше, ніж їхні пластикові аналоги, але при цьому принесуть набагато більше задоволення від експлуатації. Тепер розглянемо, як доглядати за дерев’яними вікнами більш докладно.

Найпростіший етап- миття вікон. Як правило, подібні роботи проводяться в міру забруднення віконної поверхні, але не рідше ніж 2 рази на рік. Для догляду можна використовувати просто мильний розчин, який наноситься на скло і віконний блок дрантям (м’якої тканиною), після чого поверхні насухо витираються. Але багато виробників таких вікон таки рекомендують застосовувати спеціальні засоби, призначені для догляду за дерев’яними конструкціями. Вони можуть включати в себе не тільки чистять, але й захисні склади, які здатні відновлювати лакофарбові покриття.

Що стосується утеплення вікон, то сьогодні з цією метою не має сенсу використовувати вату, газети та інші підручні матеріали. Досить просто встановити спеціальні гумові ущільнювачі і своєчасно проводити їх очищення та обробку силіконовою змазкою, що дозволить зберегти еластичність і додати матеріалу водовідштовхувальні властивості. Що стосується мастила віконної фурнітури, то для цього можна скористатися звичайним машинним маслом, яке акуратно наноситься пензликом. Якщо в процесі огляду виявляються неполадки в роботі фурнітури, то необхідно провести її регулювання або заміну.

Для підтримки вікон у належному стані також необхідно з певною періодичністю оновлювати лакофарбове покриття. Оптимальним варіантом для дерев’яних рам вважається спеціальна емаль для зовнішніх робіт, яка відрізняється досить стійкістю до температурних перепадів і високої вологості, а також еластичністю. Щоб покриття « село » на деревину, забарвлення рекомендується проводити в два шари в сухе і тепле час року.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.