Паралельне і послідовне підключення розеток і вимикачів : як підключити розетку із заземленням своїми руками

как подключить розетку

Установка і підключення розеток і вимикачів своїми руками- це нескладний процес, який можна виконати, володіючи певними знаннями. Вмонтовуючи електропроводку в квартирі, потрібно знати, що таке схема підключення розетки. Крім установки простих однофазних електророзеток із заземленням або без нього, для окремих електроприладів, що працюють при мережі з напругою 380 Вольт, необхідні трифазні електророзетки. В даний час найбільш поширені розеткові блоки з декількох одиниць або блок з розетки і вимикача. Усі одиниці розеточной групи підключаються тільки за допомогою паралельного з’єднання, послідовно в блоці підключати не можна. З паралельних з’єднань найбільш популярно підключення розетки шлейфом.

Схема підключення розетки і вимикача : шлейфом, послідовно, паралельно

Давайте розглянемо, як під’єднати розетку або блок з декількох одиниць. Підключити електророзетки паралельним з’єднанням можна через розпаєчних (розподільну) коробку або за допомогою клем, це спосіб ще називається шлейфним з’єднанням. При з’єднанні електророзеток шлейфом, кабель під’єднується до першого одиниці блоку, а кабель для наступного блоку живиться від останньої. Для шлейфового з’єднання потрібна обов’язкові незалежні один від одного від’єднання розетки. Для цього провідники з’єднуються з нульовими провідниками через клеми або пайки. До першої електророзетки під’єднується нуль і фаза. На дріт заземлення ставиться сжим, від якого до кожної з одиниць підводиться по дроту для заземлення. Щоб підключити другий розетковий блок, потрібно від останньої одиниці першого блоку підключити фазу і робочий нуль, а в сжим- дріт заземлення.

подключение розеток шлейфом

параллельное подключение розеток

как подключить розетку

Тепер розглянемо підключення звичайного одноклавішного вимикача. Для цього фазовий провід під’єднуємо до вимикача за допомогою затиску, зазначеного англійської «L» або стрілкою «назовні», нуль під’єднуємо до затискача зі стрілкою « всередину » або буквою « N ». Обидва проводи надійно прикручуємо. Так як заземлення у вимикачах не використовується, зайвий провід обрізаємо і ізолюємо.

Ще одне актуальне питання : «Як підключити вимикач від розетки » ? Для цього краще використовувати блок, що складається з електророзетки і одного або декількох вимикачів. Від розподільної коробки прокладається новий кабель. За однією жилі кабелю направляється фаза до вимикача, а за іншою- робочий « нуль» до розетки. Решта жили проходять на світильники через вимикачі. Від распаєчной коробки до світильників прокладаються 3-х жильні проводи (нуль, заземлення і фаза).

Як підключити подвійну розетку й потрійну, трифазну і з трьома проводами (заземленням)

При приєднанні подвійного або потрійного розеточного блоку, живлять дроти підключаються до різних струмопровідних пластинках. Якщо це окремі електророзетки, з’єднуємо їх за допомогою паралельного підключення, наприклад шлейфу, як описувалося вище.

Тепер розглянемо, як підключити розетку із заземленням (трифазну). Всі трифазні електророзетки відрізняються наявністю чотирьох контактів для трифазної вилки (четвертий- це заземлення або нуль). Підключення розетки із заземленням проводиться за допомогою окремої чотирижильній електропроводки (три фази, заземлення і нуль), простягнутою від електрощита. Провід під’єднуються до аналогічних контактам на електророзетки.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.