Лазня з профільованого бруса своїми руками (двоповерхові, мобільні, перевізні лазні з бруса)

Про унікальні властивості дерев’яної лазні написано і сказано вже досить багато. Напевно, повторюватися не варто. Але крім всіх корисних властивостей ще одним унікальним перевагою такої лазні є те, що для будь-якого домашнього умільця, що володіє деякими нескладними навичками столярної майстерності лазня з бруса своїми руками цілком досяжна мета.

Тим більше що дерев’яну лазню можна побудувати як з колод, так і з обробленого бруса. Насамперед, слід скласти план будівництва (деякі майстри воліють будувати лазні з бруса двоповерхові), вибрати необхідний брус, звести фундамент, а потім приступати безпосередньо до будівництва лазні.

Як правило, досвідчені майстри рекомендують для будівництва лазні вибирати брус перетином 15 х 15 сантиметрів. Як показує досвід, лазня з профільованого бруса такого розміру дозволяє заощадити кошти і час на облаштування зовнішнього утеплення, так як така товщина стін дозволить користуватися лазнею в будь-який час року.

Рекомендується також ретельно обробити (обстругати) бруси, щоб забезпечити щільне з’єднання їх між собою. Причому, якщо планується виконати декоративну обробку зовнішньої поверхні стін, обробляти можна тільки внутрішні сторони бруса. До речі, з естетичної точки зору таке споруда тільки виграє.

Будівництво слід починати з укладання обв’язувального вінця на фундамент. Рекомендується для обв’язувального вінця вибирати деревину твердих порід: дуб, модрину, ясен. Крім того, матеріал слід ретельно обробити антисептиком. Перед укладанням обв’язувального вінця на фундаменті виконується гідроізоляція, уклавши на мастику кілька шарів руберойду.

З’єднання першого вінця виконується в полдерева. Запобігти зсув брусів допоможе потайний шип. Кріплення вінця виконується з допомогою сталевих скоб. Вони забуваються з зовнішньої сторони, а після зведення зрубу лазні, скоби прибираються.

Між вінцями слід стелити утеплювач. Для цього рекомендується використовувати льноджутовое волокно. Слід також використовувати один з декількох варіантів спеціальних кутових з’єднань брусів, що дозволить виключити продувність в кутах стін лазні. Серед варіантів з’єднання розрізняються з’єднання встик або з’єднання в корінний шип («теплий кут»).

Якщо доведеться зрощувати бруси по довжині, то рекомендується застосовувати такі способи як «косий притик», «торцевій притик з гребенем», «пряма накладка», «коса накладка» і «накладка з косим прирубом». Однак ні один із способів з’єднання не виключає використання утеплювача.

Таким чином, вінець за вінцем і незабаром лазня постане у всій красі. Власне кажучи, це досить виснажливий і тривалий спосіб будівництва лазні. Та й не завжди зручно будувати лазню, наприклад, за містом на дачній ділянці. В даний час доступні перевізні лазні з бруса. Такі споруди збираються фахівцями на підготовлених і оснащених всім необхідним виробничих площах. Практично неможливо відрізнити таку лазню від побудованої безпосередньо на ділянці. Виробник самостійно доставляють і встановлюють мобільні лазні з бруса, а щасливий володар лише користується її унікальними властивостями.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.