Кран кульовий : розміри, фото, установка та ремонт; які кульові крани краще, і як відремонтувати змішувач кульової- американку ?

шаровый кран

В історії техніки нерідко зустрічаються курйози, пов’язані з іменами винахідників, обставинами при яких відбувалися події тощо Кран американка- один з таких прикладів. Він був винайдений в 1933 році німецьким інженером Віллі Меммертом. Але потрапив до нас через США, ця країна в роки війни постачала військову техніку та обладнання за лендлізу. Так німецький кран поміняв своє громадянство.

Даний вид обладнання- це кран кульовий, який спочатку використовувався для паливних систем військової техніки. Його переваги- проста конструкція, зручне управління і надійне замикання подається рідини чи газу. Пізніше кульові крани стали застосовувати і для цивільних цілей, для систем водо-, тепло- та газопостачання.

Водопровідні крани кульові повнопрохідні, запірні, з фільтром : особливості конструкції

Застосування кульових кранів для води спростило систему водопостачання і значно знизило втрати води і витрати на обслуговування і ремонт. Конструкція кульового крана не містить великої кількість рухомих деталей, що зменшує позов виникнення протікання. Більше того, використання кранів американок спростив виконання ремонтних робіт. Конструкція зганянь дозволяє розбирати трубопровід по окремих дільницях без викручування труб.

устройство шарового смесителя

шаровый кран на кухне

шаровый механизм водопроводного крана

Основна сфера застосування кранів кульових повнопрохідний- подача води від стояків на змішувачі у ванній та кухні. З їх допомогою можна створити систему внутрішнього розподілу води будь-якого ступеня складності, в тому числі і альтернативною системою водопідігріву та водопідготовки використовуваної при планових відключеннях гарячої води в літній період.

Застосовують і крани кульові з фільтром. Вони використовуються при підключенні побутової техніки- пральної або посудомийної машини. Встановлений на крані відвід з фільтром грубого очищення захищає від попадання в складну і дорогу техніку великих і середніх абразивних частинок, що запобігає засмічення і поломку.

Але основне застосування кранів з кульової системою регулювання подачі води- це змішувачі для кухонь, ванн і душа. Легке і просте управління, довговічність, невибагливість в обслуговуванні- завдяки цим перевагам крани американки поступово витісняють вентилі, навіть незважаючи на свою дещо вищу вартість. Познайомлять з різноманітним і численним сімейством кранів кульових фото, прикладені до статті.

Установка кульового крана: як правильно монтувати змішувач кульовий для води?

Повнопрохідний кран для води кульової монтується на внутрішню систему водопостачання квартири. Їх встановлюють на відводах труб від стояків холодної та гарячої води. Ця робота вимагає особливої акуратності та відповідальності. Краще, якщо її виконають сантехніки обслуговуючої або керуючої компанії, тоді в разі протікання всі претензії будуть пред’явлені не вам, а в експлуатуючу компанію.

Але якщо ви взялися за цю роботу самостійно, то необхідно перекрити стояки і тільки після цього приступати до монтажу або заміні. Найбільш поширені розміри кранів кульових для побутових цілей? дюйма і 1 дюйм (в метричній системі 20 або 25 мм). Це діаметри водопровідних труб, до яких підключають змішувачі та крани.

Установка повнопрохідний крана відбувається на зганяння, що йде від стояка, а кріплення до нього відходить труби проводиться за допомогою муфти. Так само можливе фланцеве і зварне з’єднання, але їх використовують рідше.

Монтаж змішувача кульового залежить від типу установки. Настінний монтаж роблять за допомогою ексцентриків, які забезпечують герметичність з’єднання, а так само є конструкційними фіксують елементами. При установці на раковину або стільницю змішувач спочатку фіксують до поверхні за допомогою гайки і шайби, а потім під’єднують підводи гарячої та холодної води.

Після установки кранів і змішувачів необхідно переконатися в тому, що всі з’єднання виконані надійно. Подачу води треба робити обережно, щоб не викликати гідродинамічного удару і своєчасно виявити протечки. Після закінчення монтажу рекомендується деякий час прослідкувати за знову встановленим обладнанням.

Ремонт кульового крана своїми руками : як полагодити змішувач- американку ?

З часом навіть надійний кульовий кран може почати підтікати на раковині або ванні з’являються розлучення. І тоді не обійтися без ремонту кульового змішувача. Якщо з пристроєм і технологією ремонту вентильного крана знайомі багато, то лагодження кульового змішувача має свої відмінності. Перекривши воду, знімають рукоятку управління, після чого відкручують і знімають півсфери. Далі або змінюють картридж, або перебирають всі внутрішні деталі змішувача, очищають або виробляють їх заміну.

Ремонт повнопрохідний кульового крана з американкою починається з перекриття всього стояка будинку. Після цього відкручують сполучну муфту і відокремлюють отходящую трубу. Далі за допомогою розвідного ключа відвертають сам кран, розбирають і виконують необхідні профілактичні роботи, або заміну зношених деталей. Закінчивши ремонт і профілактику, деталі збирають у зворотному порядку і роблять установку. Тут потрібно дотримуватися всі ті ж заходи безпеки, що і при монтажі.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.