Прокладка водопроводу своїми руками — повна інструкція з відео

Прокладка водопроводу власними силами — цілком здійсненна ідея.

З такою роботою можна легко впоратися, якщо ви знаєте, чим відрізняється дриль від болгарки (кутовий шліфмашинки) і з якого боку в молотка ручка. Тоді і гроші можна буде заощадити і пишатися своїми досягненнями.

Для точного і якісного підключення сантехнічних приладів обов’язковий ретельний обмір у ванній розводки труб власними руками. Продумайте заздалегідь, як будете реалізовувати розведення: за допомогою відвідних трійників або за допомогою загального колектора. Детальна інструкція по прокладці водопроводу своїми руками, допоможе вам виконати всі роботи без залучення фахівців.

Водопровід з металопластикових труб менш надійний

Експлуатація водопроводу з колекторної розведенням буде набагато простіше. В цьому випадку є можливість в потрібній гілці централізовано перекрити воду при будь поломки. Завдяки тройникам загальна вартість системи знижується. Встановлений на його відвід або перед споживачем запірний кран дозволяє перекривати воду в потрібному місці швидко.

До речі, не забудьте, перед прокладанням водопроводу змонтувати каналізаційний труби.

Прокладка водопроводу розрізняється залежно від матеріалів.

Металопластикові труби складаються з трьох шарів (тонка металева труба, верхній і нижній шари пластику). З’єднуються ці труби за допомогою фітингів: трійник, водна розетка, з’єднувальний перехідник, перехідники на інші діаметри, кутова муфта. Фітинги бувають цангові та прес фітинги.

Для установки потрібні розвідні газові ключі, прес (прес фітингів), ножиці для труб (або ножівка по металу). Якщо ви вибрали для прокладання водопроводу у домашніх умовах такий тип труб, то помітите простоту в монтажі. Ще одним плюсом є те, що спеціалізовані інструменти не потрібні. Проте, багато фахівців сумніваються в надійності такого водопроводу. Також при великій кількості відведень матеріали для цього типу труб будуть коштувати дорожче, ніж для поліпропіленових загалом.

Поліпропіленові труби набагато надійніше, але складніше в монтажі

Поліпропіленові труби пластикові труби, які виготовляються з поліпропілену. Їх випускають двох видів: фольговані (для гарячої води) і звичайні. З’єднуються між собою такі труби за допомогою прямих і кутових муфт, перехідників на різьбові з’єднання, трійників. Для їх установки використовують ножівки (або ножиці для різання) і паяльний апарат. Це і є деяким мінусом, так як, для прокладання водопроводу, знадобиться спеціальний зварювальний апарат. Однак навіть якщо додати вартість усіх труб, фітингів і придбаного інструменту, загальна вартість буде іноді навіть менше, ніж у випадку з металопластиковими трубами. Та до того ж водопровід з пластикових труб набагато надійніше за всіма показниками.

Водопровід в приватному будинку просто зобов’язаний володіти високими якісними характеристиками, адже в разі непередбачених ситуацій може постраждати досить багато цінних речей.

Кожен сам вирішує, які використовувати матеріали. При прокладці трубопроводу будьте уважні, адже від його якісних властивостей буде залежати ваша безпека.

© 6784 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.