Гідроакумулятор для систем водопостачання : пристрій, підбір і монтаж; як встановити бак розширювальний для водопостачання?

гидроаккумулятор

Тиск у системі водопостачання має забезпечувати достатній ступінь напору води в водорозбірних пристроях. Струмінь води не повинна бути занадто слабкою, але в той же час максимальний тиск не повинно перевищувати 6 бар (атмосфер). В іншому випадку можуть не витримати з’єднання і почнуться протечки. Для холодного водопостачання досить надлишкового тиску 0,5 бар, а для гарячого 0,7.

Однак у системах водопостачання заміських будинках можливі перепади тиску. Для підтримки цього важливого параметра використовуються різні пристрої від найпростішого накопичувального бака до станції автоматичного водопостачання з гідроакумулятором. Вибір системи здійснюється виходячи з декількох чинників: розрахункового споживання води, тиску в системі водопостачання, до якої підключений будинок і висоти будівлі.

Гідроакумулятори для водопостачання : як підібрати і встановити пристрій

Всі вищеназвані параметри необхідні при розрахунку гідроакумулятора для водопостачання. Зазвичай вони розраховані для створення надлишкового тиску до 4- 6 бар. Вище було зазначено необхідний тиск в гидроаккумуляторе системи водопостачання (холодне- 0,5 бар, гаряче- 0,7 бар). Однак треба враховувати і висоту будинку, особливо за наявності верхніх поверхів. У цьому випадку до вихідного параметру слід додати тиск необхідне для підйому водяного стовпа на необхідну висоту. На кожен метр висоти підйому додають додатково 0,1 бар.

водопроводная сеть с гидроаккумулятором

мембранные баки для воды

гидроаккумулятор в системе водоснабжения

Як правило, для роботи достатньо гідроакумулятора забезпечує надлишковий тиск до 1,5 бар. Навіщо ж тоді використовують пристрої з великим робочим тиском ? Це робиться на випадок відключення електроенергії, що так само може відбуватися за містом. У цьому випадку надлишковий тиск в 4- 6 бар дозволить деякий час забезпечити нормальне водопостачання при відключеннях електроенергії, або дасть можливість перейти на автономне електропостачання.

Принцип дії і пристрій гідроакумулятора для систем водопостачання досить просте. Гідроакумулятор- це бак з встановленою всередині гумової мембраною грушоподібної форми. Через наявність цього елемента такий бак ще називають мембранним. Гумова мембрана розділяє бак на дві частини, в одній знаходиться вода, а в другій повітря. При падінні тиску включається насос, а при досягненні максимуму вимикається. Зазвичай різниця між мінімумом і максимумом становить 1,0- 1,2 бару. Для того щоб уникнути виникнень гідроударів, в такій системі встановлюють редуктори.

Підбір гідроакумулятора для водопостачання здійснюється не тільки по створюваному їм надлишковому тиску, а й за обсягом. Обсяг бака розраховується, виходячи із сумарного обсягу водоспоживання на годину, поділеної на чотири. Наприклад, при витраті за годину 100 літрів води обсяг мембранного бака складає 25 літрів.

Бак накопичувальний для водопостачання : інструкція, монтаж і оптимальний тиск

Для регулювання тиску використовуються і інші ємності. Зокрема в системі гарячого водопостачання застосовують розширювальні баки. Їх призначення- компенсація зміни тиску при зміні температури гарячої води. Є два типи розширювальних ємностей: відкритого та закритого типу. Відкриті повідомляються з атмосферою, а в закритих системах підтримується постійний тиск в розширювальному баку водопостачання.

Багато дачники воліють не встановлювати дорогий гідроакумулятор, а обмежуються більш простою і дешевою системою водопостачання з накопичувальним баком. Її перевага в простотою установці і експлуатації. При бажанні таку систему можна створити самостійно, використовуючи для цього насос для перекачування води, ємність відповідного обсягу, труби або шланги і найпростішу систему управління.

Принцип роботи такої системи такий же, як і у водонапірної башти. Накопичувальний бак для водопостачання встановлюється на розрахунковій висоті. Як правило, висота установки визначається висотою будівлі. Для створення тиску в 0,5- 0,7 бар ємність повинна знаходитися на висоті 5- 7 метрів відповідно. Якщо дана вимога забезпечити неможливо, то установку виробляють в окремій споруді, або застосовують додаткові насоси для підтримки в системі робочого тиску.

© 3352 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.