Монтаж електропроводки своїми руками : відео та фото ; схема і правила прокладки, розводка електропроводки у квартирі і в будинку

монтаж проводки

Внутрішня електрична проводка- одна з найважливіших інженерних мереж у квартирі або приватному будинку. Незважаючи на гадану складність впоратися з цією роботою може практично кожен господар. Однак для цього необхідно знати, як провести електропроводку в будинку і дотримуватися техніки безпеки при виконанні електромонтажних робіт.

Існуючі правила монтажу електропроводки і повинні неухильно дотримуватися, без будь-яких винятків. Електроенергія- це не тільки світло і тепло в будинку, але ще й джерело підвищеної небезпеки. Неправильно виконані електромонтажні роботи можуть призвести до пожежі або ураження електричним струмом.

Монтаж електропроводки в квартирі: як прокласти дроти в штробах або за гіпсокартоном

У сучасних квартирах застосовують приховану проводку, яка має ряд переваг перед відкритою. Вона більш безпечна і дозволяє прибрати з поверхні стін і стель дроти і кабелі, які не завжди можуть вписатися в інтер’єр. Винятком можна вважати інтер’єри в ретро стилі, де відкрита проводка на ізоляторах виглядає цілком доречною і надає відповідний антураж.

монтаж электропроводки в квартире

монтаж электропроводки своими руками

штробление стен для монтажа проводки

При цьому прокладка електропроводки в квартирі закритим способом має і свої недоліки. Роботи по таємного монтажу вимагають використання додаткових матеріалів, вони більш трудомісткі і зрештою дорожчі. Ще один недолік- у разі несправності починають приховану електропроводку складніше, тому роботу потрібно виконувати особливо ретельно.

Зазвичай для розведення електропроводки в квартирі схема вибирається відповідно з кількістю груп (ланцюгів) споживання. Світильники і розетки поділяють на різні групи. У багатокімнатних квартирах можливе додаткове поділ груп освітлення і розеток. Крім того, виділять окремі групи на силові розетки кухні, для підключення потужних електроприладів (електрочайників, мікрохвильових печей і т.п.). Всі перераховані вище групи (ланцюги) забезпечують подачу однофазного змінного струму, напруга 220В. Якщо в будинку є стаціонарна електроплита, то для неї прокладають окрему лінію для подачі трифазного змінного струму, напругою 380В.

Найбільш поширені варіанти монтажу прихованої електропроводки в штробах і за гіпсокартонними листами (ГКЛ). Штроби нарізають в бетонних або цегляних стінах з подальшим укладанням в них пластикових труб. Після прокладки труби з’єднують з установочними і розподільними коробками. Установчі коробки служать для подальшого монтажу в них розеток або вимикачів. Всі мережу збирають таким чином, щоб окремі лінії виявилися підведені до ввідно- розподільного щитка.

Прокладку за поверхнею ГКЛ так само виконують в трубах, тільки в цьому випадку їх не укладають в штроби, а закріплюють пластиковими кліпсами, або іншим кріпленням. Допускається і прокладка в пластиковій гофре. Особливо часто такий спосіб прокладки застосовують при монтажі освітлення на гіпсокартонних стелях.

Як провести домашню проводку : відео «Монтаж електропроводки в приватному будинку «

Розводка електропроводки в приватному будинку багато в чому аналогічна виконанню електромонтажних робіт у квартирі. Невеликою відмінністю можна вважати те, що тут частіше застосовується прокладка відкритим способом. Скорочення в джгут проводу закріплюють на порцелянових або пластикових ізоляторах.

Втім, у монтажу відкритої електропроводки є і ще один недолік. Згідно сучасним вимогам безпеки однофазні кола мають прокладатися трьома проводами (фазний, нульовий і заземлюючий). Раніше застосовувалася прокладка тільки двома проводами (фазним і нульовим). Сплетіння двох проводів було виконати нескладно, а от прокладка кабелю по скобах виглядає не настільки естетично.

Згідно з діючими правилами прокладки електропроводки дроти мають певний колір. Сьогодні прийнята наступна маркування: фазний провід- коричневий, нульовий- блакитний, а заземлюючий жовто-зелений. До цих пір можна зустріти і стару маркування, що застосовувалася до початку 70-х років минулого століття (фазний- червоний, нульовий- чорний, а заземлюючий- зелений).

Обов’язковим елементом для всіх схем розводки є ввідно-розподільний щит. До нього підходить кабель, який живить від електромережі, а від нього розходяться лінії (ланцюги) до всіх електроустановочних виробів (вимикачів або розеток). Прокладку ведуть кабелями або окремими установочними проводами. Кабель коштує дорожче, але дозволяє швидше і простіше виконати електромонтажні роботи.

Перед прокладкою в пластикові труби пропускають сталевий трос, до якого прикріплюють кабель або групи проводів. Акуратно витягаючи тросик, кабель протягують до настановних коробок, після чого виконують їх підключення. У щитку проводи та кабелі маркують, щоб не переплутати при підключенні. Для маркування застосовують бирки або проводу різного кольору. Фазні дроти підключають до автоматичних вимикачів, а нульові і захисні до двох незалежних шинам. У сучасних схемах застосовується пристрій захисного відключення, що забезпечує більш високий рівень безпеки. Ознайомитися з особливостями виконання електромонтажних робіт можна у відео, матеріалі.

© 3103 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.