Пінобетонні блоки : відгуки, характеристики, недоліки; блоки пінобетонні стінові для будівництва будинків і бань

пенобетонные блоки

В останні 20-25 років в будівництві почалося активне використання стінових блоків, що дозволило скоротити терміни будівництва і витрати на нього. Одним з різновидів цього класу будівельних матеріалів є блоки стін пінобетонні. Для їх виготовлення використовується пінобетон, що відноситься до легких пористих бетонів.

Однією з причин появи і застосування легких бетонів є підвищення енергозберігаючих властивостей будівель. Одним з критеріїв енергоефективності є висока теплоізоляція пінобетонних блоків, характеристики яких дозволяють значно знизити теплові втрати.

Стін бетонні блоки : кладка стін і клей для пінобетонних блоків

Кладка блоків з пінобетону виробляється на попередньо вирівняну підставу. Такою підставою є фундамент, ростверк або перекриття. Для вирівнювання роблять стяжку з цементно-піщаного розчину. Вирівняний верх підстави закривається гідроізоляційним шаром, що влаштовуються з рулонних матеріалів (руберойд, стеклоизол тощо).

строительство дома из пеноблоков

стандартные пеноблоки для строительства

пеноблоки разного размера

Стінові блоки починають викладати в кутах будинку і місцях перетину внутрішніх і зовнішніх стін. Це необхідно для того, щоб перев’язки робилися цілими піноблоками. Після того, як основні вузли стіни викладені на висоту 3-4 рядів, і кладка ствердів, починають класти перший ряд. Від правильності його укладання в чому залежить міцність всієї стіни. Орієнтиром при укладанні служить шнур, натягнутий між кутами будівлі. Кладку другого ряду починають зазвичай через день, коли схопиться розчин.

Перед тим, як укласти другий ряд, перевіряють рівність верху першого ряду. При необхідності роблять їх вирівнювання. Блоки пінобетонні добре піддаються механічній обробці, і для вирівнювання площини кладки часто використовують рубанок, яким состругівают нерівності. Далі продовжують кладку наступних рядів. Особливу увагу приділяють місцям пристрою віконних і дверних прорізів. Пінобетонні блоки в цих вузлах додатково армують. Також посилюється і верхній ряд кладки, а при необхідності там роблять армопояс із залізобетону.

Розміри блоків з пінобетону, їх вага і склад ; пінобетонні блоки для перегородок

Пінобетон з’явився вже досить давно, але активне його застосування почалося в кінці минулого століття. Незважаючи на те, що у пінобетонних блоків технічні характеристики перевершують багато конструкційні матеріали, тривалий час його застосування було обмежене. Пінобетон був відомий вже в кінці 19 століття. Для його виготовлення використовувалася бичача кров, яка у контакті з цементом виділяла велику кількість бульбашок газу, рівномірно розподілених по всій структурі матеріалу.

Наявність великої кількості пор і визначило багато властивості матеріалу: відносну легкість, хорошу тепло-та звукоізоляцію. Пінобетон має різну щільність: від 300 до 1200 кг/м3. Менш щільні піноблоки використовуються для додаткової теплоізоляції будівель, а більш щільні застосовуються як конструкційний матеріал. Наприклад, блоки бетонні для стін і підвалів мають щільність 800-1200 кг/м3.

Втім, пінобетонні блоки мають не тільки позитивні, але і негативні якості. У пінобетонних блоків недоліки є, і всі вони- наслідок їх низької щільності. Основним недоліком пінобетону є його недостатня міцність. Це не дозволяє зводити з нього висотні будівлі і споруди. Основне призначення таких блоків- малоповерхове будівництво. До недоліку можна віднести і похибка лінійних розмірів, яка становить 3-5 мм / м. Це вимагає пристрою більш товсто шару штукатурки при оздоблювальних роботах.

Розміри пінобетонних блоків залежать від їх призначення. Блоки, використовувані для зведення несучих стін, мають габарити 600х200х300 мм, у піноблоків для внутрішніх перегородок товщина 100 мм. Однак є й інші розміри, кратні базовим габаритам. Довжина піноблоку- 600 мм- обумовлюється особливостями технології його формувань на виробництві.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.