Планування ванної кімнати — фото, прийоми і рекомендації

Вибираючи стиль дизайну ванної кімнати, кожен керується власними інтересами, смаком і сприйняттям зовнішнього світу. Сьогодні існує безліч стилів, найпоширенішими з яких є: хай — тек, мінімалізм, сільський, сучасний і класичний стилі. Правила планування універсальні незалежно від стилю дизайну.

Планування ванної кімнати досить складний процес, і перше, що необхідно врахувати — це аналіз інженерних і будівельних комунікацій. Проектування залежить від розташування водопровідних ліній, габаритів кімнати, її форми. Для маленьких ванн підходять ті чи інші плани з метою найбільшої економії простору. Для великих кімнат більш прийнятні варіанти планування, забезпечують максимальний комфорт і затишок.

Між елементами ванної кімнати повинна бути зв’язок, а кожна структура виконувати певні функції. Унітаз доцільно розташовувати ближче до каналізаційного стояка, так само як будь-яку сантехніку приєднувати до водопроводу і каналізації. На благоустрій кімнати впливає місце розташування сантехніки. Кожен елемент повинен гармонійно виглядати в загальній картині. Це завдання дизайнера — забезпечити не тільки красу і стиль приміщення, але так само ергономічність всіх елементів. В ансамблі повинен дотримуватися основний стиль. Важливо вибрати сантехніку, меблі, аксесуари так, щоб вони поєднувалися, і була гармонія в дизайні інтер’єру.

 Унітаз буває двох видів — підлоговий або настінний. Щоб заощадити простір у невеликих ванних кімнатах, краще встановлювати настінні унітази. Вони витримують масу до 300 кг, додають витонченість кімнаті особливу атмосферу. Крім унітазів, встановлюють біде розміром 61 x 38 див. Це найбільш оптимальні розміри сантехніки.

Ванни відіграють важливу роль у забезпеченні кімнаті романтичності, інтимності і краси. Існують кілька видів ванн. Сталеві, чавунні і акрилові. Кожна ванна має свої переваги і недоліки. Сталеві — це міцні і довговічні конструкції. Однак вага ванни великий і відповідно з’являються ускладнення при встановленні. Чавунні ванни так само дуже міцні, мають емальоване покриття, яке з часом може оновлюватися. Акрилові ванни прості в роботі при установці, легкі, досить міцні. Кожен матеріал в тій чи іншій мірі зберігає температуру води у ванні.

Вбудована сантехніка економить простір

Виходячи з параметрів теплостійкості, найбільш оптимальні ванни чавунні. Ванни мають розміри — 150 чи 170 см, а глибину — 70 або 75 див. Іноді при плануванні ванної кімнати рекомендують замінити ванну на душову кабінку. Це креативне рішення дозволяє максимально економити простір. Душові кабінки мають сучасний дизайн, різні кольори покриття, розміри і форми. Багато воліють мати душову кабінку, оскільки це практично і зручно. Зонування ванної кімнати найбільш вдало в тому випадку, коли душова кабінка не виділяється на загальному тлі.

Що стосується раковин, то їх підрозділяють на такі види. Консольні раковини, тюльпани і попелюшки. Образно кажучи, кожна раковина нагадує певну модель. Наприклад, чаша на своєрідною ніжці — це тип раковини — тюльпан. Водопровідні труби ховаються за ніжкою раковини, і це надає закінчений і упорядкований вигляд. Ніжка і чаша можуть бути монолітними або розділятися. Крім того, раковини можуть приєднуватися до тумбі або маленькому комоду. Тумба, комод служать для зберігання аксесуарів для ванн. Саме вони зберігають ідеальну форму і допомагають зберегти порядок і чистоту. Мойдодир нагадує умивальник з мультфільму, за що і отримала раковина таку назву. Кожен вибирає для себе найбільш зручну конструкцію. Наявність дзеркала при раковині зручно, оскільки в цьому місці виробляються гігієнічні заходи. Висота розташування раковин — 85 см. Ширина може бути 50, 56 або 65 см, а глибина — 40 см, 42 см, 45 см або 50 див.

Душ може бути над ванною, самостійним або розташовуватися в душовій кабінці. Душовий піддон має розміри 80 на 80 см, або 90 на 90 див. Система водопостачання повинна оптимально підходити всім інженерних конструкцій і сантехнічним елементів. В малогабаритних кімнатах часто вдаються до видалення перегородки, тоді ці дії повинні бути чітко узгоджена з сантехнічними вимогами.

Крім того, планування маленьких ванних кімнат передбачає використання кутових конструкцій раковин і умивальників. Бажано, щоб всі конструкції мали розміри менше, ніж стандартні. Душ застосовувати над ванною, закривати ширмою, тоді ванна кімната буде виглядати затишною. Якщо ванна кімната вузька і довга, то краще розміщувати сантехніку уздовж стін, а змійовик встановлювати на протилежній стороні. Такий баланс надає естетичний вигляд, і гармонію простору. У великих приміщеннях важливо створити центр композиції. Наприклад, ванна може розташовуватися на ніжках в центрі, а два сантехнічних елемента уздовж стін.

Важливу роль у благоустрої ванної грає меблі. Стильні шухлядки навісні і підлогові, комоди, вмонтовані в раковину, тумби, шафи. Кожен вид меблів виконує певну функцію і створює загальний стиль дизайну інтер’єру.

 

Відтінок меблів акцентує стиль.Существует меблі блакитного, білого, червоного, чорного, коричневого кольору. Як правило, колір меблів гармонує з декоративними елементами і каймою облицювання. Меблі повинні знаходитися на відстані 10 см від дверних прорізів, щоб легко відкривалися стулки і встановлювалися наличники на дверях. Для дверей необхідно залишати 60-70 см вільного простору, щоб вони легко відкривалися. Перед умивальником, унітазом, біде так само необхідно залишати вільне місце не менше 60 див.

Планування ванної кімнати в першу чергу залежить від ваших смакових уподобань і бажань. Головна вимога — це забезпечення комфорту, затишку та надання естетичного вигляду кімнаті. В залежності від обраного стилю підбирається сантехніка, меблі та аксесуари.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.