Провід електричний для внутрішньої проводки і зовнішньої, відкритої і закритої ; який кабель вибрати для проводки?

кабель для электропроводки

Давайте розглянемо, які дроти і кабелі використовуються для монтажу електропроводки всередині або зовні приміщення, в квартирі або приватному будинку. Кабель для електропроводки- це кілька проводів, об’єднаних під одним ізоляційною оболонкою. Алюмінієві дроти коштують дешевше, але вони швидко окислюються і виходять з ладу, швидко ламаються на вигинах. Тому краще вибирати мідні дроти для проводки. Вони відрізняються надійністю, високою провідністю, довгим терміном використання. Усередині приміщень прокладають кабелю наступних типів: ВВГ, ПВС, ШПВВП, NYM. Вони всі підходять для пристрою прихованої і відкритої проводки. Для відкритої проводки також можна використовувати декоративні ретро кабелі. Кабель для вуличної проводки краще вибирати багатожильний з перетином проведення вище 2,5 мм ?.

Провід для електропроводки в квартирі і в домі: типи (мідні, кручені) і значення квітів

Давайте розберемося, як вибрати провід для електропроводки :

Найбільш поширений кабель для монтажу всередині приміщень- це ВВГ (з однодротяна житловий). Він буває круглий або плоский, ділиться на кілька різновидів.

ВВГнг- негорючий, при скручуванні в пучки не поширює горіння. ВВГнг-LS- не горить, не виділяє дим.

Характеристики NYM (з однодротяна житловий) такі ж, як у ВВГнг, тільки між жилами прокладений наповнювач для додання кабелю округлої форми.

ПВС (з багатопроволкової житловий) буває тільки круглим. Від попередніх типів кабелю відрізняється більш високою гнучкістю.

ШВВП (з багатопроволкової житловий) буває тільки плоским. Максимальний перетин ШВВП- 0,75 мм ?. Завдяки маленькому перетину провід використовується тільки для підводки до слабомощна приладів (освітлення, телевізор, комп’ютер). Для підключення пральних машин, електроплит ШВВП не підходить.

трехжильный кабель для электропроводки

медные провода для электропроводки

наружная ретро электропроводка

Всі перераховані кабелю можна використовувати для прихованої і відкритої проводки. Характеристики струмопровідної жили у всіх цих видів практично однакові. Тоді від чого ж залежить вибір проводи для електропроводки ? Кабель для монтажу прихованої проводки вибирається виходячи тільки з того, яким видом вам буде зручніше монтувати проводку, жорстким або гнучким. Гнучкі- ШВВП і ПВС. Жорсткі- ВВГ і NYM. Якщо мова йде про відкритій проводці, можна орієнтуватися на колір кабелю. Наприклад, ВВГ бувають тільки чорного кольору; NYM- сірого ; ПВС- білого, помаранчевого, рідше- чорного ; ШВВП випускаються чорного кольору. Якщо не виходить підібрати кабель потрібного кольору, можна прокласти його в гофротрубе, вибір кольорів в цьому випадку більше.

Тепер розглянемо, що означає колір проводів в проводці :

(N) Нульовий робочий провід- блакитний.

(PE) Нульовий захисний провід- жовто-зелений.

(PEN) Сумісний нульовий провід- блакитний з жовто- зеленими смугами на кінцях.

(L) Фазний провідник- коричневий, білий, чорний, сірий, червоний, білий і ще кілька кольорів.

Декоративний кабель для ретро проводки, вуличні проводи для зовнішньої електропроводки

Найбільш оптимальний провід для зовнішньої проводки по повітрю- це СИП. Не забувайте, СИП можна використовувати тільки для повітряних ліній. Підключення під землею проводиться броньованими кабелями ВБбШВ (мідь) і АВБбШВ (алюміній). Обидва ці кабелю сконструйовані для підземної прокладки, не бояться механічних пошкоджень і дії грунтових вод. Для монтажу по даху або стіні використовуйте ВВГ, ізоляція якого не боїться перепадів температури і ультрафіолету.

Для запобігання загоряння в дерев’яних будинках не рекомендується використовувати приховану проводку. Спеціально, щоб не зіпсувати оригінальний дизайн дерев’яного будинку потворними проводами, придумали декоративні проводки. Найпопулярніша з них- це ретро проводка. Декоративний кручений дріт для відкритої проводки не тільки прикрасить дім, а й забезпечить повну безпеку. В основі такого кабелю лежить мідна жила в красивій декоративної оплетке, виготовленої з негорючого синтетичного матеріалу.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.