Монтаж водопроводу своїми руками — інструкція, відео, фото

Монтаж водопроводу — справа відповідальна, і в той же час дуже цікаве. Безумовно, можна звернутися до фахівців, але зробити щось грандіозне своїми руками — набагато більш цікаво. І до того ж, своїми руками ви зробите саме так, як вам потрібно, а не так, як порахували зручним робітники. Та й економія коштів на ремонт ванної кімнати при цьому буде суттєва.

Але давайте приступимо до справи. Ми розділили етапи роботи по монтажу водопроводу на кілька пунктів, і для зручності вивели їх у здобуття:

Зміст:

  • 1 етап — складаємо план і схему водопроводу;
  • 2 етап — визначаємося з матеріалами;
  • 3 етап — демонтаж старої водопровідної системи;
  • 4 етап — безпосередньо монтаж нового водопроводу.

1 етап. План і схема водопроводу

Варто зазначити, що цей етап один з найважливіших у нашій роботі, тому правильно складена схема допоможе уникнути помилок, попередити про можливі проблеми, а також дозволить розрахувати кількість і вартість матеріалів. Не потрібно витрачати на план занадто багато сил і часу — головне врахувати всі деталі, і неважливо як ви їх відобразити на аркуші паперу.

Приклад складеного «на коліні» плану водопроводу

 

Щоб зробити правильну і зручну схему вашого майбутнього водогону у ванній, візьміть аркуш паперу(бажано в клітинку) і олівець. Визначтеся, які сантехнічні прилади будуть встановлюватися, де меблі буде стояти і як саме ви будете прокладати труби. Якщо габарити ванної кімнати і фінанси дозволяють, можна прокладати труби і за стіною(у разі якщо стіни будуть обшивати гіпсокартоном).

Важливий момент — наприклад сьогодні ви захочете використовувати у ванній кімнаті тільки умивальник, душ і унітаз, але якщо ви надалі плануєте установку будь-яких зручностей(наприклад пральна машина, пісуар або біде), то подбайте про це заздалегідь, передбачивши у вашому плані окремі висновки з заглушками. Цей крок позбавить вас від глобальної переробки водопроводу в подальшому.

Монтаж водопроводу з поліпропіленових труб відрізняється універсальністю, але в цьому випадку потрібно заздалегідь подбати про наявність тих чи інших деталей. Наприклад, будь вигин — це відповідний куточок(або декілька), вони бувають різних кутів — 90 або 45 градусів.

Поліпропіленові труби і фітинги

На чолі вашої водопровідної системи(тобто на вході) обов’язково повинен стояти надійний кран, який буде здатний протягом довгого часу надійно перекривати воду в квартирі або будинку. Не забудьте про водяних лічильниках. Врахуйте у своєму плані всі необхідні деталі(фітинги, крани) і розміри і тип труб.

Якщо ви хочете заощадити на матеріалах, то є кілька порад з цього приводу: наприклад можна розташувати основні вузли розв’язки в середині вашої схеми(а не на початку), це допоможе заощадити на довжині труб. Також хорошу економію в системі дають так звані трійники, коли від однієї гілки, приміром гілки умивальника, додатково відходить водопровідна гілка до пральної машини. Це не завжди красиво і акуратно, але економить трубу розміром відстань до умивальника.

До речі, багато домашні майстри для більшої наочності додатково малюють всі деталі водопроводу на стіні ванної кімнати(тобто де буде проходити труба, де можливо поставити кран або трійник тощо).

Будемо сподіватися, проблем зі схемою у вас не виникне, тому приступаємо до наступного етапу.

2 етап. Визначаємося з матеріалами та інструментами.

Для роботи нам знадобиться паяльник для поліпропіленових труб(утюжок)

Давайте відразу поговоримо про типи і матеріалах труб і фітингів(з’єднувальних частин), які ми будемо використовувати. Вибір може встати між металопластиковими і пластиковими трубами. Фахівці в цьому виборі однозначні — тільки пластикові(або правильно кажучи «поліпропіленові»). Справа в тому, що металопластиковий водопровід заснований на з’єднанні металевими фітингами з гумовими прокладками, а це за словами фахівців дуже ненадійно. При цьому, найчастіше пластиковий водопровід обходиться дешевше пластикового саме з-за дорогих металевих фітингів.

Тому зупинимо свій вибір саме на пластикових трубах, які збираються за допомогою паяння(не лякайтеся завчасно, все просто).

Для монтажу поліпропіленового водопроводу вам буде потрібно спеціальний інструмент — так званий «паяльник(праска) для пластикових труб». Коштує він не дорого, від 800-1000 рублів.

Причому якщо ви не плануєте постійно займатися водопровідними системами, і не варто брати дорогі апарати. Навіть якщо ви здійснюєте монтаж водопроводу у приватному будинку, з великою кількістю з’єднань, вартість «праски для спайки труб» практично ні на що не впливає. Так само варто подбати і про те, як ви будете різати пластикові труби. Для цього існують спеціальні «ножиці», їх вартість близько 400-500 рублів. Правда, якщо ваш бюджет не дозволяє сильно «розпорошуватися» на подібні дрібниці, акуратно відрізати трубу можна і підручними засобами(наприклад ножівкою по металу).

