Електропроводка в дерев’яному будинку : відео та фото, прокладка і заміна, будову і типи- відкрита і прихована проводка в дерев’яному будинку

электропроводка в деревянном доме абл

Не дивлячись на поширену думку, що електропроводка- це те, що будь-який домашній майстер може запросто зробити своїми руками, її відносять до однієї з найбільш складних і небезпечних інженерних систем житлового будинку. Особливої уваги вимагають мережі в будівлях з горючих матеріалів, таких як зруби, каркасні і каркасно- щитові конструкції. Саме до них пред’являються найбільш високі вимоги пожежної безпеки, не дотримання яких може загрожувати загорянням. Монтаж проводки в дерев’яному будинку повинен бути зроблений з дотриманням всіх норм і допусків і суттєво відрізняється від комунікацій багатоквартирного або кам’яної будівлі.

Типова схема електропроводки в дерев’яному будинку : бревенчатом, каркасному, з бруса

Прокладка електропроводки в дерев’яному будинку починається з введення в будинок, і підключення її до загальної електромережі. Зазвичай її роблять від повітряної лінії кабелем перетином 16 кв. міліметрів. Сьогодні для цього найчастіше використовують СІП4, це ізольований провід, стійкий до дії ультрафіолету і така зовнішня проводка в дерев’яному будинку при правильному монтажі прослужить не менше 25 років. З’єднання з повітряною лінією і безпосередньо кабелем введення необхідно робити спеціальними герметичними стисками, які не тільки забезпечать хороший контакт, але захистять від проникнення вологи під ізоляцію.

монтаж электропроводки в деревянном доме

открытый способ монтажа проводки в доме

как проложить проводку в деревянном доме

За діючими нормами не допускається проводка з алюмінієвими жилами, тому перед введенням необхідно перейти на мідний дріт. Зазвичай СІП4 підключають до ВВГнг, при цьому висота від землі до точки підключення повинна бути не менше 2,75 м.

Через дерев’яну стіну (як і перекриття) провід повинен проходити через спеціальні металеві втулки з товстостінної труби. Товщина металу повинна бути для кабелів від 6 до 10 квадратів- 3.2 мм, для 4- 2, 8 мм. Від зовнішньої стіни до щитка проводку теж захищають металевою тубою. Якщо це неможливо, то необхідно включити в ланцюг (до проходження по дерев’яних конструкціях) пристрій автоматичного відключення. Зазвичай це пиловологозахищений АЗ з номіналом на щабель вище, ніж той, який передбачається використовувати всередині будинку для всієї проводки.

У розподільному щитку зазвичай встановлюється двополюсної автомат захисту, лічильник і кілька однополюсних автоматів (або УЗО) залежно від кількості груп споживачів в мережі. Так само там розташовується нульова і, за наявності контуру заземлення, заземлювальна шини. Для невеликого одноповерхового будинку проводку всередині приміщення ділять на три групи : кухня, спальні, гостьова, або- кухня, освітлення, розетки (всіх кімнат, крім кухні).

Внутрішня проводка в дерев’яному будинку схема завжди індивідуальна і залежить від кількості, потужності і розташування передбачуваних споживачів.

Зовнішня і внутрішня, прихована й відкрита проводка в дерев’яному будинку : відмінності в пристрої

У панельних будинках та інших будівлях з негорючих матеріалів лінії електропроводи зазвичай укладаються в штроби або спеціальні канали, які потім закриваються штукатуркою і обробним матеріалом. З дерев’яними стінами все набагато складніше. Як уже згадувалося в дереві кабель можна прокладати, тільки в металевих трубах. Хтось може заперечити, що в багатьох експлуатованих сьогодні будівлях це правило не дотримується. Але за статистикою левова частка пожеж в будівлях з дерева відбувається з причини несправності в електромережі.

Найпростіший в реалізації і дешевий спосіб вирішення даної задачі- відкрита електропроводка в дерев’яному будинку. Вона може укладатися незахищеним кабелем або в спеціальних полімерних трубках або пеналах. У першому випадку провід кріплять до стіни зазвичай електротехнічними скобами. При прокладанні одиночних кабелів менше 6 квадратів допускається кріплення безпосередньо до дерева, в інших випадках необхідні підкладки з негорючих матеріалів виступаючі на 10 мм з обох сторін або дотримання повітряного зазору 10 мм. Останній варіант нагадує спосіб, використовуваний кілька десятиліть тому. До речі, саме така ретро проводка в дерев’яному будинку і сьогодні відповідатиме всім нормам безпеки, але, на жаль, дістати, необхідні для цього матеріали сьогодні практично неможливо, та й красою вона не відрізняється.

Також досить поширена ел проводка в дерев’яному будинку в спеціальних гнучких полімерних трубках (в гофре). Вона дуже проста в монтажі і не викликає складнощів, але при цьому псує весь інтер’єр непривабливими трубами брудно-сірого кольору по всьому будинку. Більш акуратно виглядають пластикові короба. Вони можуть бути білими або кольоровими, деякі виробники пропонують забарвлення «під дерево».

Прихована електропроводка в дерев’яному будинку нерідко викликає труднощі навіть у досвідчених фахівців. За нормами її допускається проводити в металевих трубах, або по штукатурного намету з покриттям не менше 10 мм.

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку своїми руками : навчальне відео

Електрична проводка в дерев’яному будинку краща зовнішня. Оптимальний спосіб на сьогоднішній день- укладання кабелів у спеціальні пластикові канали, які не тільки гарантують пожежобезпечність, але і спрощують ремонт, та реконструкцію схеми у разі потреби. Всі підрозетники і розподільні коробки використовуються для зовнішнього типу монтажу і також повинні бути виготовлені з матеріалів що не підтримує горіння.

Найчастіше зустрічається прихована електропроводка в каркасному будинку. Так як порожнечі несучої конструкції дозволяють без особливої праці прокласти трубопровід під кабель ще на моменті монтажу каркасу. Також в дерев’яних будівлях може використовуватися прихована проводка, коли лінії освітлення укладені над перекриттями (де можна розмістити металеву трубу), а « розеткова » лінія проходить під підлогою або КАБЕЛЬКАНАЛИ плінтуса. У цьому випадку вимикачі використовують на батарейках, а розетки представляють собою свого роду перенесення.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.