Дошка статева : модрина, дуб, сосна; укладання статевої дошки

половая доска

Яким би різноманітністю не балував покупців ринок будівельних матеріалів, в приватному малоповерховому будівництві найпопулярнішим раніше залишається дощатий підлогу. Дошка статева- це натуральний, недорогий і практичний матеріал, який досить простий в укладанні. У наших широтах для її виготовлення найчастіше використовують хвойні породи дерева. Але є і більш дорогі варіанти з дуба та інших цінних порід дерева. Сьогодні деревом обробляють підлогу як усередині приміщення, так і зовні. Приміром, дошка підлоги з модрини сибірської відрізняється підвищеною вологостійкістю і може застосовуватися на терасах і в приміщеннях з великою вологістю (кухні, басейни та інші).

Дошка підлоги шпунтована, суха, клеєна : ширина, товщина і монтаж

Сьогодні найчастіше продається дошка полова шпунтована, тобто має з одного боку паз, з іншого- гребінь, які дозволяють збирати покриття в замок. У продажу можна зустріти види, що мають замок по всіх чотирьох сторонах, не тільки по двох довгих. Найчастіше, по всьому периметру шпунт більш дорогий і якісний матеріал. Крім цього, з « виворітного » боку дошки робляться пропили. Вони підвищують гнучкість самого матеріалу.

сосновая половая доска

половая доска лиственница

доска пола беленый дуб

В цілому, до якості сировини масивний підлогу досить вимогливий. Для його виготовлення використовується деревина вищого і першого сорту. Так, для чистової підлоги необхідна дошка підлоги вологістю не більше 10 % без сучків і з високою точністю геометричних розмірів, для чорнового- допустима вологість до 15 % і наявність сучків (не гнилі).

Довжина може бути різною, вона варіюється від 3 до 6 метрів. Товщина повинна бути не менше 21 мм, але найбільш ходової вважається 28 мм і більше. Так, оптимальна дошка підлоги з сосни- 35 мм. Вона ідеально підходить для самого популярного і простого монтажу- на лаги. Більш міцні і дорогі види деревини, такі, як дошка статева дуб, звичайно тонше (в середньому 25мм).

Ширина може варіюватися від 80 до 150 мм, але самі ходові розміри- це 100 і 135 мм. Пам’ятайте, чим більше ширина, тим імовірніше похибки геометричних розмірів.

Крім цього, деякі виробники продають масив, вже покритий захисним лаком. Таке покриття істотно підвищує вартість, але і якість його набагато вище, ніж те, якого можна досягти в домашніх умовах.

Окремої згадки гідна клеєна статева дошка. Вона звичайно складається з трьох шарів. Такий матеріал відрізняється більш високою якістю і експлуатаційними показниками. Так, найчастіше клеєна дошка відмінно селектировать, тобто- підібрана за кольором і текстурою, і не має сучків і дефектів. Крім цього, вона більш стабільна- набагато менше схильна до деформації в результаті перепадів температури і вологості, і практично не змінює геометричні розміри з часом. До недоліків можна віднести кілька « ненатуральний », занадто ідеальний зовнішній вигляд. Однак це один з небагатьох видів статевої дошки, який підходить для плаваючого методу укладання (за принципом ламінату).

Паркет своїми руками : як стелити і чим кріпити статеву дошку

Укладання статевої дошки- завдання не складна, але вимагає великої уваги і акуратності. Тільки правильно настелений підлога буде служити багато десятиліть. Найбільший ворог в цій роботі- вологість. Дуже важливо, щоб була дошка статева суха (вологість до 10 %). Сьогодні деякі виробники пропонують матеріал з вологістю 6-7 %, що є просто відмінним показником.

Перед тим, як почати монтаж статевої дошки, дереву дають акліматизуватися- витримують у обробляти приміщення близько двох тижнів. Найпопулярніший спосіб укладання- на лаги. Він забезпечує не тільки швидкий і простий монтаж, але і відмінну тепло-та звукоізоляцію.

При укладанні лаг на підставу використовують брус з перетином 50-10 мм, на стовпчики- 100мм. Перед монтажем необхідно зробити гідроізоляцію. Крок, на якому розташовують лаги, багато в чому залежить від товщини виробу. Так, при розмірі менше 28 мм крок складе 40- 50 см, для 28-35 50-60 см, для кроку більше 70 см необхідна товщина настилу 40 і більше міліметрів.

Щоб уникнути гулу в порожнечах, їх заповнюють різними утеплювачами (мінеральна вата, керамзит та інші). Для кращого ефекту між лагами і дошкою можна покласти підкладку.

Перший сегмент кріплять вперед гребенем пазом до себе. До лагам їх пришивають саморезом під кутом. Якщо шип погано входить у паз, і дошка прилягає нещільно, то підбивати її необхідно через досить великий брусок, в іншому випадку можуть залишитися вм’ятини й тріщини, які зіпсують вигляд готового покриття.

Після укладання дошку необхідно прошлифовать. Шліфується підлогу звичайно в три етапи вздовж, упоперек і по діагоналі. Оскільки, найчастіше, статева дошка виготовляється з сосни, можливе утворення ворсу. Тому її необхідно прошлифовать вздовж напрямку деревного волокна.

Після цього підлогу лакують, фарбують або покривають спеціальним восково- масляним складом. Можуть бути використані різні тонують добавки. Масло оновлюють кілька разів на рік, фарбу- раз в 3-10 років, лак може триматися кілька десятиліть. В цілому, при правильному укладанні і дбайливої експлуатації статева дошка з масиву служить понад півстоліття.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.