Опалення дачного будинку

Отопление дачного дома

Плануючи початок будівництва дачного будинку, майбутні господарі, заздалегідь замислюються над тим, яким чином він буде опалюватися. Це ж питання напередодні наступаючих холодів хвилює і тих, хто вже є його щасливим володарем. Можливих варіантів опалення досить багато, тому однозначно сказати, який з них підходить найкраще досить важко. Кожен конкретний випадок потребує окремого підходу, заснованого на оцінці ряду параметрів. Зокрема як часто відвідуватиметься дача в холодну пору року (періодично, на кожні вихідні, по святах, передбачається постійне проживання і т.д.), загальна площа будинку і особливості його конструкції. Також важливо дізнатися, як йдуть справи з різними типами енергоносіїв в даному регіоні, приблизну вартість установки опалювального обладнання, ціну палива і необхідну періодичність сервісного обслуговування тієї чи іншої системи опалення. Проаналізувавши ці чинники можна визначити, яка система опалення дачного будинку буде достатньо ефективною для того, щоб обігріти будинок максимально швидко і якісно.

Почнемо з того, що всі види опалення можна умовно розділити на локальні і загальні. До локального опалення відносяться всі пристрої, що встановлюються безпосередньо в кожному з приміщень і здійснюють тільки їх обігрів. Загальна система опалення має на увазі, що вся дача буде обігріватися за допомогою одного приладу (автономне опалення). Проміжним варіантом можна назвати звичне пічне опалення, так як від нього тепло поширюється і в інші кімнати, нехай і не дуже рівномірно.

Якщо планується, що дача буде часто відвідуватися в холодну пору року або ви плануєте побудувати великий дерев’яний будинок спільно з фірмою ВЕКОДОМ, то є сенс задуматися над пристроєм витратною, але разом з тим максимально ефективної автономної системи опалення. У даному випадку встановлюється газовий або електричний опалювальний котел, проводиться розводка труб по всьому будинку і в кожній з кімнат встановлюються свої радіатори опалення.

Якщо в холоди дачний будинок практично не використовується, то замислюватися над запропонованим варіантом як мінімум не раціонально. У цьому випадку переважніше пічні та локальні системи опалення. Спорудження печі або каміна має безліч плюсів. Наприклад, обігрів приміщень проводиться досить швидко, при великій площі нагрівальної поверхні забезпечують хорошу тепловіддачу і не руйнуються без нагляду навіть у сильні морози. Дані варіант також підійде для тих, хто вибирає проекти дерев’яних будинків до 100 кв м, у тому числі споруд з мансардою і двоповерхових будинків.

З локальних систем добре себе зарекомендували кам’яні опалювальні панелі, інфрачервоні довгохвильові обігрівачі, електричні каміни а також газові та електричні конвектори. Всі вони відрізняються невеликими габаритами і відповідають вимогам пожежної безпеки. Крім цього за допомогою деяких з них з’являється можливість регулювати опалення дачного будинку шляхом установки оптимальної температури і часу прогріву.

© 6949 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.