Як можна помітити, монтаж каналізації і водопроводу потребує особливих інструментів, проте їх вартість в будь-якому випадку дозволить значно заощадити на самостійному монтажі.

З’єднувальні частини(куточки, трійники, з’єднувачі або на професійній мові — «фітинги») виконані з того ж матеріалу, що й труба, тільки мають великі в діаметрі розміри. Вони не дорогі, тому можете купити кілька запасних(на випадок якщо ви чогось не врахували у схемі). Труби також рекомендується брати з невеликим запасом.

Згідно вашої схемою закупити всі необхідні матеріали і інструменти, і можна приступати безпосередньо до роботи «на місці».

3 етап. Демонтаж старого водогону.

Якщо у вашій ванній кімнаті все ще є старий непридатний водопровід, то потрібно зайнятися його демонтажем. Зробити це не складно, якщо перекрити основний водяній стояк в квартирі. Але не варто поспішати і займатися «руйнуваннями», краще зробити все акуратно, тому що різкі рухи можуть пошкодити.

Складніше доведеться в тому випадку, якщо є необхідність міняти весь водяний стояк в квартирі, тобто комунікації «до» головного запірного крана у квартирі. У цьому випадку без послуг ЖЕД не обійтися, тому доведеться на деякий час перекривати водяній стояк в будинку. Достатньо просто зателефонувати в вашу керуючу компанію і запитати, до кого звернутися з приводу перекриття стояка на час ремонту.

4 етап. Монтаж нового водопроводу

Приклад виконання зварювання труби з фітингом на стенді

Отже, приступаємо до самої цікавої частини всієї цієї «епопеї». Заздалегідь підготуйте всі необхідні інструменти, запасіться подовжувачем(якщо він може стати в нагоді) і звичайно ж терпінням. Монтаж водопроводу найзручніше виконувати вдвох з напарником. Але якщо залучити до роботи в будинку не кого, цілком можна впоратися і самостійно.

На другому етапі цієї статті ми визначилися, що найкращий варіант для водопроводу — пластикові труби, які доведеться з’єднувати за допомогою спеціального паяльника(праски).

  1. Для початку наріжте труби для початкового етапу складання водопроводу і підготуйте необхідні фітинги та крани. Монтаж водопроводу варто починати «від стояка».

Дуже важливо врахувати при нарізці труб, що якась частина труби буде вставлятися в фітинг(подовжувач або куточок). Тому заздалегідь, за допомогою лінійки виміряйте наскільки труба входить в фітінг і з урахуванням цього відрізати трубу. Тут діє основне правило домашніх майстрів — «Сім разів відміряй один раз відріж». Поспіх може привести до відхилення розмірів від плану.

Зварювання пластикових труб «праскою»

Ретельно ознайомтеся з інструкцією до вашого зварювального апарату(прасування), оскільки деякі особливості кожного з них можуть відрізнятися. Зберіть апарат згідно з інструкцією встановіть насадку потрібного розміру(в залежності від діаметра використовуваних труб).

Для тих, хто не любить читати інструкції, ми підготували відео:

2. Зачистите кінці зварюваних труб від бруду і стружки(якщо різали трубу ножівкою по металу). Зріз має бути рівним і чистим.

3. В інструкції до вашого зварювального апарату уточніть, протягом якого часу потрібно нагрівати з’єднувальні частини, і коли все стане зрозуміло вмикайте апарат.

4. Обов’язково одягніть термозахисні рукавички(зазвичай вони є в комплекті зі зварювальним апаратом), тому що найменший дотик голими руками до «прасування» дасть сильний опік.

5. Коли «утюжог» нагріється до потрібної температури(зазвичай на це вкаже індикатор), в одну руку беріть трубу, а в іншу фітінг. Одночасно з двох сторін вставляйте трубу і фітінг в розігріту насадку майже до упору(залиште пару міліметрів) і витримуйте необхідний час. Час може відрізнятися в залежності від потужності «праски» або діаметра труби. Звичайно потрібно тримати від 5-ти для 25-ти секунд.

6. Коли пройде означений час і пластикові частини досить нагріються, акуратно витягуйте трубу і фітінг з насадки і відразу ж обережно вставте трубу в розігріте отвір фітинга. Намагайтеся зробити це як можна рівніше. Потримайте в такому положенні трубу і фітінг 5-10 секунд, щоб пластик встиг «схопитися». Тут важливо відзначити, що якщо фітінг виконаний «кутом», враховуйте під час зварювання в яку сторону у вас буде дивитися кут.

Зварювання пройшла успішно. Таке з’єднання не протікає, просто тому що воно зварене і стало єдиним цілим.

Так, рухаючись від початку стояка до кінцевих сантехнічних приладів або кранів виробляєте з’єднання труб за допомогою фітінгов. Не поспішайте, важливо щоб з’єднання добре зварилося і було рівним.

Якщо ви заздалегідь продумали дизайн ванної кімнати з фото і детальної кошторисом, варто заздалегідь подбати про те, щоб приховати водопровідні труби за гіпсокартонними стінами або в спеціальних коробах. Таким чином дизайн-проект не буде порушений білими і досить примітними для людського ока трубами.

Ось таким чином і відбувається монтаж труб водогону у ванній кімнаті. Хоча цю інструкцію можна використовувати для будь-яких інших цілей, наприклад монтажу опалювальної системи.

© 3189 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.