Електричний паяльник

паяльник

Електричний паяльник є головним інструментом для паяння. Він, як і решта подібні пристрої, використовується переважно для нагріву флюсу, деталей, расплавкі припою і його нанесення на необхідне місце контакту. Дія приладу заснована на нагріванні провідника при проходженні електричного струму. Зокрема, нагрівається мідний стрижень із загостреним кінчиком. Стержень вставлений в металеву трубку. Електронагрівальний елемент працює від понижуючого трансформатора, акумуляторів або освітлювальної мережі. Звертатися з паяльником слід обережно, оскільки при дотику до його струмоведучих частин або електропробій через тіло пройде електричний струм, сила якого прямо пропорційна напрузі.

Звичайний електричний паяльник є найбільш універсальним. Його можна застосовувати практично у всіх видах ремонту побутової техніки, електроніки. Існує чимала кількість моделей паяльників. Одним з найбільш популярних традиційно вважається паяльник ЕПСН- електричний паяльник зі спіральним нагріванням. Різні моделі відрізняються розмірами, потужністю, додатковими можливостями. Користуються популярністю також паяльні станції та будівельні фени.

Перед процесом пайки необхідно здійснити підготовку паяльника до роботи, адже після кожної пайки на інструменті залишається нагар, який ускладнює подальшу роботу. З ним стає складно прогріти місце пайки і практично неможливо працювати з дрібними елементами. Для очищення потрібно облуди жало- зачистити його за допомогою напилка, видаливши нагар і необхідним чином обробивши кінчик стержня: трохи прогріти паяльник, покрити жало каніфоллю, після нагріву опустити в ємність з припоєм. При паянні кінці провідників старанно очищаються від оксидних плівок, ізоляції, забруднень.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.