Каналізація в квартирі: схема, розводка, установка, ремонт і прочищення ; як проводиться заміна каналізаційного стояка ?

замена канализации в квартире

Важко уявити собі сучасне життя в квартирі, де немає каналізації. Правильно виконана система усуває багато проблем. Несправності можуть призвести до затоплення мешканців нижніх поверхів, до неприємних запахів і засмічення каналізації в квартирі, тому варто уважно поставитися до своєчасного заміну і прочищення труб, а також ремонту каналізаційних стояків. Найчастіше, проблеми з’являються в тих місцях, де утруднений візуальний огляд через утруднення доступу до вузлів каналізації. А їх необхідно періодично переглядати на предмет підтікання та свищів.

Каналізація своїми руками в квартирі багатоквартирного будинку: пристрій системи

Пристрій каналізації в квартирі є основною частиною всієї інженерної системи багатоквартирного будинку. У квартирах старої радянської споруди кухня розташована в безпосередній близькості від санвузла. Тому в типових квартирах розводка починається від кухонного миття, проходить через ванну, а в туалеті під’єднується до загального стояка каналізаційної системи, який проходить через всі поверхи. Труби тут виконують функцію з доставки стоків в стояк і колектор, а потім у колодязь, розташований за межами будинку.

схема канализации в квартире

ремонт канализации в квартире

прочистка канализации в квартире

Зазвичай стічні води рухаються по трубах самопливом, без будь-якого тиску, тому трубопровід прокладається під певним ухилом. Якщо при заміні каналізаційних труб в квартирі або будинку буде порушений правильний ухил, то на вигинах почнуть скупчуватися відходи, що неодмінно призведе до засмічення і труднощі прочищення.

Для того, щоб не було неприємних запахів в квартирі, під раковинами, ванною і унітазом встановлюють сифони, в яких постійно знаходиться водяна пробка, або гідрозатвор. При заміні каналізації в квартирі необхідно пам’ятати, що саме вони захищають і створюють природну перешкоду каналізаційним газам, які мають неприємний запах.

Каналізація багатоквартирного будинку складається з декількох складових. Насамперед, це відвідні труби від сантехнічних приладів, таких як ванна, душ, раковини, мийки, унітази і біде. Всі вони врізані в загальний трубопровід квартири, відповідний до стояка. Колектори об’єднують кілька стояків і виводять стічні води за межі будинку. У систему також входять витяжні труби для можливості вентиляції, які виводяться на дах. Все це необхідно знати при ремонті каналізації в багатоквартирному будинку, інакше можуть виникнути непередбачені ситуації при неправильному пристрої інженерної мережі.

Чим прочистити каналізацію в квартирі, і як замінити каналізаційні труби (відео)

При ремонті квартири та її переобладнанні іноді виникає необхідність перенесення сантехніки на велике видалення від стояка. Ще в середині 90х років це було неможливо. Але з появою на ринку побутових насосів для каналізації, в квартирі господарі стали дозволяти собі деякі вільності. Тепер є можливість встановити, наприклад, гідромасажну ванну посередині житлової кімнати.

Брудні стоки несуть із собою жир, залишки їжі, інші відходи життєдіяльності людини, і з’являються засори каналізації будинку, своїми руками господарі намагаються їх усунути. Для початку слід спробувати налити в злив каналізації окріп, розчин соди або спеціальний хімраствор, який розчиняє жир. Якщо цей прийом не допоможе, варто скористатися вантузом. У разі сильного забруднення можна використовувати довгу спіраль, яку методом обертання поступово вводять в трубу, тим самим її прочищаючи.

Якщо виникає питання заміни стояка каналізації в багатоквартирному будинку, то краще всього звернутися до фахівців. Це досить трудомісткий процес, від швидкості та якості виконаних робіт багато що залежить. Зазвичай змінюють його на всіх поверхах одночасно.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.