Монтаж каналізації своїми руками — відео-інструкції, поради

Каналізація в будинку або квартирі — чи не найважливіша комунікаційна система, необхідна для комфортного існування. Каналізація служить для відводу з квартири стічних вод. Тому, якщо у вашому будинку йде ремонт, перш ніж «споруджувати» водопровід, варто подумати саме про монтаж каналізації.

У цій статті ми опишемо весь процес монтажу каналізації своїми руками. Всі інструкції, поради та рекомендації вже зібрані тут, тому вам не доведеться додатково шукати якусь інформацію.

Зміст:

  • — Вибираємо і розраховуємо матеріали;
  • — Підготовчі роботи
  • — Монтаж каналізації
  • — Тестуємо каналізацію на протікання

Вибираємо і розраховуємо матеріали

Пластикові каналізаційний труби

На сьогоднішній день, в 99% випадків, каналізаційні системи монтуються з пластикових труб. Труби ці виконані з різних матеріалів(поліпропілен, поліетилен, полівінілхлорид і т.д.), але в цілому їх властивості зрозумілі. Труби для каналізації можуть бути набагато тонше водопровідних, тому в каналізаційній системі немає впливу великого тиску.

Переваги пластикових труб при монтажі каналізації — полягає в їх легкості, довговічності, стійкості до корозії та простоті збірки.

При виборі труб для каналізаційної системи, важливо враховувати необхідний діаметр. Нижче представлена таблиця, з мінімально допустимим діаметром труб для того чи іншого сантехнічного приладу.

Сантехнічне обладнання Мінімальний діаметр труби
Умивальник або біде 32-40 мм
Ванна або душова 50 мм
У разі підключення декількох приладів до однієї труби каналізації 70-85 мм
Для основного стояка квартири або будинку і для унітазу 100 мм

Перед поїздкою в магазин або на будівельний ринок, підрахуйте необхідну кількість тих чи інших труб, а також так званих фітингів(з’єднувальних частин).

Якщо у вашій каналізаційній системі передбачаються «повороти(в більшості випадків), то постарайтеся уникати прямих кутів в 90 градусів. Краще використовувати два фітинга по 45 градусів. Це знизить ймовірність засмічення труби.

Для економії коштів і місця у ванній кімнаті, будівельники рекомендують використовувати загальну трубу оптимального діаметра(див. таблицю), для всіх сантехнічних приладів крім унітазу. Тобто умивальник, ванна, пральна машина можуть бути приєднані до загальної трубі, що йде в основний стояк. Унітаз ж слід приєднувати окремо — безпосередньо до стояка.

Підготовчі роботи

Підготовчі роботи при монтажі каналізації в квартирі або будинку — мабуть найважливіша частина. Адже нехтуючи чітким плануванням дій або наявністю тих чи інших інструментів, заміна труб у ванній може затягнутися на тривалий час, хоча монтаж каналізації при грамотних діях можна здійснити за кілька годин.

Для початку, вам потрібно визначитися, де і які сантехнічні прилади будуть встановлені. Складіть приблизну схему на аркуші паперу, визначте, які додаткові фітинги або труби вам можуть знадобитися для нормального функціонування приладів. Якщо в найближчому майбутньому планується встановлення ще якого-небудь приладу, що вимагає каналізаційний злив, передбачте відведення для нього з тимчасової заглушкою, оскільки потім міняти всю систему буде дуже незручно.

Розрахуйте розміри і наріжте труби, з урахуванням розмірів фітингів.

Фахівці рекомендують відрізати труби безпосередньо перед монтажем, тому що в цьому випадку ви можете поступово приміряти їх по мірі збору конструкції.

Розрізати пластикові каналізаційні труби можна за допомогою звичайної ножівки по металу. Для цього потрібно окреслити трубу по колу в місці розрізу, для того щоб зріз вийшов рівним та герметичним. Різати потрібно строго під кутом в 90 градусів. Обрізані кінці труби потрібно обережно зачистити за допомогою ножа або наждачного паперу.

Важливо враховувати, що каналізаційні труби повинні встановлюватися під ухилом, адже практично будь-яка система каналізації працює за допомогою «земного тяжіння». Фіксувати нахил труб потрібно за допомогою кріплять на стіну скоб, які продаються разом з трубами.

Монтаж каналізації з пластикових труб

Монтаж каналізації відбувається за простою схемою(див. інструкцію)

Тепер, коли всі підготовчі роботи виконані, можна приступати до складання нашої системи. Монтаж каналізації в приватному будинку може зайняти кілька днів(в залежності від розмірів будинку і кількості сантехнічних приладів), а в невеликій квартирі всю роботу можна виконати буквально за 1-2 години.

Якщо на каналізацію не передбачається особливо сильного навантаження(в квартирі або в будинку з звичайним набором сантехнічних приладів), то якісь особливі інструменти або навички вам не знадобляться.

Під час складання системи труб, фахівці радять рухатися «від стояка» до сантехнічних приладів.

З’єднання каналізаційних труб з фітингом(сполучної частиною) відбувається простим закріпленням труби за допомогою герметичної гумки в фітингу. Важливо вставити трубу рівно і до упору. Також потрібно, щоб гумка і з’єднуються труба і фітінг були чистими, в цьому випадку герметизація буде надійною і довговічною, а це дуже важливо при проектуванні водопроводу у приватному будинку, оскільки у разі витоків збиток може досягати суми всього ремонту.

Відео з наочним зображенням того, як правильно нарізати і з’єднувати каналізаційні труби:

_

Для більшої надійності з’єднання, домашні майстри змащують що з’єднується кінець труби гліцеринової мастилом або мильним розчином.

Коли основна система труб зібрана, по черзі підключайте всі сантехнічні прилади, не забуваючи при цьому про сифони(для раковини і ванни). Після чого можна приступати до наступного кроку.

Тестуємо каналізацію

Після того, як монтаж каналізаційної системи до квартирі або будинку закінчений, дуже важливо перевірити її на герметичність.

Для цього досить включити одночасно всі наявні сантехнічні прилади в квартирі або будинку. Також досвідчені майстри рекомендують заздалегідь набрати у відро води і різко виливати його в раковину, умивальник і ванну.

Ці дії допоможуть визначити, наскільки надійно ваша каналізація буде справлятися в критичних ситуаціях. Під час тесту дослідіть всі з’єднання. Якщо протікання немає — відмінно, ваша робота зроблена якісно! Якщо ж протікання все ж є, то потрібно «проблемні» місця закріпити заново.

Якщо з’єднання все ж «протікає»

Бувають ситуації, коли з’єднання труби з фітингом не виходить надійним. У цьому випадку варто використовувати спеціальний клей-герметик. Нанесіть герметик на місця з’єднання, знову вставити трубу в фітинг(не виймаючи гермитизирующюу гумку) і дайте клею висохнути. Після цього знову повторіть тест.

© 6787 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.