Електропроводка в гаражі своїми руками : як налагодити освітлення, і які вибрати світильники для гаража?

как сделать освещение в гараже

Неможливо обійтися без штучного світла в гаражі. Це робить внутрішній простір споруди комфортним, допомагає проводити всередині більшу кількість часу. Також електрику дозволяє використовувати всілякі пристосування і інструменти, що працюють від електричного струму.

Про проводці в гаражі слід задуматися ще на етапі будівництва даної споруди, тому що існує ряд дозволів, які необхідно отримати у відповідних службах. Повністю самостійно провести електрику не можна, так як тільки фахівці, які мають спеціальний допуск, зможуть підключити електрику до лінії електропередач.

Освітлення в гаражі : як провести світло в гараж і поставити електрощиток ; підключити світлодіодні світильники або лампи денного світла

Схема електропроводки в гаражі складається з зовнішньої частини і внутрішньої. Монтаж зовнішнього електрики виробляється від централізованого джерела до входу її в гараж. А внутрішнього- розташовується безпосередньо всередині споруди.

светильники для гаража

электрощиток в гараже

как защитить проводку в гараже

Це досить складний процес і необхідні належні знання та вміння з електрики. Необхідно їх реально оцінювати. Від того, як провести електрику в гараж, залежатиме безпека при його використанні у своїх цілях. До того ж слід зосередитися на якості виконуваних робіт. Надійність контактів у розетки і вимикачі позбавить вас від неприємностей з електрикою.

Гараж є скоріше технічним приміщенням, а не житловим. Тому естетика тут не настільки важлива. Головне- практичність і надійність. Перше, про що варто задуматися- це як зробити освітлення в гаражі (фото покаже наочні приклади). У більшості випадків автовласники воліють мати автодом з невеликими вікнами або зовсім без них, і навіть вдень у ньому може панувати напівтемрява. Тому без світильників і електрики не обійтися.

Звичайні лампи розжарювання світять дуже слабо, їх скоріше можна назвати обігрівальними. Вони споживають багато енергії і небезпечні (в момент перегорання з’являються іскри).

Люмінесцентні лампи можуть вести себе нестабільно. Якщо температура навколишнього повітря буде нижче покладеної, вони можуть не загорітися, а якщо в мережі низька напруга- дуже тьмяно горіти.

Для галогенових ламп скачки напруги, досить часто зустрічаються в наших мережах, просто смертельні. Щоб організувати такими лампами освітлення гаража своїми руками, слід передбачити наявність стабілізатора.

І, нарешті, світлодіодні лампи. Вони є лідерами, хоча ціна у них не маленька. Економічність і тривалий ресурс роботи дозволяють зробити їх окупаються.

Електропостачання гаража : як зробити проводку в гаражі своїми руками, проект і схема освітлення

Бажано, щоб сама проводка для електрики була прихованою. Кабель в такому випадку буде недоступний і йому не страшні ніякі механічні пошкодження. Якщо стіни гаража надалі будуть обшиті, то кабель можна сховати в штроби.

Якщо будинок для авто у вас металевий, то електрика можливо провести відкритим способом в гофротрубе або спеціальному пластиковому коробі.

Звичайно ж, буде не зайвим зробити для електрики заземлення. Самі прилади, такі як розетки, світильники та вимикачі повинні бути пило-та вологозахищеними, так як це, найчастіше, приміщення сире.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.