Фанера підвищеної вологостійкості

Фанера повышенной влагостойкости

Фанерою називаються шаруваті клеєні конструкції, що складаються, як правило, з трьох або більше листів деревини, які відрізняються тим, що волокна в сусідніх шарах розташовуються перпендикулярно один одному. Дана структура, характерна тільки для фанери, здатна надати цьому будівельному матеріалу дивно високу міцність у всіх напрямках, зберігаючи стабільність початкової форми. Вона, покрита спеціальною плівкою, а також оброблена з торців спеціальної водонепроникної фарбою, може додатково забезпечити вологостійкість і зносостійкість.

За ступенями водостійкості клейових з’єднань фанера підрозділяється на 2 основні марки :

1. «ФК »- Водостійка фанера (або, як ще кажуть, вологостійка), шпон якої склеюється різними карбамідними складами ;

2. « ФСФ », так звана фанера підвищеної вологостійкості. Шпон у неї склеюється клейовий масою, що має в складі фенол- формальдегідні смоли.

« ФСФ » призначається для застосування в якості міцних несучих конструкцій; елементів, огороджуючих основні дерев’яні покриття ; та елементів жорсткості при вологих умовах. Основна область використання « ФСФ »- це спеціальне каркасне будівництво та облаштування покрівлі з особливою гнучкої черепиці.

Так, фанера для покрівлі підвищеної вологостійкості, яке застосовується як створення основ під гнучку черепицю, укладається з урахуванням таких правил :

листи потрібно укладати паралельно карнизам у розбіг з зазорами близько 2 мм;

листи кріпляться цвяхами або ж саморізами з інтервалом не менше 15 см, причому довжина кріпильних матеріалів повинна перевищувати товщину фанерного листа як мінімум в 2 рази;

скачки по висоті між листами не повинні бути більше 2 мм.

Плюси фанери « ФСФ »

Листи фанери з підвищеною вологостійкістю мають високу опірність до розривів і згинанню. Обидві ці характеристики ніяк не залежать від температурних стрибків і ступеня вологості. Крім того, листи « ФСФ » відрізняються високою водостійкістю, що дає можливість застосовувати їх не тільки у внутрішніх, але і в зовнішніх роботах. Вона досить проста в обробці. Її легко пиляти, свердлити, скріплювати цвяхами, шурупами.

Мінуси фанери « ФСФ »

Смоли, що використовуються при склеюванні шпону, містять в собі достатньо токсичні сполуки з вмістом фенолу. Власне, даний виробничий недолік і є головним мінусом фанери « ФСФ ».

Іншим її недоліком є її горючість. Ні для кого не секрет, що вона добре горить, а також чудово підтримує горіння інших матеріалів. Що цікаво, продукти розпаду, що утворюються в ході горіння смол, дуже небезпечні для здоров’я людей.

Відвідавши сайт компанії « База5 », ви знайдете будь-який вид фанери, будь-яких розмірів. Крім цього ви знайдете і все необхідне для ремонту та будівництва. Доставка будівельних матеріалів здійснюється по Москві і Московській області в найкоротші терміни, за найбільш прийнятними цінами.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.