Кільця каналізаційні пластикові, полімерні і бетонні (ЗБВ) : розміри і установка ; скільки кілець потрібно для каналізації ?

кольца канализации

Будь-які системи потребують ревізії, а іноді і в ремонті. Саме тому всі інженерні мережі, які прокладаються під землею, оснащують спеціальними колодязями. Щоб захистити осипання, затоплення та інших можливих пошкоджень їх зміцнюють зсередини. Довгий час найзручнішим, а значить і найпоширенішим матеріалом для цих цілей були залізобетонні кільця для каналізації. Вони досить міцні й довговічні, дозволяють істотно скоротити терміни монтажу будь-якого колодязя. Але достатньо важкі і вимагають використання спеціальної техніки. Останнім часом з’явилася гідна альтернатива цього матеріалу.

Кільця бетонні для каналізації, пластмасові та полімерні : розміри і відмінності

До недавнього часу всі колодязі робилися приблизно одного розміру. Він був таким, щоб людина могла поміститися в ньому і проводити ремонтні роботи. Сьогодні багато операції автоматизовані, що дозволило зменшити діаметр деяких ревізійних колодязів.

бетонные кольца для канализации

пластиковые кольца для канализации

монтаж колец канализации

З’явившись до епохи автоматизації, жб кільця для каналізації розміри мають стандартні ; висота 90 см, а діаметр 1000, 1500 і 2000мм. Існують і кільця менших розмірів, так звані добірні, їх використовують для установки люків.

Сьогодні жби кільця для каналізації не єдиний матеріал, який дозволяє швидко і якісно обладнати колодязі. На зміну бетону приходять полімери. Пластикові кільця для каналізації мають цілий ряд переваг перед своїми попередниками. По-перше, вони можуть мати набагато менший діаметр, так як сучасні роботи з обслуговування комунікацій не завжди вимагають спуску до самих труб. Сучасні пластикові каналізаційні кільця розміри мають від 30 до 100 см в діаметрі, при цьому висота деяких сегментів може бути регульованою. Зменшення габаритів дозволяє істотно скоротити обсяг земляних робіт.

Крім цього пластик досить легкий матеріал і доставка і установка таких конструкцій не викликає особливих складнощів. При цьому хочеться нагадати, що кільце з бетону діаметром 1 м важить 600 кг, і переміщати його можна тільки за допомогою спеціальної техніки або неймовірних зусиль і пристосувань. До того ж полімерні вироби нерідко обладнані драбинами, мають великий вибір готових лоткову частин і легкомонтуємий горловин. Каналізаційні кільця із пластику- це реальна можливість обладнати довговічний і міцний колодязь своїми руками без залучення спецтехніки.

Як встановити кільця для каналізації: монтаж каналізаційних колодязів

Один з поширених способів установки бетонних кілець- це методом підкопу. Тобто сегмент встановлюється на місці і з-під нього зсередини вибирають грунт лопатою. Таким чином, він під своєю вагою поступово осаджується. Коли верхній край кільця досягає рівня грунту, на нього встановлюють наступне. Це дуже довгий і трудомісткий метод. Набагато частіше все ж кільця опускають в заздалегідь виритий котлован краном або на спеціальних лебідках.

Монтаж пластикових колодязів набагато простіше. Таке кільце цілком під силу перенести одній людині. При необхідності різні сегменти збираються просто в замок. Горловини оглядових колодязів роблять на гофре або телескопічними, що дозволяє їх легко і швидко встановити на необхідному рівні.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.