Каналізація заміського будинку своїми руками : проект, схема, монтаж, утеплення і пристрій каналізації в заміському будинку

канализация для загородного дома

Найпростіше в приватному заміському будинку провести каналізацію, якщо неподалік знаходиться централізований каналізаційний колектор. З будівлі виводиться труба, монтується колодязь і виробляється врізка. Але відсутність такого колектора змушує господарів приватного володіння задуматися над альтернативною системою каналізації заміського будинку, що можливо, завдяки сучасним технологіям. Для невеликої приватної дачі це може бути звичайний біотуалет, переносний або стаціонарний, вигрібна або накопичувальна яма, септик з системою входять і виходять труб, біофільтр або аеротенк, застосовуваний для очищення великого обсягу фекальних вод.

Автономна (локальна) каналізація для заміського будинку: як зробити біо туалет в котеджі ?

Є кілька видів автономної каналізації, якою користуються в приватному будинку і на дачній ділянці. Самий простий і зручний варіант для садового будиночка- біотуалет. Його можна встановлювати навіть там, де немає водопроводу. У холодну пору року їх ставлять навіть в житлових приміщеннях. Але слід пам’ятати, що вирішити проблему автономної каналізації для заміського будинку він не зможе.

устройство канализации для загородного дома

канализация на дачном участке

монтаж частной канализации

Автономна приватна каналізація котеджу підрозділяється на два види: накопичувальну і з біологічним очищенням фекальної рідини. Перший вид має на увазі пристрій вигрібної ями без дна або герметичній ємності із пластику, або залізобетонних кілець. Вигрібна яма викопується в приватному дворі, стоки при цьому потрапляють в землю і забруднюють ділянку. При добовому обсязі стоку більше одного кубометра використовувати такі ями або колодязі без дна заборонено санітарними нормами. При влаштуванні приватної заміської каналізації з герметичним накопичувачем слід обміркувати можливість проїзду ассенізаторской машини для видалення відходів, які доведеться відкачувати досить часто.

Септики для приватної каналізації вважаються більш прийнятним варіантом. Крім збору стоків вони ще й очищають їх за допомогою спеціальних бактерій без доступу або з доступом повітря. У результаті утворюється осад, який досить видаляти всього лише раз на рік, і наполовину очищена рідина, що проходить подальшу доочищення природним або штучним шляхом. Септики можуть бути виготовлені з металу і пластика на підприємстві, або виконані приватним чином з бетонних кілець або цегли. Для максимального очищення стічних вод роблять дренажні колодязі або поля фільтрації.

Каналізація будинку своїми руками: відстань до водопроводу, введення і виведення труб

Необхідно пам’ятати, що при влаштуванні водопостачання та каналізації заміського будинку слід дотримуватися певних норм, в яких вказані відстані до житлових будівель та інженерних комунікацій приватного домоволодіння. Наприклад, самотечную каналізацію не можна прокладати на відстані менше трьох метрів від фундаменту, а напірну- п’яти метрів. Відстань між водопровідної та каналізаційної трубою залежить від матеріалів, з яких вони виготовлені, і становить від 1,5 метрів до 5.

Починають облаштування каналізації в приватному будинку з викопування ями для септика або колодязя. Для цегляного і бетонного споруди робиться підставу з бетону, а під пластмасовий септик підсипають вирівнюючу піщану подушку. Можна подивитися детальний відео про те, як зробити каналізацію в будинку і в приватному дворі. Цілком можливо все змонтувати самостійно.

Для вхідних і вихідних патрубків в стінках септика роблять отвори спеціальним інструментом, а у фундаменті приватного будинку- алмазним свердлувальним верстатом, яка не порушує міцність конструкції. У траншеї, перед укладанням труб, підсипають вирівнюючий шар з піску і утрамбовують його. Для герметичності з’єднання, патрубки до колекторів припаюють поліпропіленовим припоєм. Необхідно утеплити каналізацію в дерев’яному будинку чи іншому приватному будові, щоб взимку вода в ній не замерзла. Заключним етапом робіт буде зворотна засипка септика і укладених труб.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.