Електричні розетки на кухні : фото, типи, висота і схема розташування; кутові, висувні і вбудовувані розетки в стільницю

размещение розеток на кухне

У сучасних квартирах і будинках одним їх найбільш високотехнологічних і наповнених технікою приміщень є кухня. Однак розміщення розеток на кухні має ряд істотних відмінностей:

оскільки в кухні присутні і вода і вогонь, електророзетки повинні мати відповідний клас захисту (для установки поблизу джерела води вибирають розетки класу IP44),

висота розеток на кухні може бути всілякої, це залежить від місця розташування техніки і висоти кухонного гарнітура,

в кухні багато місць, куди можна вбудувати розеткові блоки (висувні і нерухомі) : стільниця робочої поверхні, кухонні шафки,

У нашій статті ми розглянемо, як розташувати розетки на кухні так, щоб було максимально зручно і комфортно ними користуватися.

Розташування розеток на кухні : фото- приклади ергономічних рішень для робочої зони

Говорячи про те, як розмістити розетки на кухні, не можна не сказати, що їх місце розташування безпосередньо залежить від розташування техніки, яка включатиметься в мережу. Всі електроприлади на кухні можна візуально розподілити на три рівні:

Нижній- вбудована техніка в нижніх кухонних шафах : плита, пральна, посудомийна машина, духова шафа,

Середній рівень- техніка, яка ставиться на стільницю : чайник, кавоварка, тостер, комбайн, блендер та ін,

Верхній рівень- техніка, яка знаходиться зверху : витяжка, підсвічування.

план расположения розеток на кухне

как расположить розетки на кухне

выдвижные розетки в столешнице

Електророзетки нижнього рівня встановлюють на відстані приблизно 10-15 см від рівня підлоги, безпосередньо за предметом техніки розетку встановлювати не можна ! Для кожного приладу, який повинен постійно бути включений, потрібна окрема електроточки. Оптимально для холодильника, пральної і посудомийної машини встановити електророзетки із заземленням.

Середній рівень електррозеток розташовують на кухонному фартусі або на стільниці. Зазвичай роз’єми намагаються приховати від сторонніх очей, тому встановлюють електророзетки або відразу над фартухом (висота від підлоги 90- 95см) або під верхнім шафкою (візуально ці розетки також «ховаються »). Сьогодні велике поширення одержали розеткові блоки, що включають від 3 і більше електророзеток. Бувають висувні розетки для кухні (утаплівают в шафку і легким натисканням пальця висуваються вгору) і врізні розетки в стільницю (блок врізається в стільницю, в цьому випадку потрібно вибирати розетковий блок з кришечками, оскільки крихти і інше сміття можуть потрапляти в електррозетку). Останнє модне віяння- кутові розетки для кухні: розетковий блок, який встановлюється в кут під верхню шафку або в кут на стику стін.

Висота електроточок верхнього рівня становить 10 см від верхньої лінії шаф (щоб візуально приховати розеткові роз’єми). До верхнього рівня також відносять електроточки для кондиціонера, вентилятора та ін Крім робочої зони, не забувайте і про точки харчування на інших стінах.

Якщо ви не знаєте, скільки розеток потрібно на кухні, порахуйте всі прилади, які ви збираєтеся встановлювати стаціонарно (тобто вони практично не будуть відключатися з мережі), потім прилади, якими ви будете користуватися час від часу (міксер, комбайн і інш.). До цього числа додайте ще від 2 до 5 точок, і ви отримаєте конкретну кількість, яка вам необхідно встановити.

Накладні, висувні, кутові та врізні (вбудовуються) розетки для кухні та кухонного фартуха

Визначитися з кількістю електроточок- ще не все, запорука комфортного їх використання у виборі правильних розеток. В цілому, потрібно вибирати надійні та якісні електророзетки, а зокрема, для плити потрібно вибрати роз’єм з негорючих матеріалів, для установки поблизу джерела вологи- розетки з високою ступінь вологозахисту (IP 44), для потужної техніки потрібні розетки із заземленням і великим запасом потужності (на 20А- 25А).

Що стосується типу електророзеток (висувні, кутові, врізні або звичайні)- це вам найкраще підкаже дизайнер або ваша фантазія. В цілому, облаштовувати все потрібно так, щоб розеткові блоки не стали виділяються білими плямами і не псували стилістику приміщення.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.