Геотекстиль в дорожньому будівництві

Геотекстиль в дорожном строительстве

Застосування геотекстилю в дорожньому будівництві має величезне значення. Дана група матеріалів успішно використовується для збільшення термінів служби та експлуатаційної надійності, як все дорожньої конструкції, так і окремо взятих елементів. Крім цього, геотекстиль дозволяє спростити технологію і зменшити терміни будівництва, при цьому підвищується якість проведених робіт, а також знижується матеріаломісткість дорожньої конструкції і досить великі обсяги земляних робіт.

Така функціональність матеріалу обумовлена його унікальними фізико- механічними властивостями. Він володіє чудовим рівнем опірності механічних пошкоджень, високим модулем пружності, стійкістю до лугів, кислот, біологічним і агресивних середовищ. Одночасно з цим геотекстиль характеризується високою пропускною здатністю і хорошими показниками розривних навантажень, не схильний до гниття, стійкий до перепадів температур, забезпечує стабільність насипного матеріалу і перешкоджає його нерівномірному проникненню в грунт. Також він зменшує деформацію дорожнього полотна, дає можливість виробляти будівництво доріг на будь-яких грунтах, у тому числі слабонесущих і м’яких, утворюючи своєрідний армуючий шар, перешкоджає обваленню насипів і укосів і т.д.

За свій суті геотекстиль являє собою екологічно чистий синтетичний тканий або нетканий матеріал різної щільності, що виготовляється з поліпропілену або поліестеру і скріплений термічним або голкопробивним (механічним) і хімічним способами. Ткані полотна відрізняються високою міцністю, проте їх водонепроникність недостатня для дренування, тому в основному подібні вироби використовуються для захисту та армування. Для дренування доцільніше використовувати неткані геополотна, отримані за допомогою голкопробивний технології, у той час як нетканий геотекстиль, скріплений шляхом термічної обробки більше підходить для захисту і в деяких випадках- армування.

Якщо говорити про основні функції, які виконує геотекстиль, то це в першу чергу армування, фільтрація, поділ шарів, дренаж і захист. Здійснення даних функцій перешкоджають змішуванню фракцій насипного матеріалу і нижнього грунту, тим самим захищаючи бетонне або асфальтове покриття від провалів. Крім цього, геотекстиль відмінно справляється з такими задачами як захист від ерозії, механічних пошкоджень і рівномірний розподіл навантажень. Він служить відмінним водовідвідним шаром і запобігає деформації і руйнування рівній поверхні дорожнього полотна.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.