Пазогребневі плити гіпсові : розміри, технічні характеристики та відгуки

пазогребневые плиты

Розробка нових матеріалів і технологій призводить не тільки до поліпшення технічних і експлуатаційних характеристик, але так само впливає і на економіку будівництва. Сьогодні при проектуванні та будівництві будівель використовується комплексний підхід до застосування матеріалів для різних конструкційних завдань.

Несучі стіни повинні забезпечувати необхідний запас міцності. А для внутрішніх несучих перегородок така міцність не потрібно. Більше того, застосування полегшених конструкційних матеріалів з меншими несучими здібностями призводить до зменшення загальної ваги будівлі, і, як наслідок, загальному здешевленню будівництва. Одним з таких матеріалів є пазогребневі плити з гіпсу.

Вологостійкі пазогребневі блоки : вага, товщина і монтаж

Монтаж гіпсових пазогребневих блоків здійснюється за схемою « шип-паз », широко поширеній для з’єднання дерев’яних конструкцій і ламінату. Гребінь одного блоку або плити вставляється в паз сусіднього по ряду, що й забезпечує надійне з’єднання. Додатково міцність з’єднання надає розчин або клей, використовуваний при кладці.

пазогребневые влагостойкие плиты

производство пазогребневых блоков

стыковка пазогребневых плит

Технологія укладання пазогребневих блоків і плит з гіпсу досить проста, і з нею може впоратися будь-який майстер. Спочатку проводять підготовку поверхні до укладання : видаляють пил і старі покриття, при необхідності роблять вирівнювання. Після цього проводять розмітку, як по горизонтальній, так і по вертикальній площині. Попередньо наносять шар розчину на те місце, куди буде встановлений блок.

Є два типи примикань : жорстке і еластичне. Еластичне примикання роблять для поліпшення звукоізоляції, і для цього між блоками та огороджувальними конструкціями встановлюють прокладку, уменьшающую передачу звуку. При жорсткому примиканні блок або плита монтуються безпосередньо до підлоги і стіни. Укладання рекомендується виконувати пазом вгору, в цьому випадку розчин пошириться більш рівномірно. Для цього у першого ряду блоку зрізають гребінь.

Після установки пазогребневі блоки осаджуються акуратними ударами гумового молотка. Осадку виробляють таким чином, щоб товщина швів не перевищувала 2 мм. При цьому треба стежить за який виступив розчином, і відразу видаляти його. Вертикальність і паралельність кладки перевіряють правилом і виском. Для додання перегородці більшої міцності кладку виконують у розбіг.

При необхідності виготовлення добірних елементів гіпсову пазогребневую плиту або блок легко розрізати електроінструментом або звичайною пилкою по дереву. Місце стику перегородки зі стелею закладають розчином. Після того, як перегородка повністю викладена, чекають, поки розчин не набуде необхідної міцності, і переходять до обробки.

Плита гіпсова пазогребенева гидрофобная : стінові блоки, стійкі до вологи

Наявні про пазогребневих плитах відгуки говорять про те, що це простий і дешевий спосіб створення внутрішніх перегородок. Цю технологію сьогодні досить широко застосовують у будівництві. В основному її використовують при будівництві адміністративних і громадських будівель, офісних і торгових центрів.

У пазогребневих плит характеристики дозволяють створювати ненесучі огороджувальні конструкції для розмежування просторів приміщень з так званої вільної плануванням. Основними достоїнствами матеріалу є низька вага і порівняно невисока ціна. Їх застосування не вимагає міцних перекриттів і дозволяє проводити перепланування приміщення в короткі терміни. Крім повнотілих, випускаються і пустотілі плити і блоки, їх вага на 25 % легше, ніж у повнотілих.

До додаткових переваг можна віднести негорючість конструкцій з гіпсу, а також економію корисної площі за рахунок малої товщини плити. Розміри пазогребневих плит складають 667х500х80 і 667х500х100. Крім того, плити мають додаткову обробку, яка підвищує їх гідрофобність. Плитка пазогребенева вологостійка може використовуватися для приміщень з вологістю більше 60 %.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.