Каналізація в приватному будинку — поради експертів, відео, інструкції

Сучасний приватний будинок важко уявити без необхідних комунікацій. Де б він не будувався в сільській місцевості або в межах міста, до нього обов’язково повинна бути підведена вода, електрика та каналізація для виведення використаної води. Каналізація є необхідністю, без якої важко уявити проживання в будинку.

Каналізація в приватному будинку

Серед більшості господарів приватних будинків, питання про каналізації приділяється дуже мало уваги, наслідком чого є безліч проблем, які пов’язані із замерзанням води у працях або жахливого запаху з каналізації.

Самим популярним типом каналізації в приватному будинку виступає вигрібна яма та спеціальний фільтруючий колодязь. Саме вигрібна яма є найбільш поширеним і вигідним типом каналізації заміських будинків.

Монтаж каналізації в приватному будинку

Стіни ями викладають або каменем або цеглою. Після кладки їх акуратно промащують бітумом, щоб вийшло герметичне покриття зверху стіни. Після всіх робіт залишають люк для очищення.

Каналізацію в будинку проводять, коли будинок вже побудований, у нього є хороший фундамент, щільні і стійкі стіни і дах зверху. Також рекомендується, щоб у домі перед монтажем були зведені перегородки, це дасть можливість правильно розставити необхідну сантехніку. Покриття на підлогу до проведення каналізації краще не робити.

Знаходимо місце для подальшого розташування вигрібної ями або септика. Її краще всього зробити недалеко від дороги для того, щоб у будь-який момент могла приїхати машини і викачати воду з ями. До будинку має бути відстань від 5 до 20 метрів.

Що ж таке септик? Це особливий тип каналізації для заміського будинку, в якому застосовується принцип очищення завдяки системі дренажу. Робиться це наступним чином: викопується колодязь, об’єм його повинен перевищувати трикратний обсяг добового припливу води. Його акуратно обкладають цеглою, підлогу заливають бетоном, форма його кругла, а товщина стін не менше 25 див.

Потім у цей септик підводиться труба, яка розташовується на висоті не більше 1.5 метра від поверхні. Трубу необхідно укладати з розрахунку глибини промерзання грунту. Дана труба повинна розташовуватися вище за рівнем, ніж вихід води. Для стічних труб підведені трійники. Верхні частини трійника залишають відкритими і зверху прикріплюють труби для можливої прочищення. До нижньої частини трійника також чіпляється труба і йде на кілька метрів нижче рівня води.

Траншеї повинні бути такої глибини, щоб стічні труби лягли не грунт не зворушений. Необхідно щоб він був щільним і труба не мала шансу прогнутися, а отже не утворився застій води.

Підбираємо матеріал і діаметр труб для каналізації

Найбільш поширеним матеріалом зараз є поліпропіленові (пластикові) труби. При виборі товщини труби для каналізації в приватному будинку, необхідно виходити з наступних параметрів — скільки буде джерел зливних вод.

При великій кількості умивальників, туалетів, ванн і раковин тощо, слід брати трубу діаметром не менше 100 мм. Звичайно, є труби і на 150 мм, але вони використовуються для вуличних мереж і не підходять для окремо взятого будинку.

При стикуванні труб необхідно використовувати перехідники, так як від умивальника буде йти труба меншого діаметру.

При розрахунках установки каналізації для будинку необхідно враховувати не тільки геологічні, але й географічні особливості будинку, щоб каналізація змогла пропрацювати як можна довше.

© 6769 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.