Піч Бубафоня

Печь Бубафоня

Піч Бубафоня, назва якої походить від псевдоніму її винахідника Афанасія (bubafonja)- різновид широко відомої буржуйки. Особливість такої печі полягає в тому, що горіння палива в ній відбувається у напрямку зверху вниз, а не знизу вгору, що значно зменшує витрату пального матеріалу : він вигоряє повністю і обсяг відходів виявляється істотно менше. Використовуючи невелику кількість дров або тріски, за допомогою цієї грубки можна швидко обігріти невелике приміщення. Правда, після припинення топки піч скоро остигає.

Піч Бубафоня має просту конструкцію, її цілком можна виготовити і самостійно. Топковий відділення робиться із залізної бочки будь-якого обсягу (наприклад, можна взяти двохсотлітрову), верхня частина якої зрізається. Однак можна використовувати і залізну трубу діаметром близько 60 см, до якої треба приварити дно, вирізане з листового металу. Потім з листа металу вирізається коло діаметром трохи менше, ніж у топки. У його центрі прорізається отвір, до якого приварюється Повітропідвідні труба, а знизу до цього кола приварюються шматки швелера. Конструкція, працює як поршень, опускаючись під дією власної ваги в бочці по мірі згорання палива.

Кришку для печі можна виготовити з зрізаною верхній частині тієї ж бочки. Через отвір, зроблений в центрі кришки, приблизно на 20 см повинна виступати Повітропідвідні труба. Отвір має бути достатньо широким, щоб труба проходила через нього вільно.

Після цього в нижній частині бочки прорізається отвір для закладки дров, яке повинно закриватися дверцятами. Нижче цього отвору можна зробити інший отвір з дверцятами, для прибирання золи.

Трубу для виготовлення димоходу потрібно брати не менше 10-15 см діаметром. У трубі робиться коліно, яке кріпиться до отвору димоходу, прорізати у верхній частині топки збоку. Потім приварюється труба для подовження димоходу, яка виводиться на вулицю. Краще зробити димар розбірним, щоб його можна було час від часу очищати від сажі, для поліпшення тяги.

Під час роботи нижня частина печі сильно розжарюється, тому її слід встановити на фундамент, щоб убезпечити приміщення від пожежі. Фундамент викладається з двох рядів вогнетривкої цегли. Добре б також обладнати місце установки печі відбивачем, який сприяє рівномірному розподілу тепла в приміщенні. Щоб тепловіддача печі була вищою, її можна обкласти цеглою і обштукатурити глиняним розчином.

Не треба забувати і про те, що приміщення, в якому передбачається встановити піч такого типу, має добре вентилюватися.

© 3448 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.