Дренаж ділянки своїми руками : фото, схема, проект, пристрій і установка ; як зробити дренаж на ділянці (навчальне відео)

дренаж на садовом участке

Деякі господарі ставлять запитання, навіщо потрібен дренаж на ділянці? Намагаючись заощадити, вони обмежуються пристроєм неглибоких канав по межах ділянки. Зустрічається і інша поширена помилка, коли існуючу дренажну систему використовують для відводу води з даху. У результаті порушується нормальне водовідведення, а ступінь насиченості грунтів водою збільшується.

Бажання заощадити призводить до появи великих проблем, наприклад, порушення підземної частини фундаменту, заболочування ділянки тощо Тим часом створення правильно працюючого дренажу дачної ділянки своїми руками не займе багато часу і не зажадає великих витрат.

Пристрій дренажу на ділянці: поверхневі і глибинні дренажні системи на дачі і в саду

Найпоширеніша схема водовідведення- це створення поверхневого дренажу ділянки своїми руками. Така система складається з водоприймальних дренажних труб (Дренов), колодязів і насосів. Труби виконуються з перфорацією у вигляді прорізів або отворів. До початку 90-х років минулого століття застосовувалися керамічні або азбоцементні труби з нещільними стиками. Вода, що пройшла через фільтраційний шар, потрапляла в труби через щілини в стиках і відводилася в водоприймальні колодязі.

схема дренажа на участке

монтаж дренажной системы на участке

дренаж на садовом участке

Сьогодні в основному застосовують трубопроводи з пластику або композитних матеріалів, хоча в деяких місцях продовжують використовувати кераміку за її невисокої вартості. Перевагою пластикових Дренов є їх мала вага і невелика трудомісткість при виконанні робіт. Як фільтруючий матеріал сьогодні активно використовують геотекстиль, який у поєднанні зі щебенем забезпечує необхідну ступінь очищення грунтових і верхових вод.

Поверхнева система водовідведення може бути точковою, лінійної і точково- лінійною. У точковій системі використовують дощоприймачі- невеликі камери, заглиблення в землю і сполучені з дренамі. Лінійна система передбачає тільки прокладку дренажних труб. Найбільш ефективним варіантом, як робити дренаж на ділянці є пристрій точково- лінійної системи. У ній крім дренажного трубопроводу використовують і дощоприймачі, встановлюючи їх в місцях особливо насичених водою або в місцях скидання зливового водостоку на рельєф.

Подібна схема водовідведення застосовується на слабонасищенние грунтах, де рівень грунтових вод не перевищує 1,5 м. На низинних і заболочених місцях використовують глибинний дренаж ділянки. Принцип його роботи аналогічний поверхневої системі водовідведення. Однак у цьому випадку використовують дренажні насоси забезпечують підйом води та її відведення в загальну іригаційну систему.

Важливим елементом дренажних систем садових ділянок є накопичувальний колодязь. Туди організовується стік води з трубопроводів з е наступною відкачкою. Колодязі встановлюють при неможливості організації скидання відведеної води на рельєф. Останній спосіб є найбільш простим і мало витратним, однак це не завжди буває можливо, особливо на рівнинних ділянках. Ще одним варіантом здешевлення є організація безнапірного відводу, але в певних ситуаціях без установки насоса не обійтися.

Глибинний і відкритий дренаж ділянки своїми руками : відео про монтаж садових дренажних систем

Знаючи основні принципи роботи системи, створити дренаж садової ділянки своїми руками не складе особливих труднощів. Якщо дозволяють умови і рівень грунтових вод не перевищує 1,5 м, то вибирають поверхневий дренаж. Для його створення не буде потрібно залучення додаткової робочої сили та спецтехніки і всі роботи можна виконати самостійно.

Роботи з влаштування дренажної системи на ділянці краще проводити одночасно з прокладанням інших інженерних комунікацій. Спочатку роблять розбивку траси, при цьому вже на етапі розбивки треба передбачити ухил. Для організації безнапірного водовідведення ухил повинен бути е менше 2-3 %. Викопавши траншею необхідної глибини, зазвичай до 1 м, вирівнюють її підстава, створюючи необхідний ухил.

На дно траншеї розстеляють геотекстильні полотно. Його ширина повинна такою, щоб обернути дренажну трубу, присипану шаром щебеню. На геополотно насипають шар щебеню, товщиною 50-100 мм, на який укладають труби. У трубах рекомендується робити технологічні отвори, які будуть потрібні для майбутньої очищення від мулу та піску. Профілактичні роботи проводять за потребою, в залежності від ступеня забруднення дренажної системи.

На укладені дрени встановлюють дощоприймачі. При установці треба перевірити наявність і правильність розташування піщаних пасток. Ця проста, але ефективна система грубого очищення запобігає потраплянню в труби не тільки піску, а й дрібного сміття. Для забезпечення ефективної роботи їх потрібно періодично очищати. По закінченню монтажу дощоприймачів виробляють засипку труб щебенем так, щоб над ними був шар не менше 100 мм, і зверху закривають геотекстилем. Заключний етап дренажних робіт на дачній ділянці- установка накопичувальних колодязів та благоустрій. Докладно з пристроєм дренажу на ділянці можна подивитися в доданому відео.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.