Напівсуха і суха стяжка підлоги своїми руками, суміш для стяжки » Кнауф » (відгуки)

стяжка сухая

Практично всі сучасні оздоблювальні матеріали вимагають ідеально рівного та якісного підстави. Тому нерідко виникає питання: як вирівняти поверхню ? Традиційно для стяжки підлоги використовувався цементно-піщаний розчин. Це дуже трудомісткий і брудний процес, який має дуже тривалий технологічний цикл висихання і дозрівання. Завдяки появі нових матеріалів і технологій можна вирівняти підлогу в лічені дні. Найбільш перспективними в цій області можна сміливо назвати суху і напівсуху стяжку з фіброволокном. Вони прості в монтажі і дозволяють перейти до оздоблювальних робіт в самі стислі терміни.

Фіброволокно для стяжки, суха суміш і напівсуха стяжка підлоги (технологія)

В цілому нічого принципово нового в технології напівсухий стяжки немає. Це звичний розчин з цементу і піску, просто з малою кількістю води. Тобто, суміш замішується до стану, коли її можна зім’яти в кулаці, але вона не тече. Такі суміші скоріше « насипають » ніж « заливають ». Для додання міцності покриттю, його армують поліпропіленовими волокнами- фіброю.

установка плит для сухой стяжки

плиты Кнауф для сухой стяжки пола

засыпка смеси для сухой стяжки пола

Оскільки вода становить тільки 0,3 від обсягу розчину, рівно стільки, скільки необхідно для гідратації цементу, то висихання стяжки проходить набагато швидше, і немає усадочних тріщин. До достоїнств цієї технології можна віднести ідеальну поверхню без розтріскування в процесі дозрівання, стислі терміни монтажу, мінімальні забруднення при проведенні робіт.

Але є і свої недоліки. Оскільки суміш не текуча, її дуже складно замісити без застосування обладнання. Тому зробити напівсуху стяжку своїми руками досить важко. З іншого боку, технологія досить нова, і з багатьох питань її якості протягом усього терміну експлуатації думки фахівців розходяться. Так, таке покриття не варто піддавати дії вологи. У разі, якщо води було мало, і процес гідратації цементу не закінчився, при попаданні води кристали знову можуть почати рости, що неминуче призведе до розтріскування і деформації. При недостатньому ущільненні стяжка може розфарбовуватися і скрипіти під покриттям.

Але при точному дотриманні технології, пристрої надійної гідроізоляції, вона буде прекрасною альтернативою традиційній. Особливо якщо врахувати, що мокрий спосіб також вельми вимогливий до дотримання всіх технічних умов. Навіть висока марка розчину для стяжки може бути зіпсована «улюбленим » прийомом будівельників- доливом води, щоб простіше було вирівнювати. Не кажучи вже про те, що навіть після монтажу вона вимагає особливих умов сушки і більше трьох тижнів очікування до повного висихання бетону.

Якщо ж ви віддаєте перевагу робити ремонт своїми силами, оптимальний спосіб вирівняти стару підлогу- суха стяжка. Сьогодні це найпопулярніший спосіб підготовки підстав під оздоблення. Він дозволяє не тільки вирівняти будь-які підстави, незалежно від матеріалу і характеру нерівностей, а й провести всі роботи протягом одного дня, що скорочує ремонтні роботи на цілий місяць. Навіть стяжка підлоги Сухопресована повинна вистоятися не менше двох тижнів.

Вирівнювання підлоги сухий стяжкою : витрата сухої суміші і пристрій стяжки підлоги

Спорудження чорнової підлоги в нових будинках або вирівнювання в старих- це завдання непросте і дуже відповідальна. Одне з найпростіших і надійних рішень- суха стяжка підлоги. Цей метод дозволяє не тільки обійтися без « мокрих» і « брудних» процесів, але і закінчити всі роботи за один день. Крім цього, такі підстави мають цілий ряд переваг:

— Мала вага- не створюють навантажень на конструкцію ;

— Відмінні звуко-і теплоізоляційні якості;

— Простий монтаж схованих комунікацій ;

— Можливість проводити роботи в будь-який час року.

Але є і ряд недоліків:

— Бояться вологи, при сильному намоканні не підлягають реставрації ;

— Вимагають пристрою додаткової парогидроизоляции ;

— Непридатні для приміщень з високою вологістю (лазень, басейнів та ін).

Технологія це не нова і з’явилася в першій половині минулого століття. Основою для покриття служать насипні підлоги. Для цього підходить будь-який легкий матеріал з фракцією 2-5 мм: керамзитний пісок, відходи шлакового виробництва, спеціальні будівельні суміші для стяжки. Головне, щоб матеріал був чистим і сухим.

Монтаж починають з влаштування гідроізоляції, для цього на бетонних підставах використовують поліетиленову плівку, для дерев’яних- пергамін, або спеціальні мембрани. Їх стелять внахлест 15-20 сантиметрів з напуском на стіни на висоту стяжки. По всьому периметру приміщення прокладається звукоізоляційний і компресійний матеріал (зазвичай стрічка з спіненого поліетилену).

Після цього встановлюють маяки, і можна починати засипку. Найпопулярнішою серед фахівців сьогодні вважається суха стяжка підлоги Кнауф. Це ретельно розроблений матеріал з частинками різної фракції, що забезпечує рівний шар без пустот. Він не всідається з часом і не злежується в грудки. Knauf суха стяжка- це рідкісне поєднання німецької якості та доступної вітчизняному покупцеві ціни.

Після цього засипка вирівнюється по маяках і накривається листовим матеріалом. Це може бути вологостійка фанера, плити OSB, гіпсокартон, гіпсові плити СОП, ДСП, азбоцементні листи та інше. Накривати можна в один і в два шари. В експлуатації суха стяжка (відгуки фахівців це підтверджують) набагато комфортніше бетонних аналогів, так як краще зберігає тепло і захищає від стороннього шуму.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.