Печі тривалого горіння для дачі

Печи длительного горения

Для людей, які значну частину свого часу проводять за містом на дачі, в тому числі і в холодний період року, дуже актуальними є питання, пов’язані з організацією опалення житлових приміщень. Як правило, проведення до дачних ділянок мережевого газопостачання з ряду причин недоступне, тому доводиться шукати альтернативні варіанти. На сьогоднішній день найбільш затребувані печі тривалого горіння, які по економічності, тривалості роботи на одній заправці (може досягати 20 годин), ефективності (ККД більше 70-80 %) і по деяких інших технічним і експлуатаційним параметрам помітно перевершують інші конструкції, наприклад, прості опалювальні та теплоакумулювальні печі.

Принцип функціонування подібних пристроїв заснований на процесах газогенерації. Іншими словами надходження тепла протягом тривалого часу забезпечується за рахунок збільшеного запасу палива (вугілля, дров і т.д.), а не за рахунок накопичення тепла в приміщеннях. Закладений в піч збільшений запас палива горить в так званому режимі тління (Не інтенсивно). Як правило, це забезпечується обмеженням подачі кисню шляхом перекривання заслінки піддувала і зменшенням тяги (перекриванням труби). При цьому здійснюється розпад палива і утворюється досить велика кількість вогнетривкого попелу і газу (Не прогоріли вугілля немає). Виділяється газ надходить у верхню частину топки або в камеру допалювання де надалі і згорає, туди ж в свою чергу потрапляє додатковий кисень. Під час спалювання горючих газів виділяється збільшена кількість тепла (набагато більше, ніж під час звичайного згоряння палива), за рахунок якого і забезпечується максимально швидкий прогрів дачного будинку. Далі піч переводиться в газогенераторний економічний режим і забезпечує надходження теплого повітря в приміщенні протягом всієї ночі і довше. Існує кілька різновидів печей тривалого горіння, кожна з яких має свої певні переваги. Залежно від того, яка саме модель пристрою буде використана для обігріву, можуть знадобитися і димарі для печей, підбір яких має здійснюватися з урахуванням матеріалів виготовлення і характеристик опалювального приладу.

Так виділяють дві основні модифікації печей тривалого горіння- пічні гібриди (печі каміни) і « буржуйки ». Піч камін для дачі є досить ефективним і гідним варіантом, який одночасно виконує функції і закритої печі і каміна. Найчастіше вони оснащуються досить широкою дверцятами з вогнетривким прозорим склом, через яке можна спостерігати за вогнем. Виготовляють такі печі з різних матеріалів, тому вони можуть бути як легкими, так і важкими, що визначає їх ККД і площа, яку вони зможуть опалити. Додатково дані моделі можуть декоруватися керамікою, облицювальним каменем та іншими матеріалами, що робить їх і справжньою окрасою інтер’єру. Печі буржуйки зовні можуть бути менш привабливими і являють собою виготовлене з сталі або чавуну пристрій з патрубком під трубу і дверцятами для завантаження палива. Однак по економічності вони виграють у попередніх моделей і відмінно зарекомендували себе при використанні на дачах.

© 6942 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.