Каміни для дачі дров’яні і газові, як зробити піч- камін з цегли своїми руками на дачі, види дачних камінів

95kamin0

Піч- камін для дачі з цегли- мрія будь-якого власника заміського будинку. І нехай, це не саме практичне рішення опалення в холодну пору року, можливість погрітися біля живого вогню, слухаючи, як потріскують дрова, коштує додаткових витрат і зусиль. А якщо врахувати, що сучасні моделі дозволяють організувати повноцінну систему обігріву житла і подачі гарячої води, то і причини відмовлятися від такої краси просто немає. Більш того, сучасні каміни для дачі, фото яких можна побачити в нашій галереї, досить просто монтуються і можуть бути адаптовані до будь-якого виду палива.

Каміни для дачі, фото дачних печей і камінів

Найпоширеніша піч- камін для дачі своїми руками- цегляна з дров’яним опаленням. Такі конструкції можуть бути різними за розміром, складності, формі. Але головна трудність в їх монтажі- пристрій димаря. Зазвичай їх встановлюють одночасно із зведенням основної конструкції будівлі, так як викласти димохід в будинку, який вже готовий, або експлуатується, завдання непросте і навіть не завжди здійсненне.

Камины для дачи фото

Печи и камины для дачи фото

Камины для дачи

Але на сьогоднішній день є просте і практичне рішення будь-яких складнощів з установкою камінів. Це готові системи. Це можуть бути моделі з вже оформленої лицьовій декоративною частиною- металеві, облицьовані штучним і натуральним каменем, і навіть кахлями. А можна просто вибрати металеву або чавунну топку і димар, а обробку зробити своїми руками на свій смак.

І хоча найчастіше зустрічаються дров’яні каміни для дачі, сьогодні є можливість встановити топки і на газу, в яких також буде горіти «живий» вогонь. У нього можна покласти декоративні бревнишкі з шамоту, щоб зробити ілюзію більш натуральною. Не менш зручні електрокаміни, вони також подарують вам тепло, і навіть позбавлять від необхідності запасатися дровами, але такої переваги, як танець невгамовних язичків полум’я, вони позбавлені.

Будуємо камін своїми руками на дачі, основні етапи роботи

Не можна сказати, що монтаж каміна своїми руками- завдання легка і не вимагає підготовки. Але, як каже народна мудрість : не святі горшки ліплять. Тому при правильних розрахунках і дотриманні всіх умов впорається з установкою каміна зможе будь-яка людина, що має хоча б загальні навички кам’яної кладки.

Для початку визначте місце і розмір каміна. Тут використовується пропорція 1:60, тобто обсяг топки повинен становити приблизно 1 / 60 обсягу кімнати. Оскільки заміські будиночки не часто можуть похвалитися великими кімнатами, то найчастіше найоптимальнішим рішенням стають каміни для дачі кутові. Вони компактні і прості в обробці.

Оскільки це досить важка конструкція, для її встановлення необхідний фундамент. Найчастіше його роблять стрічковим. Простір між основою і фундаментом будинку засипають сухим піском. Перш ніж починати кладку самого каміна, необхідно зробити гідроізоляцію, щоб уникнути попадання вологи в топку.

Топка має бути викладена з вогнетривкого матеріалу на глиняний розчин або спеціальний готовий склад, що витримує високі температури. Бічні стінки злегка розгортають назовні, щоб збільшити тепловіддачу. Задня стінка у верхній частині повинна мати нахил у бік зіву- це також дозволяє збільшити кількість одержуваного тепла. Звід топки викладають пірамідально, звужуючи до димовідводу.

Більш простим рішенням можуть стати газові каміни для дачі, для їх установки необхідно лише правильне підключення подачі газу та відведення продуктів горіння.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.