Обстеження, дезінфекція, відновлення та чистка вентиляції в багатоквартирному будинку : як прочистити вентиляцію в квартирі?

обслуживание систем вентиляции

У будь-яких будинках, приватних або багатоквартирних, є вентиляційні системи. Вони періодично забиваються пилом, тому виникає необхідність у їх очищенні. Це дуже важливо робити своєчасно, так як пил, або дуже дрібні тіла органічного або мінерального походження негативно впливають на людину, потрапляючи в організм при диханні. Особливо шкідливо це для людей, які схильні до таких захворювань, як алергія або астма.

Крім пилу та інших забруднень у вентиляції можуть з’являтися кліщі і хвороботворні мікроби. А це набагато гірше для людини, ніж навіть пил. Саме тому слід систематично проводити очищення системи вентиляції, а в деяких випадках виконувати і дезінфекцію вентиляції.

Обслуговування вентиляції та обладнання для очищення повітроводів від жиру на кухні

Якщо ви регулярно проводьте вологе прибирання свого житла, але вже наступного дня помічаєте на підлозі і меблів тонкий шар пилу, а ще через кілька днів в кутах можуть утворюватися клуби ворсу і пилу, значить необхідно почистити вентиляцію.

обслуживание вентиляционной системы

ремонт системы вентиляции

проверка вентиляционной системы

Так само причиною необхідності даної процедури є духота і підвищена температура в приміщенні. Перевірити неефективність системи вентиляції можна за допомогою звичайного аркуша паперу. Його слід піднести до грат, і він в ідеалі повинен до неї притянуться або хоча б нахилитися в її бік. Якщо цього не сталося, то важливо терміново провести прочищення вентиляції, в багатоквартирних будинках це особливо актуально.

Багато людей вважають, що процедуру дезінфекції та очищення вентиляційних систем повинні проводити такі експлуатуючі організації, як ЖЕК, ТСЖ, ЖЕУ. Звичайно ж, дане твердження вірне, однак, як показує практика, зазначені органи подібні процедури не здійснюють. У такому випадку можна звернутися в приватні компанії, що знають, як почистити вентиляцію в квартирі, і надають подібні послуги.

Чистильник вентиляції перевірить анемометром тягу, температуру, швидкість і вологість повітря, а так само визначить ступінь забруднення воздуховода. Безпосередньо сама процедура здійснюється за допомогою спеціального обладнання для чищення вентиляції. Найчастіше це потужні промислові пилососи, за допомогою яких відновлення вентиляції виробляється достатньо швидко. Варто відзначити, що кваліфіковані чистильники повинні мати відповідні посвідчення.

Що стосується кухні, то якщо до ветканалу безпосередньо під’єднується кухонна витяжка, то практично відразу ж порушується вся вентиляційна робота. На кухні здійснюється витяжка повітря, а приплив його може бути можливий лише через вентиляційний канал в санвузлі. А в цьому, погодьтеся, приємного мало. Краще, якщо кухонна витяжка буде виведена безпосередньо на вулицю. Так буде відновлена вентиляція на кухні на належному рівні.

Ремонт вентиляції : в яких випадках потрібно повне відновлення системи?

У багатьох будинках старої будівлі існує не тільки необхідність в очищенні вентиляції, але і в реконструкції системи або навіть її заміні. Пов’язано це з тим, що старі димарі найчастіше вже поржавіли, і через це відбуваються великі втрати повітря. Він не доходить до грат, а втрачається в підсобних приміщеннях, або навпаки, діряві повітроводи засмоктують повітря з горищ, підвалів і подають його в житлові приміщення.

Виходить, що така система вентиляції є не ефективною і створює додаткові проблеми мешканцям. У цьому випадку краще замінити стару систему на більш нові і потужні конструкції. Це дозволить знизити енерговитрати за рахунок енергономічними обладнання, зменшити шум від агрегатів вентиляції і, звичайно ж, забезпечити будівлю чистим свіжим повітрям.

Існує лише невелика проблема з монтажем нової вентиляційної системи. Вона має більш компактні розміри і тому при її встановленні найчастіше доводитися робити додаткові розрахунки і застосовувати раціоналізаторські ідеї.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.