Металевий паркан своїми руками : як робити паркани для дачі з евроштакетніка ?

штакетник

Яких тільки парканів не зустрінеш навколо заміських ділянок. Тут і капітальне цегляна споруда, і середнячок з профлиста, і простий звичний дерев’яний паркан з паркану. Незважаючи на це, є чимало різних матеріалів, використовуваних для заповнення секцій паркану, але саме штахетник є одним з найбільш поширених матеріалів для цього.

Проте зміни торкнулися і його. Тепер можна зустріти не тільки добре знайомі прості або різьблені планки з дерева, а й металлоштакетнік, а так само штахетник, зроблений з пластику. Одним з різновидів заповнень для зборів є металевий евроштакетнік. Він ще не отримав широкого розповсюдження, проте фахівці передрікають йому хороше майбутнє.

Різьблений штахетник (фото) ; штахетник дерев’яний, пластиковий, фігурний, оцинкований, з профнастилу

Дерев’яне заповнення зборів вважається традиційним для огородження заміських ділянок. Однак сучасні конструкційні матеріали поступово витісняють дерево. Все більшою популярністю користується штахетник з пластику. Конструкції з ПВХ повністю імітують дерев’яні огорожі, при цьому вони легше, простіше в монтажі і набагато довговічніше. Використання пластика набагато дешевше, ніж застосування будь-якого іншого матеріалу.

штакентник из деревянных реек

штакетник металлический

штакетник из кольев

Для виготовлення металевого заповнення використовують деякі види металевих профілів, найчастіше, квадратну і прямокутну трубу. Одним з різновидів металевого паркану є виріб з профнастилу. Його ще називають евроштакетнік. Перевагою такої огорожі є довговічність. Для захисту від корозії профлист забарвлюють порошковим методом, покривають полімерами або оцинковують. Огорожа з металевого паркану здатний простояти не менше 40-50 років.

Але і традиційний дерев’яний штахетник не здає своїх позицій. Особливо красиво виглядає паркан, коли для його оформлення використовується різьблення. Створення орнаменту з дерев’яних конструкцій робить паркан більш легким і привабливим. Тут у господаря з’являється гарна можливість проявити своє вміння і фантазію. Можна відтворити традиційний візерунок, а можна придумати і свій неповторний малюнок.

Огорожа з штахетника : розміри ; евроштакетнік : відгуки

Як уже згадувалося, евроштакетнік починає набувати все більшої популярності. Що ж являє собою цей матеріал, які його переваги і недоліки, і які особливості має його установка? Для виготовлення використовується профнастил металевого листа товщиною 0,5 мм, розрізаний на однакові профільовані сегменти. Він є чимось середнім між зборами з дерева і суцільним профнастилом.

Лист досить легкий, його вага становить 275 г/м2, але вигини профілю надають сегменту необхідну міцність. Можливо вертикальне і горизонтальне розташування сегментів. При вертикальному розташуванні сегментів робиться фігурне обрамлення верхній частині, що надає їм схожість з класичним дерев’яним штахетником. Технологія установки має спільні риси зведення дерев’яного паркану та монтажу профлиста, тому зробити такий паркан з паркану своїми руками не складе особливих складнощів.

Роботу з установки паркану з евроштакетніка починають з установки стовпів. Стовпи встановлюються на відстані, рівному висоті огорожі. Є кілька типорозмірів евроштакетніка : від 1,5 до 2,2 м. Кутові секції робляться шириною, що дорівнює 2 / 3 від висоти. Залежно від висоти паркану і грунтів, стовпи вкопують у землю на глибину до 1,2 м з пристроєм щебеневої основи. Після установки виробляють перевірку вертикальності стовпів і їх закріплення.

На закріплення стовпи встановлюють прогони, до яких згодом монтують евроштакетнік. Для цього в основному використовують металеві прогони. Паркан кріплять саморізами, для чого його і прогін просвердлюють, і в отвір закручують саморіз.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.