Пластикові ємності для каналізації, накопичувальні резервуари і відстійники з покришок : яма для каналізації своїми руками

емкости для канализации

Автономна каналізаційна система відрізняється від централізованої каналізації лише спосіб зберігання та очищення стоків. Все, що потрапляє в центральну каналізацію, централізовано виводиться за рамки населеного пункту по трубопроводах, і проходить очистку на промислових очисних спорудах. В автономних системах використовуються накопичувальні ємності для каналізації, які підлягають регулярному очищенні за допомогою асенізаторських машин. Ємності для нечистот можуть бути закритими герметичними (пластикові або металеві баки, бочки, цистерни, бетоновані резервуари) і відкритими (дренажні колодязі, наприклад з бетонних кілець, автопокришок та ін.) З чого краще зробити каналізаційний відстійник ? Про це розповість наша стаття.

Вибираємо ємність для каналізації: пластикові баки, гумові покришки та бочки

Вибираючи ємність під каналізацію, потрібно розглянути характерні відмінності кожного виду і вибрати саме те, що найбільш підходить для вашої ділянки.

пластиковый бак для канализации

металлическая бочка для канализации

еврокубы для канализации

Пластикові баки для каналізації- найпоширеніший варіант, ємність їх коливається від 1 до декількох десятків кубометрів. Термін служби такої тари більше 50 років, додаткових витрат в обслуговуванні не вимагають. При виборі потрібно звернути увагу наявність ребер жорсткості, а також на наявність ревізійного люка зверху бака. Форма пластикових баків може бути як округлою, так і квадратної.

Бетонний колектор- вирита яма, з оштукатуреними стінами і стяжкою на дні. Облаштування такого типу колодязя досить витратна і довгий (стіни і підлога заливають бетоном, для цього потрібна опалубка, арматура для зміцнення, експлуатувати яму можна тільки після висихання бетону). У процесі експлуатації такого колектора, при русі грунту, можуть з’явитися тріщини на стінах і дні, бетон від вогкості швидко руйнується.

Колектор з бетонних кілець- промислово виготовлені залізобетонні кільця встановлюють в яму один на одного, шви між ними закладають бетоном. Складнощі виникають тільки при проробляє отворів для вхідний та вихідної труб.

Каналізація з покришок- вживані покришки від великовантажних машин досить міцний і стійкий матеріал, проте покришки необхідно міцно з’єднувати один з одним, щоб створити герметичну ємність. Якщо між покришками буде просочуватися вода з нечистотами, грунт навколо такого колектора швидко забрудниться, буде поширюватися неприємний запах.

Склопластикові каналізаційні ємності- місткі щодо неважкі ємності з тривалим ресурсом експлуатації.

Крім цього для облаштування каналізаційних колекторів використовують металеві ємності, однак з нержавіючого металу бочки дуже дорогі, а звичайний метал із’ест корозія протягом декількох років.

Каналізаційна яма своїми руками : як закопати бочку під каналізацію ?

Одним з важливих аспектів успішного використання колектора є правильно розташована в землі ємність. Як закопати резервуар так, щоб він не пошкодився від тиску грунту, не деформувався, взимку не перемерз і справно виконував свої функції ?

Щоб не було засмічення грунту і інших неприємностей бочка під каналізацію закопується на відстані не менше 5 метрів від житла, не менше 10 метрів від водоймищ, не менше 20 м від колодязів з питною водою.

Пластикові ємності під каналізацію встановлюються на пісочну подушку, яку попередньо вирівнюють строго по горизонталі. Бочки круглої форми встановлюють на бетонні плити і кріплять тросами.

Бічний простір між стінами котловану і ємності засипають піском, щоб ємність не деформовані і пісок або земля не виштовхнули бак наверх, його заливають водою (після монтажу воду зливають за допомогою насоса). Пісок також поливають водою, щоб він давав усадку, і простір засипалося рівномірно.

Над поверхнею землі повинні залишатися воздуховод і ревізійний люк.

При визначенні місця закапування ємності потрібно враховувати можливість під’їзду до бака ассенізаторской машини, для відкачування залишків нечистот.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.